Sidabro diplomas – moterų chorui „Eldija“

Sidabro diplomas – moterų chorui „Eldija“

Moterų choras „Eldija“ J. Naujalio tarptautiniame chorų konkurse iškovojo sidabro diplomą

Balandžio 6 d. Elektrėnų moterų choras „Eldija“ (vadovė Greta Garmašaitė-Balienė, kon­cert­­meisterė Rūta Striškaitė) dalyvavo VII Juozo Naujalio tarptautiniame chorų konkurse ir laimėjo sidabro diplomą.
Juozas Naujalis (1869–1934) laikomas Lietuvos profesionaliosios chorinės muzikos patriarchu. Šio dirigento ir pedagogo pėdsakas lietuviškosios muzikos erdvėje itin ryškus: jis vadovavo dviem chorams, buvo vienas svarbiausių pirmosios Lietuvoje dainų šventės organizatorių, parašė ne vieną iki šiol populiarią dainą, o jo „Lietuva brangi“ vadinama antruoju Lietuvos himnu.
Kadangi J. Naujalis gimė Raudondvaryje, o vėliau didžiąją gyvenimo dalį praleido Kaune, šiose vietovėse ir vyksta Juozo Naujalio tarptautinis chorų konkursas ir festivalis.
Šiemet į laikinąją sostinę atvyko keturi kolektyvai iš Lietuvos, du – iš Estijos, du – iš Lenkijos ir vienas iš Latvijos. Du aukso diplomai iškeliavo į Balstogę (Lenkiją) ir Vilnių, o vieną iš sidabro diplomų moterų choras „Eldija“ išsivežė į Elektrėnus. Pasak vertinimo komisijos pirmininko latvio Janio Ozolo, didžiausia konkursų misija ir nauda yra ta, kad juose dalyvaujantys kolektyvai kaskart vis tobulėja ir tobulėja, plečia savo akiratį, ugdo kolektyvinę atsakomybę ir semiasi naujų idėjų.
Pritariu komisijos pirmininkui, tačiau man labiau patiko Kaune, Šiauliuose ir Birštone konkursus organizuojančios viešosios įstaigos „Lituania Cantat“ šūkis „Dainavimas – tai džiaugsmo kalba!“. Ypač tai juntama koncertuose, kai matai džiaugsmingas ne tik choristų, bet ir žiūrovų akis. Manau, kad žmogui džiaugsmo niekada nebūna per daug.

Beatričė Jaroševičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų