Biblioteka tapo turtingesnė

Biblioteka tapo turtingesnė

Virginija Jacinavičiūtė

Sveikinimo žodį taria Dž. Dagys, stovi V. Vėželis ir L. Mandrijauskaitė
Sveikinimo žodį taria Dž. Dagys, stovi V. Vėželis ir L. Mandrijauskaitė

Praėjusį penktadienį kiekviena savivaldybės biblioteka, darželis ar mokykla praturtėjo knygelėmis, kurias įteikė paramos ir labdaros fondas „Švieskime vaikus“. Susirinkusiems įstaigų atstovams koncertavo darželio „Pasaka“ auklėtiniai su ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytoja Jovita Janavičiūte, naujas „Vaikų bibliotekėlės“ knygeles pristatė fondo direktorė Vaida Mandrijauskaitė.
Bibliotekoje vykusiame knygelių dalijime dalyvavęs Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Džeraldas Dagys sakė, kad knygos yra didžiulė vertybė, ­jos padeda sužinoti naujų dalykų.
Vaizdingai knygelių teikiamą džiaugsmą apibūdino Elektrėnų ligoninės direktorius Edmundas Niparavičius, pateikęs pavyzdį iš savo vaikystės. E. Niparavičiui knygos visada buvo ypatingos, skaitydamas jis galėjo išgyventi neįtikėtinus nuo­tykius. Karvių ganyti jis eidavo po pažastimi pasibrukęs knygą, o istorijos knygose taip įtraukdavo, kad laukuose užsibuvusio vaiko ieškoti eidavo mama. Deja, šis jausmas vis mažiau pažįstamas tampa šiuolaikiniams vaikams, kurių akys dažniausiai nukrypusios telefonų ar kompiuterių pusėn.

Šoka darželio „Pasaka“ auklėtiniai su mokytoja J. Janavičiūte
Šoka darželio „Pasaka“ auklėtiniai su mokytoja J. Janavičiūte

Būtent todėl vaikus nuo mažų dienų reikia pratinti prie knygelių. Net ir nemokantis skaityti vaikas, jau gali apžiūrėti knygos paveikslėlius, pauostyti, kaip kvepia knygos, paieškoti puslapiuose jau žinomų raidelių. Skaityti nemokančiam vaikui istoriją prieš miegą gali paskaityti tėvai, darželiuose istorijų skaitymas gali tapti pietų miegelio tradicija.
Jubiliejinė – penktoji – vaikų bibliotekėlė šiemet dovanojo 9 autorių knygas. Dalis šių autorių dalyvavo Nacionaliame vaikų literatūros konkurse ir tapo laureatais, praėjusių metų laureatė Rebeka Una parašė tęstinę knygą. Į dovanojamų knygų sąrašą pateko ir naujai išleistos senųjų autorių knygos. Bibliotekose vaikai ras šias knygas: Kazio Sajos „Peštukai ir nykštukai“, Aušros Raugaitės „Tik ateinantys žodžiai“, Stepo Zobarsko „Brolių ieškotoja“, Elenos Launikonytės „Pelėnas, Varlėnas ir Bobo“, Rebekos Unos „Kiemo seklys Tomas ir Valius“, Aido Jurašiaus „Pypas ir jo nutikimai“, Marijos Monikos „Patisonas Dublis ir cukinija Sprakselina iškeliauja“, Živilės Miežytės „Vilniaus Vilnius“, Rūtos Montvilaitės „Septyni paukščių įstatymai“.
Ramūno Karbauskio ir Andriaus Mamontovo įsteigtas paramos ir labdaros fondas „Švieskime vaikus“ šiemet bibliotekoms, mo­kykloms bei darželiams išdalino per 800 knygų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų