Priklausomybė – gyvenimas nelaisvėje

Priklausomybė – gyvenimas nelaisvėje

Projekto veiklomis siekiama ugdyti vaikų ir jaunimo atsakomybę rūpintis savimi

Vievio m. Lazdynų Pelėdos biblioteka pradeda vykdyti projektą „Priklausomybė – gyvenimas nelaisvėje“. 2023 metais biblioteka vykdė projektą „Gyvenkime sveikai“, kuriame buvo nagrinėjama priklausomybė nuo ekranų. Apibendrinus vykdyto projekto rezultatus, šį kartą siekiame ugdyti neigiamą požiūrį į kitą priklausomybę – psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą, skatinti turiningą laisvalaikį ir kurti pasitikėjimo, bendradarbiavimo atmosferą.
Gyvenimas šiuolaikiniame pasaulyje darosi vis sudėtingesnis – spartėja jo tempai, didėja su­sve­timėjimas, individualizmas. Žmo­­gus patiria vis daugiau stresų, įtam­pos, nerimo. Narkotikų, alkoholio bei kitų psichotropinių medžiagų vartojimas sparčiai plinta pasaulyje, sukeldamas įvairiausias problemas vartotojams, jų šeimoms, draugams, visuomenei. Vaikų nusikalstamumas yra reakcija į aplinką, kurios ekonominis, o ir kultūrinis nestabilumas skatina šį reiškinį. Suorganizavus paauglių poreikius ir pomėgius atitinkantį užimtumą, laisvalaikį, būtų galima išvengti paauglių įsitraukimo į nusikalstamą veiklą.

Praktinę edukaciją vedė Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų ko­ordinatorė Aurelija Kuzmičienė

Projekto veiklomis siekiama ugdyti vaikų ir jaunimo atsakomybę rūpintis savimi, žvelgti į save, savo fizinę ir psichinę būseną, suprasti, kad „realus“ pasaulis yra smagus, įdomus ir vertas dėmesio. Šiame projekte svarbus dėmesys yra skiriamas paauglių ir jaunimo saugumo užtikrinimui ir psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijai.
Kas lemia psichotropinių medžiagų vartojimo pradžią, eigą, kodėl vieni pradeda vartoti psichotropines medžiagas, o kiti to nedaro, kokių rizikos veiksnių veikiami jauni žmonės pradeda vartoti narkotines medžiagas? Kaip pasikeičia asmenybė, elgesys, kaip atpažinti pirmuosius simptomus pradėjusio vartoti psichotropines medžiagas? Apie šias problemas Vievio gimnazijos ir Semeliškių vaikų dienos cent­ro moksleiviams kviesime paskaityti paskaitą Elektrėnų valstybinio sveikatos biuro atstovus.
Balandžio 9 d. bibliotekoje įvyko pirma paskaita, skirta pri­klausomybėms. Apie tai mums papasakojo Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų ko­ordinatorė Aurelija Kuzmičienė, pravesdama praktinę edukaci­ją „Asmenybės ir elgesio pokyčiai vartojant psichotropines medžiagas“. Dalyvauti pakvietėme Vievio gimnazijos moksleivius. Kas yra priklausomybė, kokios jos rūšys ir poveikis jaunam organizmui, kaip atsispirti įvairioms pagundoms, apie tai mums ir papasakojo koordinatorė A. Kuzmičienė. Situacijų aptarimas suteikė galimybę dalyviams išsakyti savo mintis apie įvairias situacijas, kurios priveda prie priklausomybės. Puiki proga pasitikrinti žinias – lektorės pravestas protmūšis apie elgesio ir kūno pokyčius, vartojant psichotropines medžiagas. Aktyviausi dalyviai buvo apdovanoti dovanėlėmis. Po paskaitos visi dalyviai pasigamino ženkliukus „Priklausomybė – gyvenimas nelaisvėje“.
Kita paskaita „Narkotinių me­džiagų prevencijos priemonės“ – balandžio 29 d. Vievio m. Lazdynų Pelėdos bibliotekoje. Lauksime dviejų susitikimų su rašytoja A. J. Miškinyte. Tęsime projektinę veiklą Semeliškių bibliotekoje.

Rasa Rapkevičienė
Vyriausioji bibliotekininkė

Vievio m. Lazdynų Pelėdos biblioteka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų