Seniūnas ilsisi, vicemeras naikina seniūniją

Seniūnas ilsisi, vicemeras naikina seniūniją
Elektrėnams nepasisekė dėl seniūno. Antanas Šalkauskas nors dirba energingai, bet dažnai serga.

Pernai  administracijos direktorius Henrikas Petrauskas, atsižvelgdamas į tai, kad Elektrėnų seniūnija apima miestą ir kaimus, darbų daug, o dirbančiųjų mažai,  įvedė papildomą seniūno pavaduotojo etatą. Deja, šiuo metu, kai po audrų reikia tvarkyti miestą, kai artėja Rugsėjo 1-oji ir reikia rūpintis, kad vaikai saugiai pasiektų mokyklas, kai seniūnijai priskirta tvarkyti turgavietę, o ten – visada daug problemų, kai pagal tarybos sprendimą nesutvarkytos ūkininkų prekyvietės, seniūnija liko be vadovų.
Seniūnas A. Šalkauskas atostogavo, o dabar  ruošiasi operacijai,  jo pavaduotojas Vytautas Griščenka, paėmęs neapmokamų atostogų, išvyko į Norvegiją uždarbiauti. Apie tokią betvarkę greitai sužinojo buvęs VšĮ „Pagrenda“ direktorius  Kęstutis Rėklys  ir suskubo atkurti dabar jau velionio Augustino Ickevičiaus įkurtą visuomeninę organizaciją Elektrėnų krašto istorijos draugiją, kurios pirmininku jis ir buvo paskirtas. K. Rėklys neslepia nuoskaudos, kad „Pagrendą“ panaikino, jį iš darbo atleido, o darbų, kuriuos darė „Pagrenda“, niekas nedirba, todėl užsimojo padaryti tvarką. Pasitaręs su Elektrėnų bendruomenės iniciatyvų centro direktore Zita Miguliova ir paprašęs pakviesti žmonių, K. Rėklys organizavo  gyventojų susitikimą su mero pavaduotoju Algimantu Adomaičiu, minėtos draugijos įkūrimo idėjos autoriumi, Elektrėnų savivaldybės Valstybinės maisto ir veterinarijos  tarnybos viršininko pavaduotoju, tarybos nariu  Juozu  Norkūnu.
Susitikime buvo akcentuojamos dvi miestui labai svarbios problemos: prekyba pieno produktais,  žuvimi bei bulvėmis turguje  ir EKŪ teikiamo vandens kokybė.
Artėjant rinkimams, tarp įvairių populistinių kalbų apie mokestį turguje už prekybą pienu po 0,50 Lt, A. Adomaitis  minėjo viziją, kad Elektrėnams visai nereikia seniūnijos.  Vis tiek dėl  miesto tvarkos žmonės kreipiasi į savivaldybę, o jei kartu gali ilsėtis seniūnas ir jo pavaduotojas, tai gal tokių etatų visai nereikia.
Tik va iš to susitikimo  naudos  nežinia ar bus. Rinkimams artėjant  A. Adomaitis ir K. Rėklys pakalbėjo apie betvarkę ir prašė bendruomenės rašyti įvairius raštus bei prašymus, kad mero pavaduotojas galėtų parodyti, kaip juo žmonės pasitiki ir į jį  kreipiasi. A. Adomaitis susirinkusiems kalbėjo apie naujas prekyvietes, pats pamiršęs ar naudodamasis žmonių nežinojimu,  kad jau pernai taryba priėmė sprendimą leisti ūkininkams prekiauti tam tikrose vietose.Tik tos naujosios prekyvietės nesutvarkytos ir šiandien.
Naudinga buvo tik tai,  ką pažadėjo J. Norkūnas – turguje prekiaujantiems ūkininkams jų tarnyba nemokamai atliks reikalingus laboratorinius tyrimus. Gaila tik, kad pieno prekiautojai į turgų neskuba. Jiems patogiau pienelį supilstyti į naudotus plastikinius butelius, pastatyti juos saulėje ir laukti pirkėjų. Kol tokio pieno paklausa mieste bus, bus ir pasiūla, nors tai netenkina nei pirkėjo, nei pardavėjo. Kita bėda dėl prekybos žuvimi: K. Rėklys sako, kad savivaldybė į turgų neįsileidžia prekiautojų žuvimi, tačiau ar buvo norinčių prekiauti, informacijos patikrinti negalėjome. Bulvių prekyba turguje – irgi ne savivaldybės kompetencija. Prekiautojai bulvėmis privalo turėti specialius pažymėjimus, kurie kainuoja apie 200 Lt. Žodžiu, mokesčių nuo nugarą lenkiančių žemdirbių valdžia nuplėšia devynias galybes ir to pakeisti negali nei A. Adomaitis, nei K. Rėklys.
Kalbos apie kompensacijas už nekokybišką vandenį irgi yra tik priešrinkiminis A. Adomaičio ir K. Rėklio postringavimas. Savivaldybės taryba yra priėmusi sprendimą į vandens kainą įskaičiuoti išlaidas, investuotas vandens kokybės gerinimui. Todėl laukime, kad nuo spalio mėn., kai bus suremontuota nugeležinimo stotis, gersime kokybišką vandenį, už jį ir mokėsime brangiau. O raštai, kuriuos prašė rašyti A. Adomaitis, yra tik akių dūmimas neišmanantiems, kas už ką yra atsakingas. Juk vicemeras, žinodamas, kur žmonėms yra blogai, turėtų daryti viską, ką gali, kad būtų geriau. O jei nieko negalėjo padaryti per visą kadenciją, negi kas patikės, kad kitą kartą padarys.

Red. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų