Padėjome, kuo galėjome

Padėjome, kuo galėjome

Skaitytojas Rolandas redakcijai parašė tokį laišką:

Traukinių reisai nėra patogūs keleiviams
Važinėju su terminuotu bilietu maršrutu Kaunas–Vievis–Kaunas. Iš Vievio Kauno link darbo dienos pabaigoje šiuo metu yra du patogūs traukiniai Nr. 833 ir Nr. 877, išvykstantys 16.40 ir 17.22. Tačiau po numatomo grafikų keitimo, nuo gruodžio 11 d., kiek pavyko išsiaiškinti, jų nebelieka ir į Kauną traukinys bus tik 17.41, kuris į stotį atvyks labai vėlai (18.28) (ir tai jei nevėluos, kas paskutiniu metu dažnai nutinka). O prieš jį, ankstesnis traukinys, sustojantis Vievyje, numatomas 14.01. Taip išeina, kad beveik 3 valandas Vievyje nesustos joks traukinys Kauno pusėn. Bet tarp 17.40 ir 18.20 numatomi net trys traukiniai su vidutiniu 20 minučių intervalu.
Ar tai logiška? Ar taip skatinamas CO2 taršos mažinimas? Keis­tai atrodo toks „patobulinimas“, kai dėl jo dalis keleivių persės į automobilius, vietoj to, kad patogiau keliautų traukiniu. Kelerius metus važinėdamas minėtais traukiniais, kurie Vievio stotyje sustoja 16.40 ir 17.22, iš Vilniaus atveža ar Kauno pusėn nuveža vidutiniškai po 20 keleivių kasdien kiekvienas. Panaikinus traukinio sustojimą didesnės dalies šių keleivių tikrai neliks.
Užpildėme atsiliepimą „LTGLink“ svetainėje ir išreiškėme savo nepasitenkinimą. Sunku tikėtis, kad jie pakeis savo priimtą sprendimą, galbūt jei ir jūs atkreiptumėte savo dėmesį, kažkas pasikeistų. Kaip ir minėjau, naikinamais traukinių reisais tiek iš Vilniaus, tiek ir į Kauną važiuo­ja nemaža dalis Vievio (manau, ir Elektrėnų) gyventojų, tad pasikeitimai neigiamai paveiks ir jų kasdienes keliones. Kaip galimą variantą pasiūlėme numatyti papildomą traukinio Nr. 839, išvykstančio iš Vilniaus 16.20, sustojimą Vievyje (manau, atvykimas Vievyje būtų apie 16:50–16:55).

Laikraščio „Elektrėnų kronika“ skaitytojas Rolandas.

Rolando laišką persiuntėme AB „Lietuvos geležinkeliai“ Komunikacijos skyriui. Šio skyriaus darbuo­toja Kotryna Dzikaraitė paprašė daugiau, nei pagal įstatymą skirta, laiko atsakymui ir pažadėjo į laišką atsakyti išsamiai. Netrukus sulaukėme atsakymo, kuriuo patenkintas liko ir laikraščio skaitytojas, nuolatinis reisu Vievis–Kaunas važinėjantis Rolandas.
Spausdiname atsakymą:
Šiandien kaip tik galime pasidalinti bendra informacija apie naujus metinius tvarkaraščius: https://ltg.lt/naujienos/2023/ltg-link-pristate-nauja-metini-traukiniu-tvarkarasti-daugiau-patogiu-jungciu-tarp-didziuju-miestu-ir-greitesne-kelione-i-lenkija/
Taip pat žemiau tikslinu dėl konkrečios situacijos.
Kiekvienais metais peržiūrime bendrovės vykdytus reisus ir gruo­džio mėnesį pristatome naujus keleivinių traukinių metinius tvarkaraščius. Tai darome analizuodami ir vertindami klientų poreikius, srautų dinamiką bei ateities prognozes. Be to, reguliariai atliekame klientų pasitenkinimo kelionėmis apklausas, kurių metu vertinamas ir esamų tvarkaraščių tinkamumas. Siekiame užtikrinti efektyvią veiklą, todėl vertindami ir organizuodami reisus atsižvelgiame į daugybę aspektų: optimalią kelionės trukmę, geležinkelių infrastruktūros pajėgumus, keleivių srautus ir jų poreikius, socialinius, aplinkosauginius ir kitus aspektus. Kiekvienu atveju analizuojame turimą srautų statistiką, susisiekimo galimybes alternatyviu transportu, visose sustojimuose siekiame užtikrinti rytinius ir vakarinius reisus.
Norime atliepti visuomenės poreikius ir paskatinti žmones dažniau naudotis viena draugiškiausių aplinkai transporto priemonių – traukiniu ir taip prisidėti prie gamtos tausojimo bei darnaus judumo vystymo.
Kaip ir kasmet, šiemet bendrovė tęsė nuolatines klientų nuomonės ir patirties apklausas, taip pat vertino traukinių tvarkaraščių patogumą. Bendras metinio tvarkaraščio patogumo vertinimas pastaraisiais metais reikšmingai auga – šiemet jis pasiekė 9 balus iš dešimties. Palyginti, 2021 m. šis vertinimas siekė – 8,7 balo, o 2020 m. – 8 balus. 80 proc. apklaustų klientų teigė esantys patenkinti tvarkaraščiu. Šiemet sudarant metininį tvarkaraštį buvo visiškai ar iš dalies atsižvelgta į beveik pusę iš daugiau kaip 1000 keliautojų pasiūlymų.
Dėkojame skaitytojui už pasidalinimą įžvalgomis su bendrove. „LTG Link“ specialistai šiuo metu jau sprendžia šį klausimą – papildomai vertina gautus kelių klientų pageidavimus, srautų analizes ir technines galimybes numatyti papildomą sustojimą Vievio stotyje viename iš tuo metu kursuojančių traukinių reisų. Tikimasi, kad sprendimą pavys rasti dar iki gruodžio 11 d. įsigaliojant naujam metiniam tvarkaraščiui.
Traukinių keleiviams belieka laukti gruodžio 11 d., pageidavimus rašyti adresu drivemailas@gmail.com, informacija@ltglink.lt arba skambinti tel. Nr. +370 700 55111.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų