Elektrėnuose ir Vievyje baigti vykdyti šilumos tinklų rekonstrukcijos projektai

Elektrėnuose ir Vievyje baigti vykdyti šilumos tinklų rekonstrukcijos projektai

Uždaroji akcinė bendrovė „Elektrėnų komunalinis ūkis“ 2015 m. pavasarį pradėjo centralizuoto šilumos tiekimo trasų rekonstrukcijos projektų įgyvendinimą: „Vievio centralizuoto šilumos tiekimo sistemos rekonstrukcija“ (toliau – Projektas 1) ir „Centralizuoto šilumos tiekimo sistemos modernizavimas Elektrėnų mieste“ (toliau – Projektas 2). Vievio mieste buvo rekonstruota ~2198 metrai šiluminių trasų, o Elektrėnų mieste (Pergalės g.) – ~679 metrai.

Projekto 1 kaina siekė ~236,1 tūkst. Eur įskaitant PVM, Projekto 2 – 114,0 tūkst. Eur su PVM. Bendra abiejų projektų rekonstrukcijos darbų vertė siekė ~350 tūkst. Eur su PVM, iš kurių iki ~50 procentų finansuojama ES lėšomis, pagal Lietuvos 2007-2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programos 4 prioriteto „Esminė ekonominė infrastruktūra“ VP2-4.2-ŪM-02-K priemonę „Šilumos tiekimo sistemos modernizavimas ir plėtra“. Likusi išlaidų dalis finansuojama bendrovės nuosavomis ir skolintomis lėšomis.

Projekto 1 ir Projekto 2 darbai buvo baigti š. m. rugsėjo 23 d.

Šių projektų metu senos susidėvėjusios trasos buvo rekonstruotos panaudojant naujausias technologijas, užtikrinančias mažiausius šilumos perdavimo nuostolius, esamus vamzdynus keičiant į optimalaus skersmens iš anksto pramoniniu būdu izoliuotus vamzdžius. Seni vamzdynai buvo demontuoti ir sumontuotas bekanalio tipo tinklas su įrengta gedimų patikros kontrolės sistema. Taip pat įrengta uždaromoji, nuorinimo ir drenavimo armatūra. Šio projekto įgyvendinimas leis Vievio ir Elektrėnų miesto vartotojams užtikrinti šilumos tiekimo kokybę ir patikimumą, prisidės prie šilumos perdavimo nuostolius centralizuoto šilumos tiekimo sistemoje mažinimo.

UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ administracija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų