Kaimynų diena: pažinkime vieni kitus, bendraukime ir kurkime draugišką ryšį

Kaimynų diena: pažinkime vieni kitus,  bendraukime ir kurkime draugišką ryšį

Tai ištrauka iš kvietimų-skrajučių, kuriuos paskutinieji gatvės naujakuriai prieš savaitę išdalijo aplinkiniams Elektrėnų savivaldybės Alinkos gatvės vieno kvartalo gyventojams. Skrajutė apgalvotai paruošta: kvartalo planas, nuoroda, kur vyks renginys, susitikimo diena, laikas ir informacija, kad šeimininkai ir kaimynai pagamins plovo, o ateinančius kviečia atsinešti vaišių. Kilus neaiškumams pateiktas organizatoriaus telefono numeris.
Iki šiol mūsų gatvės gyventojai rinkdavosi tik nedidelėmis grupelėmis, tačiau, kad apie trisdešimt asmenų ateitų į šventę, buvo pirmas kartas. Taigi Pranskevičių Agnės ir Andriaus šeimos iniciatyva įvyko tikrai graži šventė. Jauni žmonės kruopščiai pasiruošė: pastatė palapinę, suruošė vaikams žai­dimų, išvirė ypatingą plovą. Iš su­sirinkusiųjų veidų galėjai suprasti, kad šventė pavyko. Ant stalo puikavosi kaimynų sunešti kepiniai: Gitanos kibinai, Nelės duonelė, Skaistės sumuštinukai ir kitų moterų atsinešti skanumynai. Kaimynai neslėpė gerų emocijų. Džiaugėsi širdis, kad susiėjimas skatins ne tik bendruo­meniškumą, bet ir draugystę. Smagi šventė šalia namų priminė dar­nios šeimos sambūrį. Pašnekesiai apie naujienas, problemas, pajuokavimai, vaikų krykštavimai, išsiilgusius bendrystės jausmo žmones suartino ir nuteikė optimistiškai. Jauniausiai šventės dalyvei Adelei – ketveri. Ji jautėsi kaip namie – žaidė su vyresniais berniukais, linksminosi. Garbingiausi šventės dalyviai, Sabina ir Algimantas Vladislovas Balčiūnai dėkojo už Kaimynų šventę ir liepos 4 dieną pakvietė visus švęsti vyro 90 metų jubiliejų. Puiki šventė bus tęsiama ne po metų, o rugsėjo mėnesį. Ją pasisiūlė organizuoti Pupininkų šeima. Pažintuvės. Galima pavadinti šį renginį. Sužinota, kad kaimynai yra panašia pavarde – Pranckevičiai ir Pranskevičiai, kad šalia gyvena pusbrolis ir pusseserė, o dvi kaimynės – Svetlanos.

This slideshow requires JavaScript.

Taigi, renginys – Europos kaimynų diena, skirtas skatinti bendravimą ir socialinį solidarumą, įvyko. Ir pateisino lūkesčius: kaimynai pažino vieni kitus, dalijosi įspūdžiais, žaidė žaidimus, skanavo paruoštų vaišių.
Elektrėnų savivaldybėje jau ne vieni metai organizuojamos Kaimynų šventės Vievyje, Žebertonyse ir kitur. Tik Alinkos gatvės kvartalo gyventojai už gražią pradžią dėkingi jaunimui – Agnei ir Andriui. Nuoširdi padėka nuo Balčiūnų, Drumstų, Grikšo, Gudzinskų, Kielių, Nikoliukų, Pranckevičių, Pupininkų, Sprindžiukų, Tekorių šeimų.
O Lietuvoje Europos kaimynų diena šiais metais buvo pažymėta rekordais: Kaune jau septintą kartą. Ir ne bet kur, o Laisvės alėjoje. O Šiaulių televizija skelbė, kad Šakynos ir Piktuižių kaimų pakelėje, šalia važiuojamojo kelio, nusidriekė stalas, pasiekęs rekordą. Užfiksuotas beveik 4 kilometrų (be 9 metrų) stalas, sujungęs abi gyvenvietes.
Kaip bebūtų, nedidelės šventės Kaimynų dienos proga, džiugina. Pamojuoti kaimynui, iškepti jam pyragą, dovanoti šypseną, laukti naujų susitikimų – tikriausia kaimynystės išraiška.

Janina Girsė

Komentarai:

  1. Apie Elektrėnų savivaldybės Alinkos kvartalo Kaimynų dieną parašytas Janinos Girsės straipsnis yra įdomus, aktualus ir naudingas skaitytojams. Jame pateiktas nuoseklus scenarijus, kaip organizuoti ir vesti tokį renginį. Manau, šiuo renginio aprašymu galėtų pasinaudoti mūsų miestų, miestelių, gyvenviečių kvartalų, gatvių seniūnaičiai, nutarę organizuoti Kaimynų susitikimus, bendrystės dienas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų