Lazdynų Pelėdos bibliotekos viešnia rašytoja Lolita Jolanta Piličiauskaitė

Lazdynų Pelėdos bibliotekos viešnia rašytoja  Lolita Jolanta Piličiauskaitė

Autografai skaitytojams

L. J. Piličiauskaitė – socialinių mokslų daktarė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Pedagogikos katedros docentė, rašytoja, turinti tris mėgstamas veiklas: rašymą (grožinės ir metodinės literatūros kūrėja, išleidusi 14 knygų), piešimą savo malonumui ir Angelų kalvą (viena iš jos įkūrėjų). Rašytojos išleistos grožinės literatūros knygos dažnai pasižymi giliais psichologiniais veikėjų portretais ir įžvalgomis, apie žmogaus vidinį pasaulį, rašymo stilius yra jautrus, dažnai nagrinėjantis sudėtin­gus emocinius ir psichologinius ­klausimus.

Knygos „Lėlininkas“ pristatymas

Savo romanuose „Ir tada bus geriau…“ ir „Slėptų sapnų tyrlaukiai“ tyrinėja per kelias kartas nusitęsusias šeimos dramas bei jų atspindžius savitose, kartais mitologizuotose pasaulėjautose. Knyga „Lėlininkas“, kurią rašytoja pristatė bibliotekoje, trečias romanas, skirtas rašytojos tetai, mamos seseriai, už begalinę meilę žmonėms. Tai psichologinis romanas, kuriame nagrinėjamos sudėtingos žmogaus vidinės būsenos, tarpusavio santykiai ir vidiniai konfliktai. Knygoje autorė gilinasi į veikėjų emocijas ir psichologinius portretus, išryškindama jų asmeninius išgyvenimus ir patirtis, atkuria savo giminės istoriją. Rašytoja patikino, kad lėlininkai gyvena tarp mūsų, ir šiltai palinkėjo surasti savąjį lėlininką, kuris gali atstatyti artimųjų ryšius, net jeigu jie ir išėję, ir atkurti dvasinę ramybę.
Susirinkusiems klausytojams rašytoja papasakojo apie „Angelų kalvą“, kuri yra unikali vieta, esanti šalia Trakų. Tai meno ir dvasinės ramybės erdvė, kurioje galima pamatyti įvairių medinių angelų skulptū­rų, sukurtų įvairių menininkų. Ši vieta pritraukia lankytojus savo ypatinga aura ir ramybe, kurioje stovi ir bibliotekininkų angelas – literatūrinis meninis veikėjas, susijęs su bibliotekomis ir knygų pasauliu. Toks angelas gali būti vaiz­duojamas kaip apsaugininkas, globėjas ar įkvėpimo šaltinis skaitytojams ir rašytojams, tarsi simbolis primenantis svarbą, kurią knygos ir žinių sklaida turi žmonijai.
Dėkojame L. J. Piličiauskaitei už nuoširdų susitikimą, knygos pristatymą, skaitytas knygos „Lėlininkas“ ištraukas ir šimtmečio senumo nuo­traukas, kuriomis keliavome knygos puslapiais.

Rasa Rapkevičienė,
Vievio m. Lazdynų Pelėdos biblioteka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų