Su pavasariu ateisiu pas tave

Su pavasariu ateisiu pas tave

„Lietaus lašas krinta į žemę – toks gaivus, dalijantis tikrąją žalumą medžio pumpurams ir žolei. Saulės spindulys, vis jaukiau pa­glostantis šilumos išsiilgusią žemę, švysteli vis dažniau. Nedrąsus pirmasis žibuoklės žiedelis prasimerkia ir staiga netikėta spalvų gausa – balta, geltona, rožinė, violetinė…
Toks pavasaris ir žemėje, ir širdy… Ir čia – Kazokiškėse, kur ir kasmet pavasarį būna tiek šypse­nų, tiek šviesių žvilgsnių, tiek susiti­ki­mo jaudulio. Almant pavasario upeliukams ir dangui dosniai dalijant šilumą, susitinkame vėl čia ir dovanojame vienas kitam bičiulystę“, – taip balandžio 13-ąją į pilnutėlėje Kazokiškių kultūros centro salėje susirinkusius kūrėjus bei Kazokiškių krašto bendruomenės narius kreipėsi renginio moderatorė Vilija Dobrovolskienė. Nuoširdžiais žodžiais į renginio „Su pavasariu ateisiu pas tave“ dalyvius kreipėsi Kazokiškių seniūnas Arvydas Vyšniauskas – šio tradicinio pavasario renginio iniciatorius ir organizatorius. Jis padėkojo literatų klubo „Strėva“ nariams, asociacijos „Kūrėjų menė“ atstovams, LNRS nariams, kad atvyko į renginį, kad skaitys savo kūrybą, ir kvietė pasigrožėti nuostabia gamta, aplankyti gražuolę bažnyčią.
O tada ir ėmė suktis linksmoji karuselė: skambėjo prasmingos eilės, nuotaikingos dainos, atliekamos kapelijos „Runga“ dueto V. Dainio ir G. Remeikos, šmaikštus draugiškas sąmojis, šokio sūkury sukosi poros, šokdami poetai dideliu ratu apsupo visą salę. Šypsenos, juo­kas puikiai derėjo prie pavasariškų salės papuošimų – baltus žiedlapius barstančių slyvaičių šakų, ant kurių nutūpė margaspalviai paukščiai, nuostabių tulpių, rožių, žalumos… Už puikų salės dekorą dėkojame Kazokiškių seniūno pagalbininkėms Vaidai Belickienei ir Daivai Pileckienei bei kitiems seniūnijos, bibliotekos ir kultūros centro darbuotojams.
Į renginį atvykę poetai iš Lietuvos ir užsienio džiaugėsi galimybe pristatyti savo eiles šiltai juos sutikusiai publikai. Iš Vokietijos atvažiavusi poetė Estera Juškevičiūtė-Burda („Kūrėjų menė“, LNRS) labai jaudinosi prieš susitikimą, bet nuoširdžios publikos reakcijos numalšino jaudulį ir puikios eilės sulaukė gausių aplodismentų. Nuolatinės renginių dalyvės Jūratė Jankauskienė (Kaunas, „Kūrėjų menė“, LNRS), Aušrelė Jovarauskienė (Garliava, „Kūrėjų menė“, LNRS), Alvyra Sventickienė (Veiveriai, „Kūrėjų menė“, LNRS), Dalia Sakalauskienė (Kaunas, „Kūrėjų menė“, LNRS), Nijolė Kudabienė (Vilnius, „Kūrėjų menė“, LNRS), Rita Juškevičiūtė-Mockeliūnienė (Šakiai, „Kūrėjų me­nė“, LNRS) Kazokiškių bendruo­menei jau pažįstamos iš ankstesnių susitikimų, tad ir sutiktos kaip savos, ir priimtos džiaugsmingai. Šiemet poezijos šventėje, kaip ir kasmet, dalyvavo ir keletas li­­te­ratų klubo „Strėva“ narių: Svet­­lana Kunauskienė, Onu­tė Kul­bokienė, Steponas Kirkilas, Vilija Dobrovolskienė („Kūrėjų menė“, LNRS), Arvydas Vyšniauskas („Kū­rėjų menė“, LNRS).
Poezijos, muzikos, šviesios kū­rėjų draugystės niekada nebūna per daug. Tad renginio „Su pavasariu ateisiu pas tave“ iniciatorius Arvydas Vyšniauskas pažada, kad netrukus – jau liepą – vėl susitiksime Kazokiškėse.

Literatų klubo „Strėva“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų