Kainos pasiekė viršūnę: name gyventi pigiau nei bute

Kainos pasiekė viršūnę: name gyventi pigiau nei bute

Nuosavas būstas lietuviui – privalomas asmeninio kapitalo atributas. Tačiau kylant dujų, šildymo ir kt. mokesčių kainoms senos statybos daugiabučiuose esančius trijų keturių kambarių butus netrukus kainuos išlaikyti brangiau, nei ekonomišką nuosavą namą. Ekspertai pabrėžia, kad gyvenimo kokybė privačiame name gerokai aukštesnė, be to, skatina kūrybiškumą, ugdo vaikų saviraišką ir atsakomybės jausmą.

Jaučiasi kur kas saugiau

30 metų Sergej Podlipskij prieš keletą metų gyvenimą nuomojamame bute Vilniaus Lazdynėlių rajone nusprendė iškeisti į nuosavą namą Vievyje. Metus trukęs dokumentų tvarkymo, namo statymo ir kūrimosi procesas S. Podlipskij kainavo lygiai tiek, už kiek jis pardavė savo butą Kaune, Žemuosiuose Šančiuose. Įsirengti namo interjerą jam prireikė nedidelės paskolos iš banko. Keturių kambarių name Vievyje kartu su žmona ir penkių mėnesių dukra gyvenantis namo savininkas sako, kad nė už ką nebegrįžtų gyventi į miestą.

„Gyvendami name už šildymo išlaidas išleidžiame kur kas mažiau nei bute. Buto nuoma kainavo brangiau, nei gyventi nuosavame name. Dabar mokame simbolinius mokesčius už komunalinius patarnavimus. Svarbiausia, kad gyvendamas name jaučiuosi saugus bei žinau, kad taip jaučiasi ir mano šeima“, – nuosavo namo privalumus išvardino S. Podlipskij.

Dažnai darbo reikalais į Kauną vykstantis energetikos specialistas paaiškina, kad nuosavo namo vieta idealiai tinka reikalų Kaune ir Vilniuje turintiems žmonėms.

Ekonomiškas būstas – vertinga investicija

„Iki šiol išlikusi nuomonė, kad nuosavame name gyventi brangiau nei blokiniame name. Tačiau ši taisyklė turi išimčių. Šiandien įmanoma pasistatyti ekonomišką būstą prie Vilniaus nuosavame namų kvartale“, – sako „DnB Nord būstas“ direktorius Gediminas Jankauskas.

Pasak G. Jankausko, sklypo būsto statyboms ieškantiems naujakuriams svarbi būsimo namo aplinka, vieta, kaimynai. Įvaizdžio ir reputacijos besivaikantys žmonės renkasi prestižinius didmiesčių rajonus centre ar už miesto, tačiau gyvenimą daugiabutyje į nuosavą namą norintys iškeisti vidutinės klasės atstovai ieško ekonomiškų sprendimų.

„Šalia Vievio esančiame nuosavų namų kvartale „Vievio šilas“ galima įsikurti už trijų kambarių naujos statybos gero buto Vilniuje kainą. Šalia išvystyta infrastruktūra leidžia nenutolti nuo būtiniausių patogumų, o į Vilnių statomi aplinkkeliai miesto centrą netrukus leis pasiekti per pusvalandį“, – ekonomiško būsto privalumus prie Vilniaus vardija NT rinkos ekspertas.

Pasirūpino kvartalu

Šiuo metu ekonomiškam namui reikalingą žemės plotą su žemės valdos paskirtimi 30-40 km spinduliu aplink Vilnių galima įsigyti vos nuo 25 tūkst litų.

„Žemė – investicija, kurios vertė nekinta. Norintiems namą statytis iškart beveik šimto sklypų kvartale prie Vilniaus sutvarkėme aplinką, atvedėme elektrą ir nutiesėme kelius. Šiuolaikinis tempas griauna atskirties sienas, dažnai nebėra svarbu, ar dirbti namuose, ar ofise. Neabejoju, kad ateityje technologijoms dar sparčiau žengus į priekį gyvenimo įpročiai keisis ir namie praleisime kur kas daugiau laiko, nei praleidžiame šiandien“, – prognozėmis pasidalino Linas Ginaitis, NT tarpininkavimo įmonės „Vilniaus Turtas“ direktorius.

„Vilniaus turto“ inf.

Užs.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų