KNYGNEŠIŲ KELIAS

KNYGNEŠIŲ KELIAS

Trys kartos – V. Milkamanavičienė, E.Milkamanavičiūtė ir S.Kudrevičiūtė

Elektrėnų vaikų lopšelis-darželis „Drugelis“ vykdo projektą „Iš kartos į kartą“. Jame dalyvauja „Boružėlių“ (mokytoja J.Valen­tukonienė) ir „Nykštukų“ (moky­toja L.Kochanskienė) grupių ug­­dytiniai, jų šeimos ir projekto part­neriai. Projekto tikslas – mažinti socialinę atskirtį tarp kartų ir stiprinti bendruomeniškumą. Vienas iš pagrindinių žmogaus poreikių yra jaustis bendruomenės dalimi, o tai pasiekiama bendraujant. Bendravimas – nuostabus įrankis, kuriuo galima pasiekti labai daug: patenkinti kiekvieno žmogaus esminį poreikį jaustis mylimam, gauti dėmesio, pasijusti priimtam, patirti supratimą, palaikymą, bendrumą. Jei į bendravimą žvelgsime kaip į galimybę perduoti, inicijuoti, sukurti, sustiprinti, pakeisti tam tikras emocijas ar jausmus, tada bendravimas tampa nuos­tabiu įrankiu komunikuoti.
Gegužės mėnesį startavome su tema apie knygnešius. Keliavome į Elektrėnų viešąją biblioteką, kur mūsų laukė „Trys kartos“ – močiutė (V. Milkamanavičienė) – mama (E. Mil­kamanavičiūtė) – dukra (S. Kudrevičiūtė). Jos pravedė edukaciją apie knygnešius, pristatė istorinius faktus, padėjo kurti savo knygeles, sudarė galimybę pasijusti tikrais knygnešiais, slapta nešant lietuviškas knygas.
Prie Elektrėnų marių buvo suorganizuotas improvizacinis Knyg­nešių žaidimas. Jo tikslas buvo sudaryti sąlygas dalyviams įsijausti į sudėtingą knygnešių kelio vaidmenį. Žaidimą žaisti susirinko „Keturios kartos“ – proseneliai, seneliai, tėvai, vaikai. Žaidžiant bendruomenėje išryškėjo gebėjimas sklandžiai komunikuoti tarpusavyje, siekiant padėti vieni kitiems kuo daugiau pernešti knygų į Lietuvą. Kiekviena karta į žaidimą įpynė savo išmintį, žinias, veiksmus, todėl pavyko sukurti vientisą, harmoningą, pozityviomis emocijomis ir istoriniais faktais pripildytą bendruomenės susibūrimą.
Visi šie dalykai žmogui teikia daug laimės, stiprina savivertę, įkvepia, pripildo energijos, noro gyventi ir stengtis dėl kitų. Tai buvo tik pirmoji veikla, kurių projekte bus daugiau. Tačiau šiltas bendravimas užkūrė idėjų generavimą ateičiai, kuri prisipildys naujais projektais.

Jolanta Valentukonienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų