Seniūnijos vasaros šventė, skirta Kietaviškių 520 metų sukakčiai paminėti

Seniūnijos vasaros šventė, skirta Kietaviškių 520 metų sukakčiai paminėti

Seniūnė dėkojo stipriam ir darniam seniūnijos kolektyvui

Šiais metais Kietaviškės mini 520 metų sukaktį ir visus metus dauguma renginių skirti šiai datai paminėti. Praėjusį savaitgalį iškilmingai praėjo labai graži šventė, skirta Kietaviškių 520 m. jubiliejui. Renginys buvo gausus istorijos, pasakojimų, prisiminimų apie krašto pradžių pradžią bei iškilius Kietaviškių seniūnijos žmones.
Šventę pradėjo Kietaviškių kaimo kapela „Volungė“ su viena iš seniausių šio krašto dainų „Devinti metai“. Po seniūnės Jurgitos Matkevičienės ir mero Gedimino Ratkevičiaus sveikinimų žodžių, apie Kietaviškių krašto turtingą praeitį visiems susirinkusiems papasakojo buvusi ilgametė Kietaviškių mokyklos mokytoja, kraštotyrininkė Danutė Gudelienė. Pasak moky­tojos, tuo metu atrasti įrašai bylojo, kad: „prieš 1504 metus čia jau stovėjo bažnyčia“. Nuo tada ir skaičiuojame Kietaviškių metus. Danutė Gudelienė prieš daug metų įkūrė Kietaviškių mokyklos kraštotyros muziejų, kuriame sukaupta daug įvairių istorinių radinių, tautosakos, istorijos užrašų. Prie Kietaviškių krašto istorijos išsaugojimo labai daug prisidėjo muziejininkas Olijardas Lukoševičius bei archeologas dr. Vykintas Vaitkevičius. Šie trys puikūs žmonės su savo talkininkais daug nuveikė tyrinėdami Kietaviškių krašto istoriją. Olijardas Lukoševičius džiaugėsi galimybe dalyvauti šventėje. Jis papasakojo apie daiktų atsiradimą, kaip svarbu juos branginti ir pats gavo netikėtą dovaną. Irena Petkevičienė, pasinaudojusi puikia proga, Olijardo Lukoševičiaus vadovaujamam Kaišiadorių muziejui padovanojo savo sklype rastą senovinį titnaginį gludintą kirvuką (pasak dr. Vykinto Vaitkevičiaus, radinys gali būti datuojamas net 2000 m. prieš Kristų).
Pasakojimuose buvo prisiminta, kaip buvo statomos bažnyčios (dabartinė mūrinė – trečioji), kaip dirbo klebonai: Silvestras Gimžauskas (pirmasis katalikų tikėjimą vietos parapijiečiams aiškino jiems suprantama lietuvių kalba), Kajetonas Čepanas (trečiosios bažnyčios­ fundatorius, daug dėmesio skyręs parapijiečių švietimui), Dainius Jančiauskas (parapijiečius tikėjimo keliu vedė 14 m., užsitarnavo didelę žmonių pagarbą ir dėkingumą), šviesios atminties Aurymas Tarasevičius (aktyviai rūpinosi ne tik parapijiečių tikėjimu, bet ir bažnyčios remontu), už darbų tąsą, rūpestį parapijiečiais ir bažnyčios remontu buvo padėkota šiuo metu Kietaviškių Švč. Trejybės bažnyčią administruojančiam monsinjorui Jonui Sabaliauskui, kunigui Gintui Petkevičiui ir ilgus metus nenuilstančioms bažnyčios pagalbininkėms Onai Lankutienei bei Danutei Lekavičiūtei.

Parodoje „Kietaviškės senose nuotraukose“ eksponuojama 14 fotografijų

Šventę savo pasakojimu apie iškilų mūsų krašto knygnešį Motiejų Grybauską tęsė jo proanūkė Onutė Kulbokienė. Onutė papasakojo apie prosenelio pasiaukojimą pėsčiomis iš Karaliaučiaus lietuvišką spaudą nešant į Kietaviškes ir perduodant kunigams, kurie platino ją savo parapijiečiams. Būtent kunigai prosenelį ir išmokė skaityti. Irena Petkevičienė paskaitė knygnešio sukurtą eilėraštį ir savo kūrybos eiles apie gimtinę.
Šiais laikais knygos mums prieinamos kur kas paprasčiau. Kietaviškių seniūnijoje yra dvi bibliotekos, kuriose skaitytojus mielai aptarnauja Rita Vaišnorienė (Kietaviškėse) ir Vilija Bliujienė (Jagėlonyse). Šventėje gražiu žodžiu buvo prisimintos ir buvusios­ bibliotekų darbuotojos: ilgametė Kietaviškių bibliotekos vedėja Aleksandra Kertenytė-Stankevičienė, dirbusi 44 metus, jos darbus perėmusi Janina Černiauskienė, dirbusi 22 metus, ir Jagėlonių bibliotekoje ilgus metus dirbusi Angelė Korsakienė.
Baigus pasakojimus apie knygnešį, knygas ir bibliotekas į sceną sugužėjo Kietaviškių progimnazijos mokiniai ir mokytojai. Jie šventės dalyvius nudžiugino menine programa apie mokyklos istoriją. Programą paruošė mokytoja Gražina Žalienė bei Kietaviškių progimnazijos direktorė Ramunė Matonienė. Nuskambėjus mokinių ir mokytojų eilėms, dainoms, į sceną pakilo buvusi ilgametė Kietaviškių progimnazijos direktorė Elena Janavičienė ir simboliškai kartu su visais pagiedojo mokyklos himną, prisiminė smagiausias akimirkas ir pasidžiaugė progimnazijos sėkme.
Mūsų kraštas pasižymi įmonių gausa. Didžiausios jų – UAB „Bauwerk Group Lietuva“, kurios trumpą istoriją ir veiklą šventėje pristatė technikos direktorius Ovidijus Špiegis, ir UAB „Kietaviškių gausa“, apie kurią susirinkusiems papasakojo direktorius Mindaugas ­Pupienis.
Kietaviškių seniūnė Jurgita Mat­kevičienė gražiu žodžiu prisiminė buvusius seniūnus – šviesios atminties Antaną Vankevičių, Henriką Petrauską ir Dovilę Cibulskienę. Buvęs seniūnas H. Petrauskas pasidalino prisiminimais ir pasidžiaugė klestinčia seniūnija. Šventėje pasidžiaugta ilgamete buvusia socialine darbuotoja Angelija Bliujiene, seniūnijoje veikiančių bendruome­nių gražiais darbais ir bendruome­nių lyderiais. Viena aktyviausių bendruomenių – Kietaviškių bendruomenė, kurios pirmininku ilgus metus buvo Zigmas Mažeika, o dabar – Jurgita Kananavičienė. Bendruomenė daug prisideda prie renginių organizavimo (pritraukdami ir paramą) bei mūsų krašto gerovės, taip pat puikiai darbuojasi Kloninių Mijaugonių bendruomenė ir Aujėdo bendruomenė.
Seniūnė Jurgita Matkevičienė pasidžiaugė, kad turi stiprų ir darnų kolektyvą, be kurio seniūnijoje darbai nebūtų nudirbti ir šis renginys nebūtų toks gražus. Donatas Kazlauskas, Kęstutis Bukinas, Albertas Bliujus, Jurgita Kananavičienė, Lilija Stasiulionienė, Guostė Vit­kauskaitė, Jovita Kairevičienė, Rū­taVaičekonytė-Chveduk – pati geriausia komanda!
Darbai, darbais, bet reikia ir dainų. Šventę savo dainomis papuošė Kietaviškių kaimo kapela „Volungė“, savo kraštą Lietuvoje ir svetur garsinanti jau 28 metus. Šiuo metu ­kapelai vadovauja Rūta Vaičekonytė-Chveduk.
Šventės metu Kietaviškių kul­tūros namuose veikė Kietaviškių progimnazijos paroda. Kietaviškių progimnazijos mokiniai kartu­ su savo mokytojais, minėdami Kie­taviškių 520-metį, vykdė inte­gruotą kūrybinių darbų projektą „Kietaviškės vaikų kūryboje“: ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai kartu su tėveliais, mokytojais, piešė piešinius, gamino įvairius darbelius, lipdė iš molio, 5–8 klasių mokiniai savo mintis išreiškė eilėmis, rašiniais. 1–4 klasių mokiniai pasirinktomis technikomis dekoravo Kietaviškių seniūnijos herbą.
Kita paroda laukė Kietaviškių kultūros namų salėje. Kietaviškių seniūnei prieš metus gimė idėja paieškoti senų Kietaviškių krašto nuotraukų. Ji kreipėsi į vietos gyventojus, bendravo su įvairiais archyvais, muziejais ir visų pagalbos dėka pavyko į drobes sudėti 14 nuotraukų, dalis jų padaryta prieš daugiau kaip 100 m. Kietaviškių apylinkės neturėjo daug fotografams patrauklių objektų, gal todėl ir nuotraukų reta (o gal kur guli pamirštos, gal neišlikusios), bet užteko džiaugtis tuo, ką pavyko rasti. Dalis senų nuotraukų jau buvo atrastos anksčiau ieškojusių. Parodą „Kietaviškės senose nuotraukose“ dar kurį laiką bus galima pamatyti ir po šventės.
Jubiliejinę Kietaviškių šventę vainikavo Lietuvos balso nugalėtojo Anyanya ir gyvo garso grupės bei Kauno diksilendo muzikinės programos. Šventės pabaigoje susirinkusiuosius džiugino lazerių šou ir ­diskoteka.
Dėkojame visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo ir šventės rėmėjams: UAB „Bauwerk Group Lietuva“, V. Usenkos PĮ „USVA“, UAB „Toga FMG“, V. Kartenio firma „Elektrėnų mėsa“, UAB „Giris“, UAB „Kietaviškių autocentras“, MB „Audalė“, UAB „Būsto pasaulis“, ūkininkui Donatui Sasnauskui, MB „Obenių medelynas“ , MB „Miškynė“, UAB „Jomas“, Justinos skanėstams.

Kultūros renginių organizatorė
Rūta Vaičekonytė-Chveduk

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų