Vieviečiai švęsti turėjo dvi progas

Vieviečiai švęsti turėjo dvi progas

Liepos 24 d. Vievyje į pamaldas susirinko daug žmonių. Tą dieną mieste buvo švenčiami Šv. Onos tituliniai atlaidai. Išėjusių iš bažnyčios vieviečių laukė dar viena šventė – ansamblio „Ievaras“ penkioliktųjų gyvavimo metų minėjimas.

Ineta BRICAITĖ

Per savo gimtadienį jubiliatai paplušėjo iš peties: žiūrovus jie pasitiko šokiu, o renginio metu iš atlikėjų lūpų skambėjo daugiau nei dešimt dainų. Skambant vienai iš jų – „Arui“, – ansamblio gyvavimo pradžioje, pasak „Ievaro“ narės Elvyros Valiukienės, apsiašarojo net pats prezidentas Valdas Adamkus. Kolektyvas šoko, dainavo ne tik kartu, bet jo nariai rengė ir individualius pasirodymus.

Tarp dainų ir šokių, kolektyvo narė E. Valiukienė pasakojo kolektyvo gyvavimo istoriją. Gerų žodžių ji negailėjo vienai iš kolektyvo įkūrėjų Aldonai Pulauskienei.

Į renginį susirinko garbių svečių: Seimo nariai Jonas Liesys ir Dangutė Mikutienė, Elektrėnų mero sveikinimus perdavė Vievio seniūnas Zenonas Pukėnas. Seimo narys dėkojo kolektyvo nariams už atsidavimą, sveikino su jubiliejumi. Šventėje ypač pasisekė Onoms – jas sveikino ir po gėlę įteikė ne tik Vievio seniūnas, bet ir Seimo narys.

Seimo narė D. Mikutienė šventėje pasijuto stebukladarė ir pasisiūlė „Ievarui“ išpildyti vieną iš trijų norų: malonumas, ekskursija ar naujas instrumentas. Nors kolektyvo vadovė Drąsa Ramanauskienė prisipažino, kad norėtų naujo instrumento, kolektyvo vyrai visa gerkle šaukdami reikalavo malonumo. Vadovei teko sutikti su jų nuomone. D. Mikutienė kiekvienam iš „Ievaro“ narių įteikė po asmeninę padėką, o malonumo dar teks palaukti. Po tokią pačią padėką dabartiniai ir buvusieji kolektyvo nariai gavo ir iš Elektrėnų merą Kęstutį Vaitukaitį atstovaujančių Jono Liesio padėjėjos Vaidos Davidavičienės ir Vievio seniūno Zenono Pukėno.

„Ievarą“ sveikino ir kiti Vievio apylinkių meno kolektyvai: vienerius metus gyvuojantis moterų sambūris „Vieva“, Drąsos Ramanauskienės vyro Ričardo Ramanausko vadovaujama „Kazokynė“ ir Vievio kultūros centro kapela „Pylimėlis“.

Vievio kultūros centro direktorė Audronė Stepankevičiūtė, atstovavusi Elektrėnų savivaldybės administracijai, įteikė jubiliejų švenčiančiam kolektyvui tūkstančio litų čekį. Renginio staigmena tapo net ir pačiai organizatorei Nijolei Leonavičienei netikėtas Darsūniškio klebono Petro Linkevičiaus noras pasveikinti visus su Oninėmis ir grojant akordeonui sugiedoti kelias giesmes.

„Ievarui“ buvo vis teikiamos dovanos – Vievio seniūnas padovanojo tortą, Vievio kultūros centro atstovai įteikė naminės duonos kepalą. Tačiau kolektyvas ne tik ėmė dovanas – jis taip pat dovanojo knygutes, kuriose, pasak narių, buvo surašyti jų norai. Renginys pasibaigė „Ilgiausių metų“ akordais.  Laimingiausia tądien tikriausiai jautėsi moteris, kuriai šios dvi šventės buvo vienodai svarbios – ansambliui priklausanti varduvininkė Ona Ratkevičienė.

Šventę organizavo Vievio kultūros centras ir Vievio neįgaliųjų draugija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų