100 metų kartu

100 metų kartu

Virginija Jacinavičiūtė

Lapkričio 8 d. Elektrėnų bibliotekoje pristatyta fo­to­menininkės Monikos Po­žers­kytės fotografijų paroda „100 metų kartu“. Susirinkusieji bibliotekoje žiūrėjo ir to paties pavadinimo Editos Ka­baraitės dokumentinį filmą, ku­riame savo patirtimi ir išmintimi dalinosi šimtamečiai. Didelio formato nuotraukose į parodos lankytojus žvelgia ilgaamžiai iš visos Lietuvos, plačiai besišypsodamas į parodos lankytojus žvelgia ir šimtametis elektrėniškis.
Elektrėniškis Alfonsas Stonys gimė 1917 m. Naujakaimio kaime, Raseinių rajone. Tačiau nuo elektrinės statybos laikų įsikūrė Elektrėnuose, paskutiniu metu su žmona Agne gyveno Geibonyse. A. Stonį kalbinome pernai vasarą, kai jis šventė 100-ąjį gimtadienį, o jo atsiminimus ir išmintį perteikėme straipsnyje „Šimtamečio išmintis: mylėti ir nekirsti medžių, kurių nesodino“. Deja, A. Stonys nesulaukė, kol paroda bus eksponuojama Elektrėnuose. Jo gyvybė užgeso šių metų kovo pradžioje, ką tik atšventus atkurtos Lietuvos 100-mečio iškilmes.
Projekto, skirto Lietuvos vals­tybės atkūrimo šimtmečiui, me­tu M. Požerskytė susitiko su 100 ir daugiau metų sulaukusiais senoliais, išklausė jų atsiminimus, pasakojimus ir gyvenimo istorijas. Taip atsirado albumas „100 metų kartu“ ir fotografijų paroda, kurioje gyvenimo išmintį sukaupusios akys žvelgia į lankytoją. Kai kuriuos nuotraukose užfiksuotus veidus buvo galima išvysti ir dokumentiniame Editos Kabaraitės filme. Paroda „100 metų kartu“ Elektrėnų bibliotekoje veiks iki lapkričio pabaigos.                           

Elektrėnų viešosios bibliotekos nuotr.      

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų