Koncertas Frederikui Šopenui atminti

Koncertas Frederikui Šopenui atminti
Kovo 19 dieną Vievio meno mokyklos pianistai prisijungė prie romantinės muzikos gerbėjų visame pasaulyje organizuojamų renginių, skirtų genialaus lenkų kompozitoriaus ir pianisto Frederiko Šopeno 200- osioms gimimo metinėms paminėti.

Meno mokyklos salėje skambėjo daug nuostabių, išsiskiriančių ryškiu grožiu bei jausmingumu F. Šopeno kūrinių, kurie jauniesiems atlikėjams tapo prieinami Amerikos pedagogo Dž. Šaumo dėka. Jis perdirbo pačius ryškiausius, žinomiausius F. Šopeno kūrinius, kad mažieji pianistai galėtų prisiliesti prie didžiojo romantiko palikimo.
Vaizdingai pristatyti garsaus menininko biografijos epizodai jungėsi su nuoširdžiai jaunųjų pianistų scenoje atliekamais muzikos kūriniais. Kiekvienas atlikėjas buvo tarsi įkvėptas paslapties, užkoduotos muzikos kūrinyje. Mokinius koncertui parengė mokytojos I. Jasaitienė, V. Sotnikovienė, A. Karpičienė, G. Petrauskaitė, G. Janavičienė, R. Misiūnaitė.
Smagu, kad savo muzikiniais atradimais ir patirtomis emocijomis mažieji pianistai galėjo pasidalinti su gausiai susirinkusia publika. Atėję į koncertus ir klausydami muzikos, žmonės tarsi atitrūksta nuo pašėlusio gyvenimo tempo ir rūpesčių, turi laiko pagalvoti apie dvasingesnius dalykus, nuskaidrinančius sielą.
Ypatingą dvasinę būseną patyrę jaunieji atlikėjai bei klausytojai pritarė Rubinšteino kadaise pasakytiems žodžiams: “F. Šopenas buvo pasaulinio lygio genijus. Jo muzika žavi skirtingų poreikių klausytojus. Vos nuskamba pirmosios F. Šopeno kūrinio gaidos, salėje girdisi palaimingas pripažinimo atodūsis. Pasaulyje jo muzika žinoma ir mylima. Žmones ji įkvepia. Jo muzika – universali žmonių tarpusavio bendravimo kalba. Kai groju F. Šopeno kūrinius žinau – mano kalba eina tiesiai į žmonių širdis”.

Violeta SOTNIKOVIENĖ
Vievio meno mokyklos
fortepijono mokytoja
metodininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų