Šalia senojo restorano iškils nauji pastatai

Šalia senojo restorano iškils nauji pastatai

Virginija Jacinavičiūtė

Balandžio 16 dieną visuomenei pakartotinai buvo pristatytas senojo restorano pastato atnaujinimo projektas. Pristatymas vyko dar kartą dėl reikšmingų projekto pokyčių – pastato paskirtis iš poilsio pakeista į viešbučio, numatyta šalia esančioje asfaltuotoje aikštelėje pastatyti du naujus paslaugų paskirties pastatus.
„Zoom“ platformoje vykusiame­ nuotoliniame pristatyme dalyvavo daugiau kaip 25 projektu besidomintys asmenys. Projektą pristatė UAB „Arch-1” projektų vadovas Antanas Pikalovas. Taip pat dalyvavo statytojo – UAB „Viakonsulta“ – atstovas Marius Mazaliauskas.
Pasak A. Pikalovo, numatyti darbai vyks dviem etapais. Pirmiausia bus statomi du nauji paslaugų paskirties pastatai. Šie pastatai bus dviejų aukštų. Atsakydamas į klausimą dėl pasirinkto pastatų aukščio A. Pikalovas atsakė, kad aukštesnių pastatų statybas riboja įstatymai.
Pirmuose pastatų aukštuose bus įrengtos komercinės paskirties patalpos. Kokios konkrečiai paslaugos čia bus teikiamos, A. Pikalovas tiksliai nežino, bet esą yra norinčių įkurti odontologijos kabinetą bei grožio saloną. Antruose aukštuose bus įrenginėjama po keturis gyvenamuosius butus.
Užbaigus naujų pastatų statybas, įrengus aplinką ir automobilių stovėjimo aikštelę, būtų pradėta ­vykdyti ir restorano rekonstrukcija. Esminių pokyčių pastato rekonstrukcijoje nėra. Pirmame aukš­te bus įrenginėjamos komercinės ir viešbučio patalpos, antrame aukšte – gyvenamosios ir viešbučio patalpos, trečiame – gyvenamieji butai.
Pristatyme dalyvavusiam elek­­trė­niškiui užkliuvo tai, kad vietoje senojo restorano, pirmiausia bus statomi nauji statiniai. Jis nuogąstavo, kad nauji pastatai stovės, o senasis pastatas ir toliau liks merdėti.
A. Pikalovas teigė, kad statytojas yra suinteresuotas pastatyti visą pastatų kompleksą, tačiau pradėti norima nuo lengviau įgyvendinamų tikslų. Tikimasi, kad kol vyks statybos, pavyks su banku suderinti finansavimo klausimus ir įgyvendinti kitus paruošiamuosius darbus. Esą dėl koronaviruso pusę metų reikia laukti konstrukcijų tyrėjų konsultacijų.
Elektrėniškis Edvardas Baleišis domėjosi, ar pastatai neužtvers gyventojams praėjimo iki paplūdimio.
A.Pikalovas atsakė, kad vienas takas bus paliktas rytinėje pastato pusėje, kitas bus tarp senojo restorano ir naujai suprojektuotų pastatų.
E. Baleišis, kaip ir pirmojo pristatymo metu, akcentavo, kad dalis viešbučio kambarių neturi atskirų įėjimų. Jis spėjo, kad brėžiniuose durų nėra, turint tikslą ateityje kambarius sujungti ir galimai suformuoti butą. A. Pikalovas į detales nesivėlė, bet atsakė, kad durys nepažymėtos dėl sudėtingų techninių sprendinių.
Balandžio pradžioje per Elek­trėnus nuvilnijo žinia, kad ginant viešąjį interesą, siekiama stabdyti vandens pramogų parko AWAY veiklą. Šis parkas įkurtas visai šalia būsimųjų statybų, todėl dalis žmonių viešai svarstė, kad vandens parkas galimai trukdo naujiems restorano savininkams. Paklaustas, ar parkas trukdo, A. Pikalovas atsakė, kad yra priešingai. Esą parkas ne tik netrukdo, bet ir yra didžiulis privalumas. Architektas taip pat išsakė susirūpinimą dėl teritorijoje iškirstų medžių, kurie, jei būtų buvę palikti, būtų sukūrę jaukią erdvę.

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų