Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariate (toliau – Elektrėnų PK) pradėti keturi ikiteisminiai tyrimai dėl nusikaltimų, įvykdytų viešose vietose pagrobiant mobiliuosius telefonus ir rankinę.
Kovo 7 ir 9 dienomis Elektrėnuose, Rungos gatvėje, prie parduotuvės „Maxima“ buvo atvirai iš kišenės ir iš rankų pagrobti telefonai. Kovo 10 d. Vievyje, Kauno gatvėje, ant pėsčiųjų tilto trys nepažįstami jaunuoliai iš rankų išplėšė rankinę, o tą pačią dieną ties tuo pačiu tiltu trys nepažįstami jaunuoliai padarė plėšimą, t.y. panaudodami fizinį smurtą atėmė telefoną.
Šių įvykių aplinkybės leidžia daryti prielaidą, kad panašūs nusikaltimai ir toliau tęsis, todėl raginame būti atsargius ir budrius. Siūlome praktines rekomendacijas, kaip apsisaugoti nuo vagysčių ir plėšimų.
Kaip apsisaugoti nuo mobiliųjų telefonų vagysčių (plėšimų):
Niekada nevaikščiokite kalbėdami, rinkdami teksto žinutes mobiliuoju telefonu ar klausydamiesi muzikos per ausines – tai nukreipia Jūsų dėmesį nuo to, kas vyksta aplinkui, sulėtina reakciją, tampate lengva auka. Telefoną laikykite saugioje vietoje – vidinėje aprangos kišenėje ar rankinėje, kad jo nesimatytų. Būtų gerai, kad pasižymėtumėte jo numerį, tipą, modelį ir IMEI identifikacijos numerį. Šią informaciją reikia saugoti tam atvejui, jeigu telefonas būtų pavogtas ar pamestas. Jei vis dėlto tenka viešoje vietoje kalbėtis telefonu, būkite apdairesni, apsidairykite, ar niekas Jūsų neseka, ar esate saugūs, būkite ten, kur galėsite aiškiai matyti, kas vyksta aplinkui. Nereikėtų naudotis telefonu einant ar sutemus. Jeigu vis dėlto pavagiamas telefonas, informuokite savo mobiliojo ryšio operatorių, paskambinę Klientų aptarnavimo telefonu, bei policiją. Padarykite tai kuo greičiau, nes Jums reikės apmokėti naudojimosi pavogtu telefonu išlaidas tol, kol nepranešta apie vagystę. Po pranešimo operatorius užblokuos numerį ir išduos naują SIM kortelę.
Kaip būti saugesniam gatvėje:
Nenešiokite visų pinigų piniginėje, išdėliokite juos keliose vietose, stenkitės nenešioti rankinės už nugaros, neskolinkite mobiliojo ryšio telefono nepažįstamiems žmonėms, kai jie prašo paskambinti. Ne tik vakarais, bet ir dieną venkite vaikščioti nuošaliose vietose, neikite trumpiausiais maršrutais per kiemus, tarpuvartes. Jeigu nepažįstamasis Jus užkalbino gatvėje, nepirkite siūlomų daiktų, nesinaudokite siūlomomis paslaugomis, neskolinkite ir neduokite pinigų. Gatvėje, visuomeniniame transporte, žmonių susibūrimo vietose saugokite rankines, prispauskite jas arčiau kūno. Raktus visada laikykite ne rankinėje, bet kišenėje. Jei kas bando išplėšti rankinę, atkakliai nesipriešinkite, geriau atiduokite: Jūsų gyvybė ir sveikata brangesnė už bet kokią nuosavybę. Jei Jums atrodo, kad kažkas Jus seka, pereikite į kitą gatvės pusę. Jei spėjimas pasitvirtino, bėkite ten, kur gali būti žmonių (parduotuvę, autobusų, troleibusų stotelę) arba prie apšviestos gatvės dalies, šaukitės pagalbos. Eidami namo arba į darbą, dažniau keiskite įprastus maršrutus.
Apie atsargumo priemones patarkite ir savo vaikams.
Įvykus nelaimei, kuo skubiau kreipkitės į policiją. Skambinkite mums telefonais 02, 112 (iš mobiliojo telefono), 34 000. Kuo greičiau pranešite apie įvykdytą nusikaltimą, tuo didesnė tikimybė sulaikyti plėšikus ir rasti Jūsų daiktus.
Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK