Šiaurės šalių savaitė: puoselėjama šiaurietiška pasakojimo tradicija

Šiaurės šalių savaitė: puoselėjama šiaurietiška pasakojimo tradicija

Lapkričio viduryje kasmet Šiaurės ir Baltijos regionuose vyksta Šiaurės šalių literatūros savaitė, kurios tikslas yra puoselėti garsinį skaitymą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, populiarinti Šiaurės šalių literatūrą ir taip skatinti skaitymą. Tad jau nuo lapkričio 13 d. visą savaitę Šiaurės šalyse ir Lietuvos bibliotekose prie žvakių šviesos vyksta įvairūs renginiai ir ištraukų skaitymai. Šių metų tema – „Kalėdos Šiaurėje“.
Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos Pakalniškių filialas Šiaurės šalių literatūros savaitę pradėjo skaitytojus kviesdamas apžiūrėti literatūros parodą „Pažintis su Šiaurės šalių literatūra“.
Lapkričio 16 d. Vievio Jurgio Milančiaus pradinės mokyklos Pakalniškių skyriaus ugdytiniai su auklėtoja Rasuole Postnoviene buvo pakviesti apžiūrėti bibliotekoje veikiančią parodą ir susipažinti su Šiaurės šalių rašytojų knygelėmis. Susėdę prie žvakių šviesos mažieji lankytojai klausėsi garsiai skaitomos knygelės J. Wieslander „Mamulė Mū ir Varnos Kalėdos“ apie Mamulės Mū ir Varnos pasiruošimą Kalėdoms, dovanų paieškas ir jų reikšmę, kartu tai kėlė ugdytinių norą svarstyti ir diskutuoti apie dovanų svarbą, dovanojimo reikšmę ir labiausiai patikusias dovanas. Skaitoma knygelė mažuosius sužavėjo, tad vaikai atminimui pasigamino knygų skirtuką, kuriame piešė, kokias dovanas jie įteiktų Mamulei Mū ir Varnai.
Lapkričio 17 d. Pakalniškių vaikų dienos centro „Ištiesk šeimai pagalbos ranką“ ugdytiniai su socialine darbuotoja Jolita Platiene prie žvakių šviesos klausėsi knygelės S. Nordqvist „Petsono ir Finduso Kalėdos“, kuri yra apie Kalėdų laukimo jausmą, Kalėdines tradicijas ir pagalbą vienas kitam, šilumą ir bendrystę, Kalėdines dovanas. Vėliau vaikai, diskutuodami apie Kalėdas, fantazavo ir kūrė žibintus, kurie skleistų stebuklingą Kalėdų šviesą.
Pakalniškių filiale vykusi Šiaurės šalių literatūros savaitė baigėsi. Norėtųsi tikėti, kad pažinimo ir atradimo džiaugsmas paskatins mažuosius skaitytojus atrasti naujus knygų herojus.

Dovilė Vilkauskaitė,
Elektrėnų SVB Pakalniškių filialo bibliotekininkė

 

Nuotraukoje: Vievio Jurgio Milančiaus pradinės mokyklos Pakalniškių skyriaus ugdytiniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų