Elektrėnų bibliotekoje vėrėsi platūs vartai į nepažintą mokslo pasaulį

Elektrėnų bibliotekoje vėrėsi platūs vartai į nepažintą mokslo pasaulį

Šalta bedūmė ugnis ant nuogų rankų, nuo stalo kylantis muilo burbulų ugnikalnis, skystame azote sušaldyta gėlė, subyranti tarsi stiklo gabaliukai, sistemingais rankų judesiais reguliuojamas kėdės sukimosi greitis. Šie ir kiti moksliniai eksperimentai, taip pat unikalūs Lietuvos mokslininkų išradimai, kuriais žavisi pasaulis, į Elektrėnų savivaldybės viešąją biblioteką praėjusią savaitę atviliojo ir dar į mokyklą einančius, ir vyresnius naujų potyrių išsiilgusius smalsuolius.

Išskirtinio bibliotekos kartu su bendrove „Lietuvos energijos gamyba“ organizuoto renginio akcentu tapo unikali galimybė apžiūrėti pirmojo lietuviško kosmoso palydovo „LITSAT-1“ prototipą – identišką originalaus palydovo, kuris atlikęs misiją jau sudegė visatoje, kopiją. Apie tai, kaip buvo kuriamas šis palydovas, kaip per televizijos filmavimą buvo pažeistos detalės ir paskutinę naktį reikėjo skubiai surasti argono dujų aliuminiui suvirinti pasakojo Kauno technologijos universiteto (KTU) Nacionalinio inovacijų ir verslo centro Atviros prieigos valdymo skyriaus vadovas dr. Kęstutis Morkūnas.

Elektrinę dviračio pavarą „Rubbee“, „išmaniojo“ namo sprendimą ir kitus KTU mokslininkų bei gabių studentų išradimus pristatęs K. Morkūnas kalbėjo, kad kartais svajonėms išsipildyti tereikia garsiai apie jas prabilti. „Neseniai vieno mūsų studento paklausė, kuo jis norėtų būti baigęs mokslus. Vaikinas nedvejodamas atsakė, kad jo tikslas – dirbti kosmoso agentūroje NASA. Nepatikėsite, tačiau studentas jau po poros dienų susitiko šios išskirtinės organizacijos aukšto rango atstovais, kurie kaip tik lankėsi universitete. Galbūt tai pirmas šio ambicingo jaunuolio žingsnis į didžiąją gyvenimo svajonę“, – pasakojo K. Morkūnas.

Po išradimų pristatymo efektingus eksperimentus bibliotekoje pademonstravo KTU Studentų mokslinės draugijos jaunieji mokslininkai, iš kurių vienas prisistatė besąs tikrų tikriausias elektrėniškis, neseniai čia gimnaziją pabaigęs. Susirinkusiems į renginį buvo leista savo rankose „palaikyti“ ugnį, paragauti azotu užšaldytų sausainukų. Įdomią mokslinių eksperimentų programą lydėjo ne tik garsūs plojimai ir nuostabos šūksniai, bet ir po vieno iš eksperimentų netikėtai įsijungusi bibliotekos priešgaisrinė signalizacija… Renginio dalyviai įsitikino – mokslas iš tiesų gali būti įdomus, bet žiūrėti į jį reikia rimtai ir atsakingai.

Savo išmanius kūrinius renginio pabaigoje pademonstravo ir Elektrėnų profesinio mokymo centro mechatronikos specialybės studentai: buvo parodytas pagal numatytą algoritmą judančių ir specialius jutiklius turinčių robotų mūšis.

Duris bibliotekoje tądien oficialiai atvėrė ir visiškai nauja, dažais dar kvepianti saviraiškos erdvė jaunimui. Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Bibliotekos pažangai 2“ finansavimą užsitikrinusi Elektrėnų biblioteka įsigijo visą jaunimo erdvei reikalingą įrangą. Čia vyks įvairūs užsiėmimai ir renginiai: trimačių objektų projektavimas ir jų spausdinimas 3D spausdintuvu, protų mūšiai, pasaulio pažinimas ir žaismingos edukacinės programos naudojant interaktyvų stalą, filmų peržiūros, taip pat kitos veiklos.

Mokslo pažinimo ir unikalių Lietuvos mokslininkų pasiekimų pristatymo renginys buvo jau 12-asis susitikimas, kurį kartu su Elektrėnų biblioteka periodiškai organizuoja bendrovė „Lietuvos energijos gamyba“.

Valentas Neviera

Korporatyvinės komunikacijos skyriaus vadovas

„Lietuvos energijos gamyba“, AB

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų