Būsimieji profsąjungiečiai atsisveikina su vasara

Būsimieji  profsąjungiečiai atsisveikina su vasara
Po visos virtinės įvairių šventinių renginių, skirtų pažymėti Elektrėnų 50-ąjį jubiliejinį gimtadienį, Elektrėnų regioninės profesinės sąjungos (RPS) „Solidarumas“ nariai pradėjo ruoštis dar vienai mielai, jaukiai šventei: sumanė pradžiuginti vaikučius, pakviesdami juos į šventinį atsisveikinimą su vasara.

Iš vakaro prieš šventę lijo. Nors mažosios Gerda su Smilte labai nuoširdžiai meldėsi, prašydamos Dievulio, kad nelytų, lijo visą naktį ir šventinės dienos, rugpjūčio 28-osios, rytą. Tačiau pusiaudienį dangus ir visų nuotaika praskaidrėjo, todėl ir takeliais, ir keliais skubėjome į „Vaikų pasaulį“.
Ekipažas su svečiais iš LPS „Solidarumas“ – centro pirmininke Aldona Jašinskiene  ir vyr. juristu Petru Grėbliausku – trumpam užsuko į Elektrėnų socialinės globos namus pasidžiaugti, kad žmonėms, kurie neturi, kas negalioje ar senatvėje prižiūrėtų namuose, yra galimybė jaukiose palatose, prižiūrint paslaugiam personalui, bendraujant su likimo broliais ir sesėmis, leisti savo dieneles. Mes čia aplankėme Aldoną Grinko, kuri mūsų organizuotos Velykinės gerumo akcijos metu su ašaromis prašė padėti jai apsigyventi „Senelių prieglaudoje“. Ji prieš 19 metų, po žiauraus užpuoliko daugybinių sužalojimų peiliu, iki gyvenimo pabaigos liko prikaustyta prie lovos. Dabar kartu su Aldona džiaugiamės, kad ji – šių namų gyventoja, kad yra rūpestingai prižiūrima, kad jai čia gera: gerai maitina, išveža į lauką. Dėjome ant stalelio prie Aldonos lovos namuose keptą šventinį obuolių pyragą, skanias ir naudingas „Elmenhorster“ sultis, palinkėjome skanių vaišių ir skubėjom į šventės vietą.
O čia jau laukė nemažas būrys vaikučių su tėveliais. Džiugiais šūksniais vaikai pasitiko Policijos pareigūnę, vediną Amsiumi!
Rinkomės prie buvusios kavinės patalpos, kur ant stalų jau išdėliotos vaišės, kur mus pasitiko šaunioji mūsų pirmininkės Birutės Grybauskienės pavaduotoja Vievio zonai Rūta Danguolė Endriukaitienė, kuri ir padengė stalus.
Visiems dalyviams prisegtos identifikacijos kortelės: suaugusiems svečiams – su jų vardais ir vietovės, iš kurios jie atvyko, pavadinimu, o ant mažųjų krūtinių išdidžiai puikuojasi užrašas „Aš būsiu profsąjungietis!“ Tame darbe nuoširdžiai darbavosi mūsų narė Rasa, atsakinga už kultūrinę veiklą.
Šventę nuoširdžiai, paprastai, linksmai vedė pirmininkė B. Grybauskienė. Ji, gerai suprasdama vaikų psichologiją, teigė, kad svarbiausia yra turėti draugų. O draugai, tai – mamytės ir tėveliai, svečiai iš sostinės, profsąjungiečiai Aldona ir Petras, kurie padeda visiems dirbantiems žmonėms, taip pat ir vaikučių tėveliams, apginti savo teises, vardan to, kad vaikučiams būtų gera gyventi. Pas mus, Elektrėnuose, arčiausiai mūsų yra ir mus gina Elektrėnų PS Bendrijos pirmininkas Mykolas Masys.
O dar, teigė vedančioji, labai geras vaikų draugas yra Amsis. Elektrėnų PK Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio specialistė Danguolė kartu su Policijos bičiuliu Amsiumi pademonstravo, kaip reikia elgtis gatvėje ir kelyje. Danguolė uždavė vaikučiams klausimų, į kuriuos šie visai sėkmingai atsakė, o Amsius rodė, kaip ką reikia daryti.
Prisistatė ir kiti vaikučių draugai: teta Aldona kartu su mūsų Birute sukvietė vaikučius į ratelį, kur jie smagiai žaidė žaidimą „Tupėjo Amsiukas kviečiuos, o kas tą Amsiuką bučiuos?“ Gražioji Amsiuko noselė buvo kaip reikiant nubučiuota!
Dėdė Petras pademonstravo, kaip anksčiau buvo pasisveikinama su mokytojais: „ Sveiks, Tamsta!“ Pasirodo, buvo svarbu ne tik žodžiai, svarbi buvo laikysena, pasisveikinimo žodžių ištarimas. Vaikai stengėsi tiksliai atkartoti dėdės Petro nurodymus.
Po to vaikams išdalintos piešimo priemonės, ir jie paraginti nupiešti labiausiai patikusius draugus. Su kokiu užsidegimu jie piešė! Daug kas pasirinko piešti Amsių. Niekas negalėjo pralenkti sesučių Girsaičių iš Žiežmarių – tai tikri talentai!
Birutė su pagalbininkėmis vaikams išdalino visą šūsnį dovanų: Broniaus Bradausko padovanotas knygeles, su jo palinkėjimu būti gyvenime laimingiems, padovanojo flomasterius, kuriais jie piešė. Buvo įteiktos ir Elektrėnų mero dovanos: LPS„Solidarumas“ pirmininkei – knyga apie Elektrėnus, taip pat įvairūs leidinukai mūsų vaikams.
Piešimo konkursą vaikai baigė kreidelėmis ant asfalto. Čia vėl nepralenkiamos buvo  dvynukės Girsaitės. Labai gražiai nupiešė ir šešiametė Gerda, kuri rugsėjo pirmąją pradės kelionę į mokslo viršūnes. O įvertinus, kad galbūt jos ir Smiltės maldos padėjo iš Dievulio išprašyti gerą orą, Gerdai iškilmingai užrišamas mero padovanotas baltas šalikėlis su raudona rože. Po tokį šalikėlį gavo ir žiežmariškės Girsaitės.
O smagiausia šventės dalis vyko atrakcionų parke! Po sukimosi, skraidymo karuselėse vaikai vaišinosi obuolių pyragu, nuostabiomis „Elmenhorster“ sultimis, kurias mūsų vaikučiams padovanojo bendrovė „Eckes-Granini Lietuva“ (nuoširdžiai ačiū jiems). Taip pat esame labai dėkingi Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centrui – be jų paramos mūsų šventė būtų buvusi daug nykesnė.
Šventei baigiantis M. Masys dėkojo organizatorėms už mielą, gražią šventę, LPS „Solidarumas“ pirmininkė Aldona, po padėkos už šventę, prisiminus apsilankymą Socialinės globos namuose, sakė, kad nuostabu padėti bent vienam žmogui. Juk atsiras ir daugiau žmonių, kurie taip pat kažkam padės, ir taip mažės nelaimingų žmonių…
Iki naujų susitikimų!

Zita Cibulskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų