Senų daiktų istorijos

Senų  daiktų istorijos
Julija Kirkilienė

Vievio meno mokyklos mokytojas Eugenijus Kasputis rado baloje išmestą  žaisliuką – meškiuką. Atsinešė jį į mokyklą, išdžiovino ir pradėjo su mokiniais kalbėti apie daiktų gyvenimą. (Video)

Taip 2005 metais gimė  mintis suorganizuoti piešinių  konkursą „Senų daiktų istorijos“. Antrąjį, jau savivaldybių lygmens, pilietinio ir tautinio ugdymo projektą – piešinių parodą „Senų daiktų istorijos“ dailės mokytojai Adelė ir Eugenijus Kaspučiai balandžio 21 d. organizavo Elektrėnų savivaldybės literatūros ir meno muziejuje. Į parodą atrinkti geriausi darbai iš 241 konkursui pateiktų piešinių.
Istorijos
Šventė muziejuje prasidėjo istorijos pamokėle apie fleitos atsiradimo istoriją ir Vievio meno mokyklos fleitininkų koncertėliu. Fleitos mokytojas Armis Mangirdas priminė, kad išnyksta žmonių kartos ir valstybės, o daiktai išlieka. Mokytojas pasekė graikų mitą apie Pano fleitą – tobulą meilės tęsinį. Manoma, kad fleita yra pats seniausias muzikinis instrumentas, ištobulintas  nuo vamzdelio – lietuviškai vadinamo skudučiu.
Savo istorijas apie senus daiktus papasakojo Seimo narė  Dangutė Mikutienė. Pasak Seimo narės, daiktai išreiškia energijos kaitą ir verta susimąstyti apie žmogaus sąlyti su daiktais.  Ji prisiminė savo vaikystę ir garsią Južintų audėją, savo močiutę, kurios įrėminta išausta drobė atnešė sėkmę mokykloje politikės dukrai.  Seimo narė pažadėjo Elektrėnų muziejui padovanoti senų daiktų iš savo močiutės skrynios.
Ryšys su energetika
Meras Arvydas Vyšniauskas sveikindamas renginio dalyvius sakė, kad jam senų  daiktų istorijos labai  siejasi su energetika, o gražiausi piešiniai jam pasirodė tie, kur nupieštos žibalinės lempos ar balanos. Politikas taip pat filosofavo apie išlikimo prasmę, apie tą primityviąją energetiką, kuri irgi apšviesdavo senus daiktus. O dabar trys Elektrėnų kaminai ir statomas ketvirtasis yra tas  šaltinis, nuo kurio Lietuvoje šviečia ir dieną, ir naktį elektros žiburiai.  Renginyje taip pat kalbėjo Švietimo paslaugų centro direktorė Vida Mikalajūnienė, muziejaus direktorė Jurgita Chmieliauskienė, Vievio meno mokyklos direktorė Albina Dmukauskienė.
Apdovanotieji
Gausiai konkursui pristatytus kūrinius vertino komisija, kurių  kiekvienas  apdovanojimui pasirinko paveikslą  ir autorių. 70 diplomų ir dovanų  buvo išdalinta, o kai kuriems autoriams atiteko net po kelis apdovanojimus. Dovanos iškeliavo į Trakų, Kaišiadorių,  Širvintų, Šiaulių, Prienų, Jonavos rajonus, bet daugiausiai apdovanojimų  liko mūsų  savivaldybėje. Apdovanoti buvo net 27 mokytojai, kantriai ruošę vaikus šiam piešinių konkursui.
Du kartus apdovanojimų  pasiimti kilo Vaida Zabarauskaitė, Rosita Gumbrevičiūtė,  Veronika Švabauskaitė, Raigardas Markevičius, Vaida Zabarauskaitė, Justina Martišauskaitė, Miglė Debesytė, Deimantė Selskaitė iš Vievio meno mokyklos. Apdovanota buvo  net 20 E. Kaspučio mokinių. Konkurse dalyvavo nuo 7 iki 19 metų amžiaus mokiniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų