Mokiniai dalyvavo tarptautiniame Erasmus + projekte „Miškas jaunimui“

Mokiniai dalyvavo tarptautiniame Erasmus + projekte „Miškas jaunimui“

Sausio 23-24 d. „Ąžuolyno“ progimnazijos aštuntų klasių mokiniai dalyvavo tarptautiniame Erasmus + projekte „Miškas jaunimui“. Finansuoja Europos Sąjunga, bendromis pastangomis rengia projekto part­neriai iš 5 šalių: Lietuvos (Inovacijų biuras ir Gyvas žalias), Graikijos, Ispanijos, Italijos, Bulgarijos.
Projektas remiasi ES politika, ypač darnaus vystymosi tikslais, tyrimais, miško maudynių praktika, jaunimo iniciatyvumo nauda ir siekia patobulinti 4 sritis: Jaunimo gerovę, Jaunimo įtrauktį, Jaunimo verslumą ir iniciatyvumą ir Jaunimo veiklumą kovojant su klimato kaita.
Užsiėmimų metu aštuntų klasių mokiniai išbandė kelias Miško maudynių praktikos veiklas tiek viduje, tiek lauke: aktyvų klausymąsi, draugystę su medžiu, nusikėlimą į mišką mintimis bei meditacijos klausymąsi.
Miško maudynės arba Shinrin-yoku tai Japonijoje įkurta vadovaujama gydymo praktika lauke. Iš pradžių mokiniams apglėbti medį buvo nedrąsu ir keista, bet po truputį šiek tiek pavyko pasinerti į miško atmosferą. Po to kai kurie mokiniai dalinosi pastebėjimais, kad skirtingi medžiai kelia įvairius jausmus ir ne prie visų medžių norisi prieiti ir prisiliesti.
Po pasivaikščiojimo miške, aštuntokai viktorinos metu turėjo kuo greičiau išaiškinti faktus apie ES ir miškus. Susipažinę su projektu ir iniciatyvos reiškiniu aštuntokai intensyviai dirbo komandomis ir stengėsi sugalvoti kuo daugiau gamtosaugai ir bendruomenei naudingų iniciatyvų, bei vienai pasirinktai apgalvoti ir sudaryti detalų įgyvendinimo planą. Pasirinktos idėjos buvo pristatytos ir sutiktos aplodismentais. Siekiant išsaugoti miškus mokiniai siūlė tokias iniciatyvas: paskaitos, diskusijos apie gamtosaugą klasėje ar mokykloje organizavimas, filmo gamtosaugos tematika peržiūra, šiukšlių rinkimo ar miško tvarkymo žygis į miškus ir t.t.
Mokiniai „Taip arba ne“ žaidimo metu įsivertino kaip kiekvienam sekasi prisidėti prie gamtos išsaugojimo, o apibendrinus gautą informaciją ir pasidalijus įspūdžiais, aptarė įgyvendintų iniciatyvų konkursą ir atsisveikino su projekto koordinatorėmis iš Vilniaus VšĮ Inovacijų biuro – Vaiva Gudaityte ir Laura Galdikaite.
Nors užsiėmimai praėjo, šiuo metu iki vasario mėnesio pabaigos aštuntokai dalyvauja gamtosaugos iniciatyvų konkurse, kuriam pasibaigus pačios įdomiausios iniciatyvos bus apdovanotos.
Saugant gamtą, darbui buvo nau­dojamos skaitmeninės priemonės, o kartu ir ugdomos skaitmeninės kompetencijos.
Daugiau informacijos apie projektą „Miškas jaunimui“ („ForestYouth“) galima rasti https://forestyouth.eduprojects.eu/lt/pradzia/

Projekto koordinatorė Vaiva Gudaitytė
Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos psichologė
Oksana Apanavičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų