Keletas patarimų, kaip pelningai parduoti savo seną automobilį

Keletas patarimų, kaip pelningai parduoti savo seną automobilį

Savo senojo automobilio pardavimas savo pačių jėgomis gali būti labai sudėtinga ir komplikuota užduotis, tačiau pasistengus tai gali kaipmat atsipirkti. Todėl jei nusprendžiate patys imtis savo automobilio pardavimo, turėtumėte į visą tai pažvelgti strategiškai ir labai gerai apgalvoti pačius svarbiausius veiksnius. 

Viena iš priežasčių, kodėl daugybė žmonių nusprendžia savo automobilius pardavinėti patys, yra didesnė pinigų suma, kurią jie gali gauti iš pirkėjo. Trumpiau tariant, žmonės tokį sprendimą paprastai pasirenka vedini noro gauti daugiau pinigų. Ir vėlgi, tokiu atveju tampa visiškai natūralu, jog pasirinkus sprendimą savo pačių jėgomis ieškoti automobilio pirkėjo, tenka gerokai labiau paplušėti.

Tačiau jei žmogus apie automobilio pardavimą galvoja pirmą kartą ir jam iki tol dar niekuomet nebuvo tekę susidurti su tokiomis užduotimis, labai dažnai vadovaujamasi pačiais įvairiausiais mitais. Ir vienas iš jų yra susijęs su labai greitu ir paprastu automobilio pardavimo procesu. Trumpiau tariant, niekas niekuomet negali žinoti, kaip seksis ieškoti automobilio pirkėjo. Nors kai kuriems automobilių savininkams iš tikrųjų pavyksta savo transporto priemonę parduoti dar tą pačią dieną ir tai padaryti pelningai, kur kas didesnė dalis pardavėjų susiduria su sunkumais. Todėl į jūsų laukiantį automobilio pardavimo procesą turėtumėte žvelgti realistiškai.

Tuo tarpu nors automobilio pardavimo procesas paprastai nėra lengvas, laimei, yra ne vienas patarimas, kurį pasitelkus pelningai parduoti savo seną automobilį gali būti kur kas paprasčiau.

Nesuasmeninkite savo automobilio

Turbūt šią akimirką ėmėte savęs klausti, ką gi tai galėtų reikšti? Tačiau viskas yra labai paprasta. Dažniausiai, kai eksploatuojame savo transporto priemonę, bėgant laikui mes tarytum savaime suasmeniname savo automobilį, tokiu būdu paversdami jį jaukesniu ir labiau atitinkančiu mūsų išskirtinį skonį. Tačiau, kai ateina metas ieškoti pirkėjo savo automobiliui, nuo jo turėtumėte pašalinti visas asmeniškas detales. Ir tai neapsiriboja vien tik automobilio nuplovimu. Tai taip pat reiškia, kad jūs turėtumėte nuo jo pašalinti visus lipdukus ir kitas detales, kurių iš tikrųjų ant jo išorės ar jo viduje neturėtų būti.

Ir tai yra labiau susiję su psichologiniais veiksniais, kurie turi didelės įtakos sklandesniam automobilio pardavimui. Būtina suprasti, kad asmuo, kuris ieško automobilio, turėtų galėti lengvai save jame įsivaizduoti. Ką tai reiškia? Viskas yra labai paprasta. Jei jūs ieškote atitinkamos transporto priemonės, tačiau apžiūrinėdami pasirinktą automobilį ant jo pastebite ant galinio vaizdo veidrodėlio kabantį automobilio kvapiklį su užrašu, kuris visiškai prieštarauja jūsų įsitikinimams, akimirksniu jūsų požiūris į tokį automobilį gali pasikeisti. Todėl jei pašalinsite visus asmeniškumus, padidinsite tikimybę sėkmingai parduoti savo automobilį.

Kruopščiai nuplaukite ir išvalykite savo automobilį

Kiekvienas patyręs automobilių pardavėjas visų pirma rekomenduoja skirti daugiau laiko ir pastangų automobilio nuplovimui ir jo išvalymui. Net jei neturite pakankamai daug laisvo laiko, visa tai gali pritraukti daugiau potencialių pirkėjų, kartu padidinant tikimybe, jog jiems jūsų automobilis iš tikrųjų patiks.

Automobilio pardavėjas turėtų bent jau nuplauti automobilį išoriškai, tačiau jei norima pasiekti kaip įmanoma geresnį rezultatą, vertėtų skirti ir daugiau pastangų. Pavyzdžiui, galite nušveisti ir automobilio ratlankius, labai kruopščiai išvalyti automobilio interjerą ir kt. Galite būti tikri, kad tokios jūsų pastangos nenueis perniek.

Darydami nuotraukas atsižvelkite į aplinką

Jau supratote, kad ant jūsų parduoti norimo automobilio neturėtų likti jokių asmeniškumų, tačiau lygiai taip pat svarbia tampa ir aplinka, kurioje jūs fotografuosite savo automobilį. Jei jūs fotografuojate savo automobilyje šalia gatvės ar automobilių aikštelėje, pasistenkite užtikrinti, kad nuotraukose nesimatytų kitų transporto priemonių, jūsų šeimos narių, gyvūnų ar praeivių. Be to, nuotraukose neturėtų matytis ir gatvių pavadinimai, namų numeriai bei kitos panašios detalės. Todėl būtų geriausia savo automobilį fotografuoti visiškai neutralioje vietoje, pvz., parke ar kitoje geresne panorama pasižyminčioje vietovėje.

Padarykite aukštos kokybės nuotraukas

Jūsų automobilio nuotraukos turės labai didelę įtaką ir jo pardavimo sklandumui. Tai reiškia, kad jūs turėtumėte labai pasistengti, jog jūsų automobilis nuotraukose atrodytų labai estetiškai ir patraukliai. Be to, turėtumėte padaryti labai daug nuotraukų skirtingai rakursais, kartu nepamirštant ir automobilio eksterjero. Žinoma, darant automobilio nuotraukas būtina atsižvelgti ir į apšvietimą.

Jei nežinote, kuo skiriasi „bloga“ nuo „geros“ nuotraukos, visų pirma galite apsilankyti pasirinktame automobilių skelbimų portale ir peržiūrėti bet kuriuos pasirinktus automobilių skelbimus. Tokiu būdu jūs galėsite akimirksniu pastebėti tarp jų egzistuojančius skirtumus, suprasdami, kaip turėtų atrodyti jūsų automobilio nuotraukos.

Pasirūpinkite tinkamu automobilio aprašymu

Geras automobilio aprašymas – tai viduriukas tarp labai išsamaus ir ilgo bei labai koncentruoto ir trumpo aprašymo. Tai reiškia, kad jūsų automobilio aprašymas neturėtų būti sudarytas vien tik iš norimos kainos ir kelių žodžių, tokių kaip „puikus automobilis“. Tačiau lygiai taip pat jums tikrai nebūtina parašyti 500 žodžių aprašymą.

Taigi, automobilio aprašyme, kuris bus jūsų pasirinktame skelbimų portale paskelbtame skelbime, turėtų būti paminėta pardavimo priežastis, pagrindinės automobilio savybės, egzistuojantys techniniai gedimai, pageidaujama kaina ir techninės priežiūros darbai, kuriuos jūs pastaruoju metu buvote atlikę. Tokia informacija turėtų būti labai aiški ir tiksli. Tikrai nėra jokios būtinybės išsiplėsti ir tuščiažodžiauti. Visų svarbiausia, kad jūs būtumėte atviri ir sąžiningi. Tai gali padidinti ir tikimybę lengviau bei greičiau parduoti savo automobilį.

Būkite atviri patys su savimi apie automobilio būklę

Kai kalba pakrypsta apie automobilio būklę, visų pirma pardavėjai turi būti sąžiningi patys su savimi, jei jie nori, kad potencialūs pirkėjai jais patikėtų. Visiškai suprantama, kad jums gali kilti didelis noras skelbime nurodyti labai aukštą kainą, kuri atitiktų nepriekaištingos techninės būklės automobilio kainą, tačiau greičiausiai jūsų automobilis toks nėra, todėl ir tokios kainos nurodyti neturėtumėte. Be to, bandant nustatyti savo automobilio kainą jūs taip pat turėtumėte atsiriboti nuo sentimentų, kadangi pastarieji tikrai nepadeda būti objektyviais.

Rida dar nėra viskas

Automobilio rida dar nėra viskas – tai nenusako visos automobilio istorijos! Jei jūs imatės savo automobilio pardavimo, tuomet negalite to pamiršti. Kai kurie automobiliai yra gerokai patvaresni už kitus ir tarnauja nepalyginamai ilgiau – nepaisant to, kad jų rida iš pažiūros gali atrodyti labai didelė. Todėl vien tai, jog jūsų automobilio rida gali būti didesnė nei 350 000 km, tai tikrai nereiškia, kad jūs turėtumėte akimirksniu reikšmingai sumažinti už savo automobilį prašomą kainą.  

Nepamirškite, kad iki šiol transporto priemonių rinkoje kai kurie vartotojai yra linkę savo parduodamų automobilių ridas atsukti – nepaisant to, kad tai užtraukia baudžiamąją atsakomybę. Tai reiškia, kad ne kiekvienas parduodamas automobilis yra su tikra rida. Ir būtent tai neretai vartotojus verčia susidaryti neteisingą nuomonę, jog atitinkamų metų automobilis turėtų būti su mažesne rida. Todėl šiuo atveju neturėtumėte galvoti, jog jei jūsų automobiliui yra dešimt metų, jo rida turėtų būti ne daugiau kaip 200 000 km. Visiškai normalu, jei jūsų automobilis bus nuvažiavęs ir gerokai daugiau nei 300 000 km.

Keli nebrangūs remonto darbai gali padidinti vertę

Visiškai suprantama, kad galvojant apie savo senojo automobilio pardavimą jums gali nesinorėti investuoti papildomų lėšų į jo remontą – juk jūs juo daugiau niekuomet nebevažinėsite ir greičiausiai nieko nelaukę įsigysite (o galbūt jau įsigijote) naują automobilį. Tačiau iš tikrųjų neretai vos keli brangūs automobilio remonto darbai gali reikšmingai padidinti ir pačią automobilio vertę, kadangi tokiu atveju jums nebereikės nurodyti papildomų techninių problemų, kuriais remdamiesi potencialūs pirkėjai bandytų nusiderėti jiems palankesnę kainą. Todėl net jei jums teks patirti nedideles išlaidas tam tikrų automobilio techninių gedimų šalinimui, visa tai galiausiai gali atsipirkti su kaupu.

Nurodykite didesnę kainą nei iš tikrųjų norite gauti

Nors tai iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti savaime suprantama, tačiau kartais apie tai yra pamirštama. Vis dėlto, jei jūs norite pelningai parduoti savo automobilį ir nesuteikti galimybės pirkėjui nusiderėti žemiau kainos, kurią jūs iš tikrųjų norėtumėte gauti, turėtumėte skelbime nurodyti šiek tiek didesnę kainą. Būtent toji didesnė suma ir būtų skirta deryboms su potencialiu automobilio pirkėju.

Pavyzdžiui, jei jūs norite už savo automobilį gauti 5000 eurų, skelbime galite nurodyti, kad prašote 5499 eurų. Tokia suma netgi galėtų padėti jums iš tikrųjų gauti daugiau nei jūs planuojate gauti, kadangi nedažnai vartotojai nusidera 500 eurų sumą (nebent automobilis turi nemažai techninių gedimų arba jo išorinė būklė nėra labai gera).

Nesiderėkite telefonu ar SMS žinutėmis

Kuomet paskelbsite internetiniame automobilių skelbimų portale apie savo parduodamą automobilį, galite būti tikri, kad akimirksniu sulauksite daugybės įvairių skambučių. Vieni jų atrodys daug žadantys, o kiti tiesiog eikvos jūsų brangų laiką. Tačiau nepaisant to, kad atsakinėjimas į skambučius ir SMS žinutes yra neišvengiamas procesas ieškant automobilio pirkėjo, niekuomet nesiderėkite telefonu arba SMS žinutėmis. Jei jūsų klausiama, kiek galėtumėte sumažinti prašomą kainą, galite atsakyti, kad į kainą žvelgiate lanksčiai, tačiau apie konkrečią kainą norėtumėte kalbėti tik tuomet, kai jie apžiūrės jūsų automobilį.

Nepamirškite, kad jūs konkuruojate su kitais pardavėjais

Jei jūs nusprendėte parduoti savo automobilį ir šiuo metu sudarinėjate skelbimą, turėtumėte nepamiršti, kad jūs konkuruosite ir su kitais pardavėjais, kurie siūlys tokių pačių markių ir modelių automobilius. Be to, dalis tokių pardavėjų nėra privatūs fiziniai asmenys, kuriems ir priklauso jų parduodami automobiliai. Dalis tokių pardavėjų būna bendrovės, kurios verčiasi automobilių pardavimu, todėl paprastai jos turi didesnį pranašumą, nes pateikia aukštesnės kokybės nuotraukas, siūlo techniškai tvarkingus automobilius ir galbūt netgi finansavimo galimybes.

Dėl minėtų priežasčių jūs turėtumėte labai pasistengti, kad ir jūsų automobilio skelbimas atrodytų ypač profesionaliai ir trauktų potencialių pirkėjų akį. Jei tai pasieksite, tuomet galite būti tikri, kad jums taps lengviau surasti pirkėją ir sėkmingai parduoti savo automobilį.

Automobilio pardavimas gali pareikalauti daug laiko

Automobilio savininkas, kuris nusprendžia savo paties jėgomis parduoti savo automobilį, visų pirma turėtų būti pasiruošęs didžiuliam jo laukiančiam darbui. Tokiais atvejais reikia sukurti ne vieną skelbimą, atsakinėti į susidomėjusių vartotojų skambučius, atsakinėti į SMS žinutes ir netgi el. laiškus, susitaikyti su potencialių pirkėjų vėlavimais ir kitais nepatogumais. Tai reiškia, kad savarankiškas automobilio pardavimas paprastai pareikalauja ir papildomų išlaidų, todėl tam reikėtų būti tinkamai pasiruošus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aktualijos


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aktualijos


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aplinkos apsauga


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Archyvas


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Darbo partija


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnai


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnų krašto šviesuoliai


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Europietiška savivaldybė


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Keliai aukštumų link


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Keliai link aukštumų


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69