Turininga vieviečių kelionė į Lazdijus

Maloniai šiltą penktadienio popietę, birželio 17 d., tarsi maža bendruomenė, Vievio neįgaliųjų draugijos 49 narių grupė susirinkome išvykai į Lazdijus. Bevažiuojant džiaugėmės žaliuojančia gamta, gražiai tvarkomomis sodybomis. Nors atstumas ir nemažas, kelionė neprailgo.

Kadangi į Lazdijus, kryžkelėje mus pasitiko ir visą ekskursiją lydėjo Lazdijų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas Jonas Ambrasiūnas. Draugijoje su maršu mus pasitiko jų ansamblio „Atjauta“ dalyviai. Pirmininkas parodė savas patalpas, kuriomis naudojasi jų neįgalieji. Ansamblio „Atjauta“ dalyviai suruošė mums trumpą koncertėlį. Kadangi kelionėje dalyvavo ir  dalis mūsų „Ievaro“ dainininkų ir vadovė Drasa Ramanauskienė, jie taip pat padainavo šeimininkams kelias dainas.

Buvome maloniai nustebinti šiltu priėmimu: nors darbo diena jau ėjo į pabaigą, Lazdijų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas J. Ambrasiūnas su gidais buvo susitaręs, kad šie mūsų visur lauktų. Aplankėme Lazdijų krašto muziejus, gidės plačiai papasakojo apie juose esančius eksponatus. Lankėmės poetės Salomėjos Nėries namuose, kur ji parašė knygą „Pėdos smėlyje“. Pamatėme po stiklu įrėmintame smėlyje jos garbei įamžintas mintis.

Vėliau, pirmininkui J. Ambrasiūnui lydint, nuvykome į Veisiejų miestą, įsikūrusį Ančios ežero pusiasalyje. Aplankėme Veisiejų krašto muziejų, kuriame įamžinti šio krašto žymių žmonių atminimai, vaikščiojome po parką, gidė papasakojo apie urbanistikos draustinio statinius, jų reikšmę ir kilmę. Gėrėjomės dviejų šimtų metų senumo uosiu, puikiai sutvarkyta teritorija ir ją supančiu pasagos pavidalo Ančios ežeru. Pabuvojome prie nuostabaus, vienintelio Lietuvoje su šviesos ir garso instaliacija įrengto fontano.

Visų šios kelionės dalyvių vardu nuoširdžiai dėkoju mūsų draugijos pirmininkei Marijonai Pacevičienei, renginių organizatorei Zofijai Lickūnienei ir taip draugiškai, šiltai su mumis bendravusiems lazdijiečiams.

 

Janina BRADAUSKIENĖ,

Vievio neįgaliųjų draugijos narė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų