Vievyje – poezijos popietė

Pirmadienį, birželio 20 d., po pietų į Vievio kultūros centrą rinkosi Vievio neįgaliųjų draugijos nariai, mėgstantys ir gebantys savo mintis, jausmus išreikšti eilėmis arba proza.

Ne pirmą vasarą bendraminčiai renkasi pasidalinti savo kūrybos darbais. Šią popietę susirinko Kazimieras Mažylis, Vitalija Pačkauskienė, Karolina Naprienė, Jadvyga Paliuščenkienė, Česlovas Pupalaigis, Zofija Gliaudelienė, Marijona Pacevičienė. Jie skaitė savo kūrybos eiles apie tėviškę, Lietuvą, mirusiai motinai, savo vaikams ar geriausiems draugams.

K. Mažylis savo eiles pavadino „Širdis tylėti neturi“, V. Pačkauskienei kūryba prilygsta duonos pagarbai ir poreikiui. Ji paskaitė duonai skirtas eiles, kurias parašė jos geriausia draugė. J. Paliuščenkienė eilėmis išreiškia vienatvės liūdesį ir tai, kaip geba vienatvę užpildyti savo darbštumu, bendravimu su žmonėmis, dalyvaudama neįgaliųjų draugijos gyvenime ir taip neleisdama sau liūdėti.

Č. Pupalaigis eiles skaitė su jauduliu, o eilės buvo skirtos mirusiai motinai, buvo apie tremtinių išgyventas kančias. J. Bradauskienė teigė, jog stengiasi nerašyti apie skausmą, išgyvenimus, o rašo apie vaikystės prisiminimus, eiles skiria ir Tėvynei Lietuvai.

K. Naprienė yra daug rašiusi į vietinę spaudą, laikraštį „Bičiulystė“, kuria nuostabius palinkėjimus, sveikinimus. Ji ragino ir kvietė visus siųsti savo eiles į spaudą, o galbūt išleisti bendrą almanachą.

Gražius, nuoširdžius žodžius sudėjusi į eiles Z. Gliaudelienė. Eilėraščius ji skiria savo sūnui bei juose išsako savo lemtį.

Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Marijona Pacevičienė dėkojo visiems, susirinkusiems į šią popietę pasidalinti neįkainojamu savo turtu – poezija ir proza. Ji ragino neslėpti savo kūrinių stalčiuose, o siųsti į spaudą, neįgaliesiems skirtą leidinį „Bičiulystė“. Ji paskaitė labai nuoširdų sveikinimą, jubiliejaus proga skirtą sesers vyrui. Visi jos sveikinimai skirti draugams, artimiesiems, bendradarbiams yra labai nuoširdūs – juose įpinta dalelė širdies.

Baigiant poezijos popietę M. Pacevičienė palinkėjo visiems kūrybingų metų, sveikatos ir susitikti kitais metais su dar didesniu kūrybiniu bagažu.

Zofija LICKŪNIENĖ,

Vievio neįgaliųjų draugijos renginių organizatorė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų