Vienuolika kartų baustam ir nepasimokiusiam vairuotojui skirtas areštas

Kovo 8 d. Trakų rajono apylinkės teismas (toliau – Teismas), išnagrinėjęs Elektrėnų gyventojo R.P., gim. 1979 m., administracinio teisės pažeidimo bylą, priėmė nutarimą už pažeidimą, numatytą Administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 1302 str. (pakartotinis transporto priemonių vairavimas neblaiviems arba apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų), jam skirti administracinę nuobaudą – 25 paras administracinio arešto su automobilio konfiskavimu.

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK

Vasario 20 d. R.P., būdamas pakartotinai per metus baustas už analogišką pažeidimą, sulaikytas Trakų r., Lentvaryje, transporto priemonę vairuojantis neblaivus (nustatytas sunkus girtumas – 2,55 prom.) ir neturintis teisės vairuoti.

Teismas, skirdamas nuobaudą, atsižvelgė į tai, kad R.P. už Kelių eismo taisyklių pažeidimus baustas net vienuolika kartų, iš kurių aštuonis kartus – už vairavimą esant neblaiviam. Šią aplinkybę teismas pripažino atsakomybę sunkinančia aplinkybe, kuri rodo, kad pažeidėjas jokių išvadų nedaro ir toliau pažeidinėja įstatymus.

Vairavimas išgėrus yra bene viena didžiausių eismo įvykių priežasčių visoje Lietuvoje.  Kad nevengiama sėsti už vairo esant neblaiviems, įrodo tai, kad Elektrėnų policijos komisariato pareigūnai šiais metais vidutiniškai per savaitę užfiksuoja nuo 1 iki 2, o kartais iki 4-5 tokių pažeidimų (per 2010 m. nustatyti 158 pažeidimai).

Jau ne sykį kvietę būti drausmingesniems, prašome vairuotojų nesėsti prie vairo išgėrus, o kitų asmenų – nevažiuoti su neblaiviais vairuotojais ir neleisti jiems vairuoti transporto priemonių. Tik bendromis pastangomis užkirsime kelią eismo nelaimėms ir išsaugosime ne vieną gyvybę.

Kad išvengtume skaudžių nelaimių keliuose, prašome visuomenės pagalbos – nelikite abejingi ir apie pastebėtus Kelių eismo taisyklių pažeidimus informuokite policijos pareigūnus telefonais: 02, 112 (iš mobiliojo telefono), (8 528) 34000.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų