„Velykėlės“ Pylimų bibliotekoje

„Velykėlės“ Pylimų bibliotekoje

Kai pro šalį nusirito margosios Velykos, atkeliavo Atvelykis, jis ir užbaigia Velykų savaitę. Ypač daug dėmesio šią dieną skiriama vaikams, nes tai jų šventė. Tai diena, kurią reikia švęsti, kad būtume stiprūs ir sveiki. Šią dieną vėl dažomi kiaušiniai, ridenami margučiai, supamasi sūpynėse, krikšto motinos lanko savo krikš­to vaikus. Senovėje per Atvelykį kiaušinius daužydavo tik vaikai.
Balandžio 6 dieną į „Velykėlių“ popietę rinkomės Pylimų bibliotekoje. Vaikai, puikiai nusiteikę, atėjo su tėveliais, močiutėmis ir draugais. Popietės metu susipažinome su Atvelykio tradicijomis, skaitėme eilėraštukus, minėme mįsles ir įvairiais būdais marginome kiaušinius, klausėmės linksmos muzikos. Linksmybių ir juoko tikrai netrūko, ypač bibliotekos kieme ridenant margučius. Net lietutis mums nesutrukdė varžybų. Vaikai vienas per kitą gyrėsi, kieno margutis toliausiai nuriedėjo. Po varžybų niekas neskubėjo skirstytis, nes bibliotekoje laukė suneštinių vaišių stalas, kur šventės dalyviai galėjo pasivaišinti ne tik savo, bet ir kaimyno skanėstais. Šventės pabaigoje Pylimų kaimo bendruomenės pirmininkas Modestas Važnevičius apdovanojo kiekvieną mažąjį dalyvį saldžia dovanėle.
Labai tikiuosi, kad puikiai praleidę laiką ir geriau susipažinę su Pylimų biblioteka visi šios šventės dalyviai nuo šiol čia lankysis kur kas dažniau. Vieni atkeliaus į biblioteką pasiskolinti knygų, kiti – sudalyvauti vykstančiose edukacijose ar tiesiog pabūti jaukioje aplinkoje. Mūsų bibliotekoje visuomet laukiamas kiekvienas.

Janina Kandratavičienė, Elektrėnų SVB Pylimų bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų