Čikagos maratonas: naujas rekordas ir elektrėniškio finišas

Čikagos maratonas: naujas rekordas ir elektrėniškio finišas

Spalio 8 d. įvykęs 45-asis Čikagos maratonas su 47 tūkstančiais dalyvių įėjo visam laikui į bėgimo istoriją. 23 metų jaunuolis iš Kenijos Kelvin Kiptum nukarūnavo pasaulio rekordininką ir jau legenda tapusį Eliud Kipchoge. Nugalėtojo laikas 2 val. 35 sek. yra naujas pasaulio rekordas ir jau dabar kalbama, kad artimiausiais metais bus įveikta 2 val. riba maratono distancijoje.

Atvykau į Čikagą iš Helsinkio po beveik 10 val. trukusio skrydžio pavargęs, bet iki varžybų dar buvo 3 dienos, todėl tikėjausi pailsėti, išsimiegoti ir varžybose dalyvauti atgavęs visas jėgas. Deja, pailsėti nelabai pavyko dėl sunkios aklimatizacijos. Laiko skirtumas tarp Lietuvos ir Čikagos 8 valandos, todėl jau apie 1 valandą nakties prabusdavau, nes tuo metu jau Lietuvoje buvo rytas.
Čikaga – vėjų miestas, bet bėgimo dieną visi vėjai buvo išskridę į Lietuvą, todėl nesutrukdė pasiekti maratono finišo. Šį kartą nebuvo tikslo gerinti asmenių rezultatų, o tiesiog mėgautis bėgimu ir šventine atmosfera. Labai maloniai nustebimo vietinių lietuvių sirgalių palaikymas, kai pro juos prabėgant visi skandavo „ELEKTRĖNAI!!!”. Laikrodis finiše rodė 3 val. 3 min. Dėkoju visiems, kurie palaikė ir padėjo pasiekti šį tikslą, o taip pat Elektrėnų savivaldybei už finansinę paramą dalyvaujant tarptautinėse varžybose. Pelnyta 3-ia žvaigždė (Bostonas, Berlynas, Čikaga) iš 6. Tikiuosi „Kelią į žvaigždes“ tęsti ir kitais metais.

Helmutas Zabarauskas

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų