Prisėdo su Kelmickaite

Prisėdo su Kelmickaite

Elektrėnai nuo šiol turi dar vieną ypatingą vietą, kuri primins išskirtinę Lietuvos kultūros asmenybę – muzikologę, ilgametę Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) laidų kūrėją ir vedėją Zitą Kelmickaitę. 2024 m. birželio 9 d. miesto centre iškilmingai atidengtas suo­liukas, skirtas šios talentingos kūrėjos atminimui. Šis suoliukas – tai ne tik simbolinis pagerbimas, bet ir erdvė, kurioje galima prisiminti ir pagerbti Z. Kelmickaitės įnašą į ­Lietuvos kultūrinį gyvenimą.
Zita Kelmickaitė (1951–2023) buvo viena iškiliausių Lietuvos kultūros veikėjų. Muzikologė, kuri garsėjo savo išsamiais etnografinio muzikinio paveldo tyrinėjimais ir analize, buvo ir charizmatiška LRT laidų kūrėja bei vedėja, gebėjusi pri­traukti plačią auditoriją. Jos balsas tapo neatsiejama LRT radijo ir televizijos laidų dalimi. Z. Kelmickaitė buvo ne tik laidų vedėja, bet ir aktyvi švietėja, pedagogė, tautinės, liaudiškos muzikos edukatorė. Ji dažnai dalyvavo viešose paskaitose, vedė etnografines vakarones ir rengė koncertus, kuriuose pristatydavo iš įvairiausių Lietuvos kampelių surinktus etnografinius kolektyvus ir atlikėjus.
Idėja pastatyti suoliuką Elek­trėnuose gimė projekto „Žvelk giliau“ koncepcijos rėmuose. VšĮ „Būties virsmas“ priklausomybių konsultantas Eligijus Juchnevičius ir Elektrėnų TAU rektorė Onutė Ašakienė kartu su projekto „Žvelk giliau“ koordinatoriumi Gediminu Dalinkevičiumi atkreipė dėmesį į tai, kad Zitos Kelmickaitės puoselėjama veikla gerai atliepia projekto „Žvelk giliau“ idėją ir esmę. Todėl pasitarus su savivaldybės meru Gediminu Ratkevičiumi ir savivaldos administracija buvo nuspręsta prisijungti prie LRT televizijos akcijos „Prisėsk su Kelmickaite“ ir įrengti atminimo suoliuką jai vienoje iš centrinių miesto aikščių.
Suoliukas Elektrėnuose, skirtas Zitos Kelmickaitės atminimui, tapo simboliniu ženklu, liudijančiu apie šios talentingos etnomuzikologės įtaką Lietuvos kultūrai ir muzikai. Tai ne tik pagarbos ženklas, bet ir vieta, kur kiekvienas gali susimąstyti apie muzikos galią, kultūros reikš­mę ir išskirtinių asmenybių įnašą į visuomenės gyvenimą. Šis suoliukas kviečia prisiminti Z. Kelmickaitės palikimą, jos meilę muzikai, tautai, žmogui ir atsidavimą savo darbui, kuris ir toliau įkvepia Lietuvos žmones.

Eligijus Juchnevičius,
Psichikos sveikatos ambasadorių projekto ir VšĮ „Būties virsmas“ priklausomybių, konsultantas
www.zvelkgiliau.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų