Vyriausiai Pastrėvio kaimo gyventojai – 90 metų

Vyriausiai Pastrėvio kaimo  gyventojai – 90 metų

Liepos 30 dieną garbingą 90-ties metų jubiliejų švęs vyriausia Pastrėvio kaimo gyventoja Ona Kananavičienė. Ta proga liepos 26 d. – Onos vardo dieną – jubiliatę su dovanomis aplankė Pastrėvio seniūnijos ir Pastrėvio bendruomenės atstovai.

Gražina BUBĖNIENĖ, Pastrėvio seniūnijos kultūrinių renginių organizatorė

Svečius pasitiko guvi, besišypsanti, humoro jausmo nestokojanti šventės „kaltininkė“. Seniūnas Arūnas Kanapeckas pasveikino sukaktuvininkę gražaus jubiliejaus proga ir apjuosė progine juosta. Pastrėvio bendruomenės pirmininkė Viktorija Juknevičienė  visos bendruomenės vardu pasveikino jubiliatę ir dovanų įteikė paveikslą „Jėzus alyvų sodely“. Daug gražių žodžių, nuoširdžių palinkėjimų Onai Kananavičienei skyrė etnografinio ansamblio „Vuolasta“ vadovė Laima Tidikienė, Veronika Butkevičienė, Gražina Bubėnienė.

Sulaukusi garbaus amžiaus senolė, anūkų ir proanūkių meiliai vadinama ,,babyte“, mielai papasakojo apie savo praeitį. Reikėjo sunkiai dirbti: viena užaugino dukterį Janiną, o ir sveikata nelabai galėjo pasigirti. Tačiau tai netrukdė dalyvauti saviveiklos būrelyje, vaidinti spektakliuose. Iš šiaudų pindavo sodus, paukštelius, žvaigždes. O rankdarbių gražumas! Siuvinėtos staltiesėlės, pagalvių užvalkalai, nertos servetėlės, austos antklodės…

Paprašyta prisiminti, kada buvo geriausias jos gyvenimo tarpas, sukaktuvininkė nedvejodama atsakė, kad gyvena geriausiai dabar. Turi didelę šeimą: dukrą Janiną, tris anūkes ir penkis proanūkius. Nors jėgos nebe tos kaip anksčiau, bet į bažnyčią sekmadieniais dar gali nuvykti.

Susigraudino močiutė tik tada, kai jos dukra Janina gražiausiais žodžiais padėkojo už jos triūsą ir vargą.

Galbūt ilgaamžiškumo paslaptis ir yra mokėjimas džiaugtis tuo, kas yra gražu ir gera, dalijant meilę ir gėrį tave supantiems žmonėms, nedejuojant dėl nesėkmių.To pavyzdys yra ilgaamžė Pastrėvio gyventoja Ona Kananavičienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų