Elektrėnų festivalyje „Jaunystė“ – pripažinti ir dar neatrasti džiazo talentai

Paskutinį vasaros šeštadienį, rugpjūčio 27 d., Elektrėnai vėl džiazuos – šešios džiazo grupės bei jaunieji Vilniaus talentai susiburs tradicija tampančiame džiazo festivalyje „Jaunystė“.

Vitas Umbrasas , Tel. 8 603 15318 , El. p. vitukasu@gmail.com

Skaidrė Keparutytė , Tel. 8 600 12314 , El. p. skraiduole1@gmail.com

 

„Šiais metais Elektrėnų kultūros centro kieme susirinks pripažinti Lietuvos džiazo atlikėjai bei jaunieji Vilniaus apskrities meno mokyklų muzikantai, kuriems suteiksime puikią galimybę atskleisti savo talentus, pristatyti niekur dar nematytus savo pasirodymus,“ – pasakojo festivalio „Jaunystė“ organizatorius Vitas Umbrasas.

Festivalį pradės viena ryškiausių Lietuvos džiazo grupių, pastaruoju metu dažniau grojanti užsienyje, – „Dainius Pulauskas Group“, sudaryta D.Pulausko seksteto pagrindu. Džiazo kritikų pripažintas kolektyvas elektroniniais ir akustiniais instrumentais kuria iškalbingą muzikinę erdvę – savitą fusion versiją. Apie šią grupę Švedijos kritikas Bo Levender rašė: „Pulauskas su kolegomis kuria geriausią, koks tik gali būti, fusion. Jų muzikinės išraiškos įvairovė svaiginanti. Tai nutrūktgalviškų svingavimų ir ritmų kūlversčiai, tai pats tikriausias, nėmaž nepagražintas džiazas. Akivaizdu, kad grupės vadovas bei pianistas Pulauskas ir jo draugai yra puikūs aranžuotojai. Jų tiksliai suplanuotose aranžuotėse visada lieka vietos improvizacijoms.“

Vėliau scenoje pasirodys grupė iš Elektrėnų „The Cocktails“, klausytojus nustebins jauni ir išradingi „Retired Musicians Social Club“, propaguojantys mainstream jazz muzikos kryptį bei latino stiliaus muziką.

Vis labiau populiarėjančio nu jazz žanru festivalyje gros entuziastingi „Jing’a’ling“. Elektrėnų džiazo scenoje šį kartą „Jing’a’ling“ ketina pasirodyti netikėta sudėtimi – kartu su vokaliste Vytaute Pupšyte ir klavišininku Vyčiu Smolsku į sceną žengs kone garsiausi naujosios kartos džiazo muzikantai – bosistas Domas Aleksa ir būgnininkas Darius Rudis.

Festivalyje išsiskirs eksperimentinės muzikos ir modernaus šokio sintezės projektas „ReedNoBrass“, suvienijęs keturis iki šiol atskirai grojusius muzikantus, kurie atrado indie muziką ir pristato originalią programą. Kartu su „ReedNoBrass“ pasirodys ir modernaus šokio atlikėjas Denisas Kolomyckis, suteiksiantis džiazo pasirodymui įspūdingo polėkio.

Vakaro pabaigoje staigmenų žada nuostabus Eugenijaus Vedecko vadovaujamas „The Magic Time Orchestra“.

Vienintelio Lietuvoje nemokamo džiazo festivalio muzikantai improvizuoti pradės rugpjūčio 27 dienos, paskutinio vasaros šeštadienio popietę, 15 val., ir baigs prieš vidurnaktį – 23 val.

Kartu su pripažintais džiazo atlikėjais gros perspektyviausi jaunieji džiazo talentai, atrinkti autoritetingos komisijos Elektrėnų meno mokyklos organizuojamame konkurse „Elektrėnų žiburiukai“.

Džiazo festivalis „Jaunystė“ atgimė 2008 metais po 40-ies metų pertraukos. Kasmet entuziastų iniciatyva rengiamas festivalis pritraukia subtilios, gilios ir žaismingos muzikos išsiilgusius melomanus iš Vilniaus, Kauno ir kitų aplinkinių miestų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų