Savo šviesuolės gilutiškiai nepamiršo – pasiūlė apdovanojimui „Už nuopelnus Lietuvai“

Savo šviesuolės gilutiškiai nepamiršo – pasiūlė apdovanojimui „Už nuopelnus Lietuvai“

 

Į apdovanojimą D. Krupickienę atlydėjo dukros Dovilė ir Živilė. Roberto Dačkaus, Prezidentūros kancialiarija, nuotr.

Julija Kirkilienė

Prezidentas Gitanas Nausėda gegužės 2 d., Motinos dienos proga, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo 45 mamas ir globėjas, tarp kurių apdovanota buvo ir Gilučių kaimo gyventoja Dalia Krupickienė. Tą dieną, kai nominantę kalbinau, ji su dukra važiavo pirkti viščiukų. Savo gimtinėje dabar ji ir dukra Giedrė ūkininkauja.
Dalia šmaikštavo, kad daugiavaike mama tapo įkopusi į devintą dešimtį, mat ji užaugino ne 5, kaip sovietmečiu daugiavaikėmis buvo laikomos šeimos, o tik 4 vaikus.
Dalia sako, kad ji yra tikra gilučėnė, nes anksčiau Gilučių kaimo gyventojai buvo vadinami gilučėnais.
Dalios tėvai Julija ir Jeronimas Gudeliai susipažino Kaune, po karo apsigyveno pas Jeronimo tėvus, Gilučiuose. Tiesa, tėvelis dirbo Kaune ir į Gilučius atvažiuodavo tik savaitgaliais. Gilučiuose baigus septynmetę, mokslus Daliai tęsti teko Kaune, nors labai nenorėjusi. Ją visada traukė gamta. Kaune baigusi vidurinę mokyklą, Dalia bandė stoti į tuometinę Žemės ūkio akademiją, miškininkystės specialybę. Bet mergaitės, ir dar iš Kauno, akademijoje net dokumentų nepriėmė. Tada Dalia įsidarbino Ziberto šilko kombinate audėja. Austi šių metų nominantė ir dabar ne tik pati mo­kanti, bet ir dukras paskatinusi. Dukros mamai išaudusios sijoną. Vilniaus dailės akademijai priklausančioje Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje „Židinys“ Živilė ir Giedrė lanko audimo kursus.
Trejus metus padirbusi kombinate, Dalia išvažiavo į Vilnių, įstojo į Vilniaus universiteto Gamtos fakultetą, kur įgijo geografės specialybę. Ilgus metus ji dirbo vandens išteklių apsaugos srityje. Studijuo­dama susipažino su vyru, žinomu Lietuvos geografu, geografijos mokslų daktaru, aktyviu visuomenininku Rimantu Krupicku, gyveno Vilniuje. Užaugino 4 dukras. Dukra Dovilė pasirinko tėvų profesiją ir liko dirbti Vilniaus universiteto Gamtos fakultete. Gamta traukia ir mamos gimtinėje ūkininkaujančią dukrą Giedrę. Dukra Živilė pasirinko kitą specialybę – dailę. Ji liko Vilniuje, dirba Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje. Jauniausia dukra Viltautė, taip pat pasirinkusi menų studijas, gyvena Elektrėnuose.
Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, Dalia su tėveliu Jeronimu dėl žemės susigrąžinimo daug takų išmynė, nes norėjo atgauti žemę toje pačioje vietoje, o ne kitur, kaip buvo siūloma. Savo žemėje Da­lios šeima kartu su tuomet dar gyvu tėveliu atkūrė sodybą, pastatė namus, kuriuose dabar Dalia ir gyvena. Šalia įsikūrė ir dukra Giedrė. Prieš 15 metų palaidojusi vyrą, Dalia gyventi liko savo tėviškėje. O ir Rimantas ilsisi netoliese, Gilučių kapinėse. Dalia sulaukė 6 anūkų ir netrukus džiaugsis ant­ruoju proanūkiu.
Gilutiškiai pastebėjo šviesuolių Krupickų šeimą ir teikė apdovanojimui. Pati Dalia sakė, kad ji visai nenorinti būti žvaigžde, bet dėkoja apdovanojimui ją pasiūliusiai socialinei darbuotojai ir seniūnei.
Po Mamos apdovanojimo Pre­zidentūroje dukra Dovilė sociali­niuose tinkluose pasidalino jaut­ria žinute: „Turbūt viso gyvenimo reikia, kad suprasčiau, ką man suteikė Mama, tačiau turbūt svarbiausia pamoka – gyventi taip, kaip jauti, kad yra teisinga, taip kaip jauti, kad yra geriausia – visai visumai. Taip, darai klaidų, taip, sunku, tenka įveikti pasipriešinimą, tačiau tai yra tikra. Ir kaip smagu, kai kas nors rezultatus įvertina – o dar tokiu lygiu! Dėkoju, Mama, mokausi ir sveikinu! Taip pat ir visas mamas!“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų