Valyti Vievio ežero susirinko daugiau kaip šimtas žmonių

Valyti Vievio ežero susirinko daugiau kaip šimtas žmonių

Šeštadienį Vievyje susirinko daugiau kaip šimtas profesionalių narų ir vietinių gyventojų valyti miestelio centre esančio ežero. Iš dugno ir pakrančių ištraukta apie septyni kubiniai metrai šiukšlių, išvalyta apie 400 metrų pakrantės.
Iš dugno šiukšles traukė „Nardymo akademijos“ narai savanoriai, kurie entuziastingai dalyvauja to­kiose akcijose. Kiekvienais metais narų organizacija išvalo bent kelis ežerus ar pakrantes, labiau patyrusiems narams teko valyti ir Baltijos jūrą. Narai iš jūros traukė žvejybinius tinklus, į kuriuos įsipai­nio­ję žūsta vandens gyvūnai, paukščiai.
„Daug laiko praleidžiame gamtoje, po vandeniu. Todėl nesame abejingi mūsų aplinkai. Per metus išvalome vis po vieną ar du ežerus ar upes. Ne vienus metus valydami Trakų Galvės ežerą, ten aptinkame vis mažiau šiukšlių – matosi tokių talkų rezultatas“, – kalbėjo „Nardymo akademijos“ vadovas Andrius Albrikas.
Iš Vievio ežero dugno ištraukta padangų, vamzdžių, senų tinklų, puodų, butelių, lėkščių, batų, žaislų, nedidelis vaikiškas lėlių vežimėlis. Gilumoje narai rado net nuskandintą prekybos centro vežimėlį.
Narams padėjo, įbridę pakrantę valė ir į talką atėję gyventojai. Išvalyta buvo apie 400 metrų pakrantės. „Praėjusiais metais nuskandintas šiukš­les rinkome pagrindiniame miestelio paplūdimyje ir aplink jį esančioje teritorijoje, o šiais metais šiukšlės buvo surinktos ir pakrantėje palei pasivaikš­čiojimo taką. Po šios talkos pakrantė tapo tikrai saugesnė – ištraukėme ne vieną stiklinį butelį, daug šukių ir kitų šiukšlių“, – pasakojo Vievio ežero talkos iniciatorė Eglė Vankevičė.
Palei išvalytą pakrantę driekiasi pasivaikščiojimų takas, kurį mėgsta gyventojai, žvejai laiko savo valtis. „Pastebėjome, kad daugelis šiukšlių nuskandinta jau seniai – tai galima suprasti iš seniai parduotuvių lentynose neberandamų butelių, kriauklėmis aplipusių daiktų. Ir tik viena kita šiukšlė pateko į ežerą neseniai. Vadinasi žmonių sąmoningumas didėja, jie tampa atsakingesni“, – džiaugėsi E. Vankevičė.
Prie švarinimosi akcijos pri­sijungė ir renginį parėmė miestelyje savo veiklą vykdantys verslai. Jie subūrė savo komandas ir apsišarvavę ilgais botais, apsiginklavę grėbliais traukė šiukšles. Vietos bendruomenė „Veikiam kartu“ talkininkus vaišino puikiu guliašu.

Edmundo Šimaičio nuotr.
Visas nuotraukų albumas  
https://www.filemail.com/t/CpUxJEbb
„Moderni karta“ inf.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų