Svečiai iš Lietuvos aklųjų bibliotekos

Svečiai iš Lietuvos aklųjų bibliotekos

Lapkričio 9 d. Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko tradicinis susitikimas su Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB). Šie metai aklųjų bibliotekai ypatingi – švenčiamas 50-asis veiklos jubiliejus. Renginyje dalyvavo LAB direktorė Rasa Januševičienė su gausia komanda, kurie parodė net du linksmus mini spektaklius pagal Kęstučio Kasparavičiaus apsakymus „Ąsotis“ ir „Arbatos klubas“.

R. Januševičienė papasakojo apie LAB atsiradimo ištakas, kurios sietinos su 1927 m. įkurtu Kauno aklųjų institutu ir lietuviškos Brailio abėcėlės parengimu 1928 m., taip pat apie bibliotekos oficialios veiklos pradžią 1966 m. ir istoriją. Sužinojome apie LAB darbuotojus ir bendradarbius, gausią bibliotekos veiklą, įvairius vykdomus projektus ir iniciatyvas (pvz. konstitucijos egzamino LAB organizavimą), ekskursijas. LAB vadovė kalbėjo apie 50-ies metų bibliotekos jubiliejaus metų programą ir jubiliejinę tarptautinę konferenciją „Bibliotekos – įtraukiai visuomenei“ bei šiemet išleistą leidinį „Biblioteka žmonėms: 50 Lietuvos aklųjų bibliotekos metų“, kurį PDF formatu galima apžiūrėti internetinėje svetainėje www.labiblioteka.lt, naujų knygų skiltyje.

Kartu su svečiais R. Januševičienė pasidžiaugė dviejų bibliotekos darbuotojų sėkme Rio de Žaneiro parolimpiadoje – Lietuvos vyrų golbolo rinktinė iškovojo aukso medalį!

Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų