Už 4,50 Lt pelną – 250 Lt bauda

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato (toliau – Elektrėnų PK) pareigūnai nustatė, kad Elektrėnų gyventoja R.Š. (gim. 1960 m.), 2010 m. rugsėjo 6 d. už 4,50 Lt nepilnametei pardavė pakelį cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos Respublikos nustatyto pavyzdžio banderole. Dėl šios neteisėtos veikos buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 1632 str. 1 dalį (akcizais apmokestinamų prekių laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką, prekyba tokiomis prekėmis be banderolių ar kitų specialių ženklų arba su seno pavyzdžio banderolėmis, kai neteisėtai laikomų, gabenamų, naudotų ar realizuotų prekių vertė yra iki dviejų MGL, užtraukia baudą nuo 100 iki 300 litų su šių prekių konfiskavimu).

Įsiteisėjo Trakų rajono apylinkės teismo (toliau – Teismas) nutarimas dėl R.Š. padaryto teisės pažeidimo. Teismas, įvertinęs byloje esančius įrodymus, padarė išvadą, kad R.Š. realizavo akcizais apmokestinamą prekę, tuo padarydama pažeidimą, numatytą ATPK 1632 str. 1 dalyje, ir, atsižvelgęs į tai, kad pažeidėjos atsakomybę sunkina ta aplinkybė, jog per vienerius metus ji padarė tos pačios rūšies pažeidimą, už kurį buvo bausta, skyrė R.Š. didesnę baudą nei sankcijoje numatytos baudos vidurkis, t.y. skyrė 250 Lt baudą.

Pažymėtina, kad Teismas, skirdamas didesnę baudą, atsižvelgė į tai, jog R.Š. 2010 m. spalio 27 d. buvo bausta dėl to, kad 2009 m. sausio 23 d. ji pardavė butelį degtinės „Lithuanian Lietuviška auksinė degtinė“. Už pastarąjį pažeidimą buvo paskirta 300  Lt bauda.

 

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų