Apie Elektrėnų TAU jubiliejų: mokytis ir mylėti niekada nevėlu, arba Trečiojo amžiaus universitetas yra vyresnių žmonių politika

Apie Elektrėnų TAU jubiliejų: mokytis ir mylėti niekada nevėlu, arba Trečiojo amžiaus universitetas yra vyresnių žmonių politika

Julija Kirkilienė

Elektrėnų Trečiojo amžiaus uni­versiteto studentės savo veik­los dešimtmečio minėjimą pra­dėjo šv. Mišiomis Elektrėnų Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės bažnyčioje ir TAU vėliavos pašventinimu. O penktadienio (05-10) popietę Elektrėnų bibliotekos konferencijų salėje vyko tikra jubiliejinė šventė.
Prieš pradedant šventę į salę įnešta buvo pašventinta vėliava, o TAU moterų ansamblis ir visa salė sudainavo „Senjorų maršą“. Renginį vedęs režisierius Vytautas Mikalauskas, išsakęs daug gražiausių žodžių, į sceną pakvietė Seimo narę Silvą Lengvinienę, kuri perskaitė paties prezidento Gitano Nausėdos sveikinimą. Savivaldybės meras Gediminas Ratkevičius ir jo komanda prie gražių žodžių ir sveikinimų pridėjo dar ir 500 eurų čekį. Savivaldybės vadovai Padėkos raštais apdovanojo aktyviausius TAU narius.
Elektrėnų TAU įkurtas buvo 2014 metais Švietimo paslaugų centro ir jo direktorės Vidos Mi­kalajūnienės iniciatyva, o pirmoji universiteto vadovė, tuo metu vadinama TAU tarybos narė, bu­vo Danutė Kameneckienė. Per dešimtmetį organizacija keitėsi, na­rių nuo 60 padaugėjo iki 130, o pagal TAU įstatus, nuo 100 žmonių renkamas vadovas, vadinamas rek­toriumi. Todėl 2019 metais rektore išrinkta buvo elektrėniškė pedagogė Ona Ašakienė. Kaip sako TAU narės, nuo jos išrinkimo universiteto veikla pagyvėjo. O tai paliudijo apie dešimtmečio TAU veiklą sukurta vaizdinga vizualizacija… Vizualizacija įgarsinta buvo žinomomis dainomis, kurioms susirinkusieji pritarė, o išjungus ekraną salė liko dainuoti. Apie TAU istoriją papasakojo Elektrėnų švietimo paslaugų centro direktorė Ramunė Veronika Sadauskienė, kuri TAU narius veteranus apdovanojo Padėkos raštais. Padėkas dainomis ir muzika palydėjo Gaivos Židonytės ir Aurimo Medzikausko mokiniai Milda Bondzinskaitė, Rokas Šiškevičius ir Medas Gvazdaitis.

This slideshow requires JavaScript.

O Elektrėnų TAU rektorė O. Ašakienė, apžvelgdama TAU veiklą, citavo Trečiojo amžiaus universiteto rektoriaus Medardo Čoboto žodžius, kad mylėti ir mokytis niekada nevėlu ir dėkojo socialiniams part­neriams – Elektrėnų savivaldybės bibliotekai, Elektrėnų kultūros cent­rui, Visuomenės sveikatos biurui, Elektrėnų profesinio mokymo cent­rui, Elektrėnų meno mokyklai, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Elektrėnų skyriui. Meras Padėkos raštus įteikė TAU kuratorėms Linai Bernatavičienei, Vidai Kandrotienei bei buvusiai direktorei Vidai Mikalajūnienei, Linai Živulskienei, Alai Pupininkienei, Vidai Pranckevičienei, Jolitai Dzimidavičienei bei direktorei Ramunei Veronikai Sadauskienei. Socialiniai partneriai TAU studentus taip pat apdovanojo gražiausiais žodžiais ir simbolinėmis dovanomis. Su gražiu jubiliejumi Elektrėnų TAU sveikino Vievio ir Kaišiadorių TAU studentės, Medardo Čoboto TAU rektorė, TAU Asociacijos prezidentė Zita Žebrauskienė, MČ TAU istorijos fakulteto dekanė, docentė Vida Kniūraitė, MČ TAU prorektorius, TAU Asociacijos vykdomasis direktorius Gediminas Dalinkevičius. Jis TAU veiklą prilygino vyresnių žmonių politikai. Gediminas yra profesionalus smuikininkas, todėl savo sveikinimą palydėjo Nikolos Paganinio muzika smuikui ir italų liaudies muzika šokiui Tarantela.
Šventė buvo užbaigta buvo TAU ansamblio bei visos salės bendra daina „Mes išliksim jauni“ ir bendra nuotrauka atminimui. Po oficialio­sios dalies šventės dalyviai uždegė jubiliejinę žvakę ant seniūno Antano Šalkausko dovanoto 10 kg torto ir pabendravo artimiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų