Festivalio unikalumas – dėmesys pianistams

Festivalio unikalumas – dėmesys pianistams

Virginija Jacinavičiūtė

Iš Vievio kilęs džiazo pianistas, klavišininkas ir kompozitorius Dainius Pulauskas ir Vievio kultūros centro komanda jau antrą kartą suorganizavo festivalį, kurio dėmesio centre – džiazo pianistai. Lapkričio 18 d. koncertavę atlikėjai Vievio publiką pakėlė nuo kėdžių – Motiejaus Bazaro ir Arkadijaus Gotesmano duetą bei Lorenzo De Finti kvartetą iš Italijos Vievio publika apdovanojo gausio­mis ovacijomis.

Motiejus Bazaras ir Arkadijus Gotesmanas

Renginiais tarsi rudens lapais gausus Vievio kultūros centro ruduo. Ką tik baigėsi tradicinis chorų festivalis „Mūsų dainose“, kultūros darbuotojų komanda įgyvendina projektą „Instrumentas mano rankose“, kuris padeda platesnei auditorijai pažinti muzikos instrumentų subtilybes. Su operos žanru auditorija bus supažindinama projektu „Miko Petrausko „Birutė“ mano scenoje“. O lapkričio mėnesį antrus metus iš eilės Vievyje buvo organizuojamas festivalis „Vievio džiazo klavišai“, priartinantis regionų klausytojus prie aukšto lygio muzikos, plečiantis muzikinį pažinimą, supažindinantis su Lietuvos ir pasaulio džiazo muzikos atlikėjais.
Dalyvauti šių metų festivalyje garsius šalies ir užsienio džiazo pianistus ir grupes motyvavo festivalio iniciatoriaus bei meno vadovo maestro Dainiaus Pulausko autoritetas.
Pats festivalio pavadinimas sufleruoja, kad koncertuose pagrindinė figūra – džiazo pianistas. Jis – ir solo programų atlikėjas, ir džiazo kamerinio ansamblio narys. Tai pirmas ir kol kas vienintelis tokios tematikos džiazo festivalis Lietuvoje, ir tuo jis yra unikalus.
Festivalis startavo lapkričio 10 d., džiazo pianisto Artūro Anusausko pasirodymu. Tą patį vakarą koncertavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos „Baltic Jazz trio“.
Sekantį savaitgalį Vievio kultūros centro scenoje pasirodė „No Name Jazz Fellas“ ir „21st Century Quintet“.
O lapkričio 18 d. džiazo improvizacijas publikai pristatė daugelio džiazo muzikos ansamblių ir projektų narys Motiejus Bazaras bei Lietuvos perkusininkas, avangardinio džiazo ir šiuolaikinės muzikos atlikėjas Arkadijus Gotesmanas.

„Lorenzo DeFinti Quartet“

Lietuvos duetą scenoje keitė svečiai iš Italijos – „Lorenzo DeFinti Quartet“, kurie klausytojams pristatė dainas iš albumo „Mysterium Lunae“. Lorenzo DeFinti – fortepijonas, Stefano Dall’Ora – kontrabosas, Alberto Mandarini – trimitas, Marco Castiglioni – mušamieji.
Pianistas Lorenzo DeFinti sakė, kad jų kvartetui garbė Vievio publikai groti tokiame gražiame kultūros centre. Pristatydamas albumą, kurio pavadinimas lietuviškai skambėtų „Mėnulio paslaptis“, Lorenzo kal­bėjo, kad mėnulyje žmogus mirtų per keliolika sekundžių, nes jis pilkas, dulkėtas ir šaltas. Jis – ne pati geriausia vieta būti, bet kai giedrą naktį žiūrime į mėnulį, jis yra fantastiškas, vienas gražiausių dalykų žemėje, kuris įkvepia poetus, muzikantus ir menininkus. Mėnulio paslapties išaiškinimas yra gana paprastas – savo šviesą jam duoda saulė. Pasak Lorenzo De Finti, šis albumas skatina susimąstyti ir pasiduoti savo jausmams.
Festivalio „Vievio džiazo klavišai“ renginiai klausytojams nemokami. Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Elektrėnų savivaldybė bei savivaldybėje vei­kiančios įmonės „Groward Group“, „Plastiksė“ ir „Finėjas Group“.
Džiazo mėgėjai kviečiami dalyvauti paskutiniame šių metų festivalio koncerte, kuris vyks lapkričio 25 d. Koncertuos festivalio iniciatorius Dainius Pulauskas ir Vilniaus JJAZZ Ensemble.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų