Eismas žiedinėje sankryžoje: pasikartokime taisykles

Eismas žiedinėje sankryžoje: pasikartokime taisykles

Sunerimęs eismo dalyvis „Elektrėnų kronikos“ klausė, kokia eismo žiedinėje sankryžoje tvarka:

„Sveiki, turiu klausimuką apie Elektrėnų žiedą, nežinau kur ieškoti atsakymo, tad gal jūs padėtumėte. Kiek aš suprantu, važiuojant Elektrėnų žiedu pirma juosta galima iš jo išvaziuoti tik į pirmą išvažiavimą, ar galima ir sukti ratu pirma juosta? Nes visi važiuoja, kas kaip moka. Manau, šis klausimas ne vieną kamuoja. Nors policija gan dažnai stovi pačiame žiede ir stabdo automobilius, kuomet suka ratu pirma juosta, bet dažnai susiduriu su kritinėmis situacijomis, tad įdomu, kaip yra iš tikrųjų. Jei galite, parašykite ir laikraštyje“.

Į klausimą atsakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Viešosios tvarkos ir kelių policijos poskyrio specialistas Egidijus Juzukonis. Štai kokiomis taisyklėmis reikia vadovautis, važiuojant žiedine sankryža:

„Informuojame, kad eismą keliuose Lietuvos Respublikoje gali apriboti tik kelio ženklai (nurodyti Kelių eismo taisyklių (toliau KET) 1 ir 2 prieduose), kelių ženklinimas (nurodytas KET 3 priede), šviesoforai ir reguliuotojo signalai, numatyti KET  ir kituose teisės aktuose, susijusiuose su eismo reguliavimu. Jeigu kelio ženklo ir kelių ženklinimo reikalavimai skiriasi, reikia vadovautis kelio ženklu. Kai kelyje įrengti kintamos informacijos kelio ženklai, vadovaujamasi kintamos informacijos kelio ženklais. Jeigu važiuojamoji dalis ženklinimo linijomis ir (arba) kelio ženklais suskirstyta į eismo juostas, transporto priemonės turi važiuoti šiomis juostomis. Užvažiuoti ant brūkšninių ženklinimo linijų leidžiama tik persirikiuojant į kitą eismo juostą, kirsti ištisines ženklinimo linijas leidžiama tik KET 3 priede nurodytais atvejais. Esant ištisinei ženklinimo linijai (viengubai ar dvigubai), skiriančiai priešingų krypčių eismo juostas, vairuotojas privalo važiuoti dešiniau nuo jos.

Elektrėnų Elektrinės-Rungos-Sodų-Šviesos gatvių žiedinė sankryža reguliuojama pirmumo ženklu „Duoti kelią“ (KET 1 priedas Nr. 203) ir nukreipiamuoju ženklu „Eismas ratu“ (KET 1 priedas Nr. 410), bei ties išvažiavimu į Rungos gatvę ir Šviesos gatvę kelio horizontaliuoju ženklinimu „Nukreipimo salelė“, skirta tos pačios važiavimo krypties transporto srautų atsišakojimui.

Vadovaujantis žiedinėje sankryžoje esamais kelio ženklais ir kelio ženklinimu, važiuojant pirma eismo juosta toliau eismas galimas iki pirmo išvažiavimo iš žiedinės sankryžos arba toliau tik persirikiavus į antrą arba trečią eismo juostas“.

Tikimės, jog eismo taisyklių pasikartojimas bus naudingas, ir eismas žiedine sankryža taps tvarkingesnis.

Red. inf

 

.


 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų