Gydytojas Niparavičius pakeitė pavardę. Dabar jis Edmundas Niparas

Gydytojas Niparavičius pakeitė pavardę. Dabar jis Edmundas Niparas

Ilgametis Elektrėnų gydytojas bei savivaldybės politikas Edmundas Niparavičius ir visa jo šeima pasikeitė pavardę. Elektrėniškiai žinojo gydytojo pravardę Niparas. Pasirodo, tai buvo ne jo pravardė, o tikroji pavardė, kurią jis po beveik 60 metų susigrąžino.
Istorijos, kodėl Niparo pavardė buvo pakeista į Niparavičiaus, gydytojas sako nežinantis. Bet ant jo tėvelio, žuvusio apie 1965 metus, antkapio užrašyta pavardė yra Niparas. Iki tėvelio žūties mama buvo Niparienė, o vėliau keičiant pasą, užrašyta Niparavičienė. Sovietmečiu pavardės dažnai būdavo užrašomos neteisingai.
Gydytojo sūnūs, lankydami senelių kapus, davę mintį susigrąžinti giminės pavardę. Giminėje visų pavardės yra Niparai, tik elektrėniškiai – Niparavičiai. Gydytojas sako, kad susigrąžinti tėvo pavardę sunku nebuvo, nes visos tarnybos dirbo darniai. Pirmiausia reikėjo parašyti prašymą į Valstybinę kalbos komisiją, kuri patvirtino, kad tokia pavardė gali būti. Vėliau – į Registrų centrą, kad pavardė būtų pakeista. Visus reikalingus asmens dokumentus – pasą, tapatybės kortelę, vairuotojo pažymėjimą ir kitus dokumentus – tarnybos išdavė be trukdžių. Pakeitus pavardę, gydytojo žmona, mokytoja pavardę taip pat pasikeitė. Dabar jos pavardė yra Niparė. Žinomo krepšininko Mato Niparavičiaus pavardė dabar yra Matas Niparas ir visi gydyojo anūkai yra Niparai. Visi pacientai, kuriuos gydytojas aptarnauja, tegul žino, kad jų gydytojas yra Niparas… ir tai ne Niparavičiaus pravardė, o tikroji pavardė.

Red. inf.

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų