Saugios mokinių vasaros atostogos

Mokslo metams pasibaigus, prasideda pats smagiausias poilsio, žaidimų ir pramogų laikotarpis, tačiau kartais per daug didelis atsipalaidavimas, kai primirštami mokykliniai rūpesčiai ir saugaus elgesio taisyklės, atneša į namus nelaimes. Dažnai vaikų vasaros pavojai tyko kiemuose, gatvėse, vandenyje. Ar pasiruošę saugiai praleisti vaikų vasaros atostogas vaikai ir tėvai?

Vyriausiasis specialistas civilinei ir darbo saugai  Zigmantas Mališauskas

Apsaugokime vaikus aiškindami apie saugų elgesį namuose, kaip elgtis, kai skambina nepažįstamas žmogus ir ieško tėvų, kurių tuo metu nėra, kaip nepasiduoti provokacijoms ir skambinti pagalbos telefonu, ką daryti išsijungus signalizacijai  ir  kaip elgtis su daiktais ir žaisti taip, kad nesusižalotų. Be to, svarbu papasakoti jiems, ką daryti iškilus pavojui ar pakliuvus į bėdą. Saugus elgesys visur turi tapti elgesio norma, gebėjimu ir įpratimu gyventi saugiai. Išeidami iš namų kartu su vaikais apžiūrėkite, ar išjungti visi buities prietaisai, ar išjungta viryklė, patikrinkite, ar neliko spragsėti židinys,  ar užsukti vandens čiaupai. Nuolat ir kantriai apie tai jiems priminkite, mokykite juos savo pavyzdžiu, nes vaikai atkartoja tai, ką daro tėvai.

O kokios vasaros atostogos be pramogų  gamtoje? Pakartokime jiems, kad negalima šokinėti į vandenį nežinomose vietose, kurti laužų miškuose ir parkuose, griaudėjant slėptis po medžiais.

Vykstant į iškylą vaikus iš anksto reikia supažindinti su maršrutais ir iškylos taisyklėmis. Vaikai turi žinoti, kuriam laikui vykstama, kiek laiko teks praleisti ir kokių pavojų gali būti gamtoje. Mokykime juos būti drąsius, nesutrikti, nepasimesti ekstremaliose situacijose – tai padės mūsų vaikams likti saugiems ir sveikiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų