Pasaulinė Žemės diena Kietaviškių pagrindinėje mokykloje

Pasaulinė Žemės diena Kietaviškių pagrindinėje mokykloje
Pasaulinę  Žemės dieną Jungtinės tautos oficialiai paskelbė 1971 metais. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – nuostabus laikas, kai įvairiuose Žemės  kampeliuose, išskyrus poliarines sritis, dienos ir nakties ilgumas susilygina. Prasideda astronominis pavasaris, diena ilgėja, o naktis trumpėja.

Kietaviškių pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai šią dieną paminėti susirinko į ekologinę pamoką, kurią vedė UAB ,,EKO bazė‘‘ direktorius Karolis Kubilius. Pamokos pradžioje mokytojos V. Kubilienė ir M. Puidokienė iškėlė Žemės vėliavą, kuri šią dieną mokykloje pakeliama kiekvienais metais. K. Kubilius mokiniams pristatė savo įmonės veiklą rūšiuojant ir tvarkant perdirbimui popieriaus, pakuotės, plastiko ir stiklo atliekas. Pamokos dalyviams buvo įdomu sužinoti, kad surinkus toną naudoto popieriaus, išsaugome septyniolika medžių, kad iš perdirbto  popieriaus gaminami dėklai kiaušiniams, popierius žurnalams, o surinkus ir perdirbus naudotą plastiką, vėl gaminami buteliai gaiviesiems gėrimams, pakuotės, maišeliai ar net marškinėliai. Buvo įdomu sužinoti, kad Panevėžyje gaminami automobilių langų stiklai, panaudojant surinktas stiklo duženas.
Mokiniai  domėjosi, kur dedamos  surinktos metalo atliekos, seni drabužiai, kompaktiniai diskai, maisto atliekos, ar galima patiems įmonei pristatyti surinktą popierių.
Pamokoje mokiniai įsitikino, kad kiekvienas turime galvoti apie Žemės planetai kylančias problemas, bet darbelius jos išsaugojimui turime pradėti savo gimtinėje: sudrausti žolės degintoją, taupyti elektrą, vandenį, nešiukšlinti, rinkti ir rūšiuoti atliekas, nes Žemės ištekliai riboti.
Pamokos pabaigoje K. Kubilius mokinius ir mokytojus  pakvietė atvykti į įmonę ,,EKO bazė“, į ekskursiją.

Vitalija Kubilienė
Chemijos ir fizikos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų