Elektrėnų jaunimo centras įgyvendino projektą „Ne viskas yra tikra tiesa arba grynas melas“

Elektrėnų jaunimo centras įgyvendino projektą  „Ne viskas yra tikra tiesa arba grynas melas“

Elektrėnų jaunimo centras renginyje Vilnius EYE

Nusikaltimų prevencijos ir kontrolės projekto „Ne viskas yra tikra tiesa arba grynas melas“ užsiėmimai 2024 metų pavasarį intensyviai vyko visam Elektrėnų sav. jaunimui.
Elektrėnų savivaldybės finansuo­jamo projekto tikslas – ugdyti kritinio mąstymo kompetenciją tarp Elektrėnų savivaldybės paauglių. Gyvename nuolat besikeičiančiame, pilname įvairios informacijos ir permainų pasaulyje. Bet kokio tipo informacija yra lengvai pasiekiama, todėl tampa sudėtinga susigaudyti tame didžiuliame informacijos lauke ir žmonės dažnai tampa apgaulės ar manipuliacijų aukomis. Tokiu atveju būtina išlikti sąmoningam. Vienas iš sąmoningo žmogaus bruožų yra gebėjimas kritiškai mąstyti. Kritinis mąstymas yra ugdomas, kritiškai mąstančiu žmogumi nėra įmanoma lengvai manipuliuoti. Kritinio mąstymo ugdymas ypač aktualus tarp jaunuolių, nes jų naudojimasis išmaniaisiais įrenginiais, internetu, laiko kiekis, praleidžiamas prie ekranų, yra kelianti nerimą problema, o gebėjimas vertinti informaciją kritiškai nėra išugdytas. Dažnai jaunuoliai susivilioja patraukliu dizainu, lengvu turiniu, bet nesigilina į paslėptą informaciją, todėl didėja tikimybė būti apgautam, tapti priklausomam.

Virtualios realybės edukacija renginyje Vilnius EYE. Nuotraukoje Elektrėnų jaunimo centro jaunuolės ir darbuotoja Reda Pūkienė.

Šio projekto metu buvo siekiama paskatinti ir išmokyti jaunimą kritiškai vertinti gaunamą informaciją, priimti sprendimus, ieškoti argumentų, suformuoti savo nuo­monę apie įvairius vykstančius dalykus.
Elektrėnų jaunimo centro komanda suorganizavo net 16 paskaitų apie dezinformaciją, melagienas, kritinio mąstymo svarbą Elektrėnų sav. ugdymo įstaigų mokiniams. Lektorius, kibernetinių sistemų ir saugos specialistas Aidas Gedminas interaktyviai vedė paskaitas Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje, Elektrėnų profesinio mokymo centre, Semeliškių gimnazijoje, Vievio gimnazijoje.
Kitos, ne mažiau svarbios, aktualios ir įdomios paskaitos, vykusios jaunimui projekto metu, buvo „Išgyvenimo kuprinės mokymai“, „Dirbtinio intelekto/Chatgpt mokymai“, Pirmos pagalbos mokymai. Suorganizuota Atvirų durų diena tėvams, organizacijoms bei visiems norintiems apsilankyti, susipažinti ir pamatyti Elektrėnų jaunimo centrą. Atvirų durų dienos proga vaišinome svečius pačių savanorių keptu pyragu, vyko viktorina. Visą projektą vainikavo edukacinė išvyka jaunimui į renginį Local EYE (European Youth Event). Šis Europos Parlamento inicijuotas renginys kas dvejus metus keliasi į skirtingų Europos Sąjungos šalių miestus ir neša europietiškas vertybes. EYE VILNIUS ne tik suteikė neregėtų patirčių jauniems žmonėms iš Lietuvos miestų ir miestelių, bet tai yra ir puiki proga susipažinti su jaunimu iš visos Lietuvos.
Dėkojame mokiniams už aktyvumą, o ugdymo įstaigoms – už galimybę atvykti ir pasidalinti prasmingomis žiniomis.
Projektas finansuojamas iš 2024 m. Elektrėnų savivaldybės Nusikaltimų prevencijos ir kontrolės projektų finansavimo konkurso lėšų.

Elektrėnų jaunimo centro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų