Pabuvo kartu, kol kartu būti gera

Pabuvo kartu, kol kartu būti gera

Julija Kirkilienė

Tas Kalėdinis laikotarpis nuo advento iki Trijų karalių – tai tikras lėkimas. Vieni lekia po parduotuves, kiti – po renginius, treti – patys renginius organizuoja. Vienam visur suspėti tikrai neįmanoma, todėl tiems, kas nesuspėjo į kalėdinius renginius, apie juos sužinoti gali laikraštyje. Šį kartą rašysiu apie du adventinius renginius, kurių vienas vyko prieš Kalėdas, kitas – po. Abu renginius organizavo Elektrėnų kultūros centras.

Pabuvo kartu

Prieš Kalėdas, gruodžio 19 dieną, Elektrėnų bibliotekos salėje vakaronėje dalyvavo trys atlikėjų kartos. Koncertavo Elektrėnų meno mokyklos atlikėjai, pagyvenusių žmonių choras „Sidabrinė gija“, Kultūros centro vyrų ansamblis,­ Gilučių etnografinis ansamblis „Obelėlė“ ir solistės Silvija Biels­kienė bei Jadvyga Strasevičienė. Scenarijų paruošė, chorui dirigavo ir akompanavo koncertmeisterė Regina Bartkienė.

Gražiai tą vakarą skambėjo dainos ir giesmės, deklamuojamos eilės ir muzika, todėl žiūrovams vakaras neprailgo. Kaip sakė renginį vedusi S. Bielskienė, atlikėjai ir klausytojai pabuvo kartu, kol kartu būti gera.

Oi Kalėda Kalėda

Kitaip vakaronė vyko gruo­džio 27 dienos pavakarę. Jau po Kalėdų, pasibaigus adventui, Elektrėnų kultūros centro vestibiulyje skambėjo šmaikščios baikos, siautėjo vienų primiršti, kitiems nežinomi liaudies žaidimai, trepeno šokėjai. Renginyje dalyvavo folkloro ansambliai Elektrėnų „Runga“ ir Rūdiškių „Diemedis“. Renginį paįvairino, žaidimams vadovavo ir visaip mandravojo senis Kalėda su svita. Žiūrovai renginyje sužinojo, ko nežinoję, pamatė, ko nematę, nes ne visi elektrėniškiai buvo girdėję Rūdiškių krašto papročius ir dainas, o ir „Runga“ iš savo slaptų skrynių vis naujų folkloro lobių ištraukia. Pavyzdžiui, ar kas girdėjo, kad grybus ant Kūčių stalo būtina padėti, nes grybai simbolizuoja ryšį su mirusiaisiais, kad mergaitėms negalima per langą žiūrėti, nes nelabasis pasidabos ir iš paskos sekios, ir kitokių baikų ansambliečiai pripasakojo ir pridainavo.

O Kalėda su savo svita žiūrovus ne tik kirkino, bet ir rimtų linkėjimų linkėjo. Kas netingėjo, tas ilgai tą vakarą kaulus miklino.

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų