Vievyje baigiami statyti senjorų globos namai: investicijos siekia apie 10 mln. eurų

Vievyje baigiami statyti senjorų globos namai: investicijos siekia apie 10 mln. eurų

Maždaug 10 mln. eurų kainavę senjorų globos namai baigiami statyti vos už 20 minučių kelio nuo sostinės nutolusiame Vievyje. Kaip ir buvo planuota, jie savo veiklą turėtų pradėti šių metų spalį, jau prasidėjo pirminės vietų rezervacijos. Kone 5 tūkst. kv. m ploto komplekse galės apsigyventi 160 senjorų, čia bus sukurta daugiau kaip 100 darbo vietų. Senjorų globos namų projektą „Gemma“ „Vievio namai“ plėtoja privataus kapitalo bendrovė „Care Investments“.
Inicijavo pokyčius
Sklypo, kuriame vykdomos statybos, plotas – 1,25 ha, jis priklauso projektą plėtojančiai bendrovei.
„Gemma“ „Vievio namai“ kuriami remiantis pažangių šalių patirtimi, o ne Lietuvoje jau veikiančių globos namų pavyzdžiu. Šiuo projektu norime keisti supratimą, kokie turėtų būti senjorų namai, užtikrinantys kokybišką vyresnių žmonių gyvenimą, ir būti tų pokyčių iniciatoriais bei dalyviais. Mes kuriame nau­ją senjorų globos namų standartą: tiek infrastruktūros, tiek paslaugų, ko Lietuvoje iki šiol nebuvo. Tikime, kad daugiau dėmesio skiriant fizinei vyresnio amžiaus žmonių sveikatai, pagerėja ir emocinė“, – komentavo bendrovės „Care Investments“ direktorius Jonas Zelba.
Vievis pasirinktas dėl patogios lokacijos ir visos reikalingos infrastruktūros. Pasak pašnekovo, pažangiose Vakarų šalyse globos namus steigti ne miestų ar miestelių pakraščiuose, bet bendruomenių cent­­­­­­ruose – įprasta praktika. Tik tuo­met­­ globos namų gyventojai tampa bendruomenės dalimi. „Mūsų atveju senjorų namai ribojasi su darželio teritorija, o mokykla – vos už kelių šimtų metrų. Šie globos namai bus pirmieji Lietuvoje, atitinkantys pasaulyje pripažintą „Breeam“ standartą, patvirtinantį, jog pastatas energiškai efektyvus, draugiškas aplinkai, jame užtikrinta komfortiška temperatūra, akustika, įdiegti mikroklimato reguliavimo sprendimai. Dabartinėse higienos normose nustatyta maksimali 27 laipsnių temperatūra patalpose – netinkama vyresnio amžiaus žmonėms, žinant, kad didelis karštis daro neigiamą poveikį sveikatai, ypač sergantiems širdies, kraujagyslių ir kitomis lėtinėmis ligomis, todėl daug dėmesio skyrėme vėdinimo ir vėsinimo sistemoms“, – paaiškino J. Zelba.
Baigiami statyti senjorų namai – trijų aukštų, 5 tūkst. kv. m ploto penkių korpusų kompleksas, kurio gyventojams – 160 senjorų – bus įrengti ne tik patogūs kambariai gyventi, bet ir bendrosios erdvės bend­ravimui, laisvalaikiui ir sveikatinimui. Viename iš korpusų įsikurs specializuotas demencijos centras, kurio aplinka bus pritaikyta šia liga sergantiems žmonėms – panašaus nėra nė vienoje Baltijos šalyje.
„Lietuvoje tik 8 proc. visų kambarių senjorų namuose – vienviečiai. Vienas iš pagrindinių tikslų – privatumo ir komforto užtikrinimas, todėl mūsų namuose didžioji dalis kambarių yra vienviečiai, o triviečių ir keturviečių kambarių iš viso nėra. Pastate veiks restoranas, įrengtos bendros poilsio ir veiklos erdvės, fizinės reabilitacijos salė, masažo ir fizioterapijos kabinetai, gydytojų kabinetas, grožio salonas, skaitykla ir maldos kambarys. Šiose erdvėse apgalvota kiekviena smulkmena, atsižvelgta į visus ergonomikos reikalavimus.
Lauke bus įrengtas šiltnamis, pakeltos lysvės, sodas su vaismedžiais ir pasivaikščiojimo takais, speciali sporto aikštelė, ir visa tai pritaikyta senoliams.
Sukurs 100 darbo vietų
Skaičiuojama, kad vien Vilniuje apie 400 žmonių laukia galimybės apsigyventi senjorų namuose. Iki atidarymo likus porai mėnesių sulaukiama nemažai susidomėjimo ir „Gemma“ „Vievio namų“ paslaugomis. Šiuo metu pradedamos pasirašyti vietų rezervacijos sutartys, kas leis lengviau prognozuoti gyventojų skaičių ir numatyti gyventojų įsikėlimo terminus, o būsimiems gyventojams bei jų artimiesiems jaustis ramiau dėl įsikraustymo.
Per dieną „Gemma“ „Vievio namuose“ planuojama apgyvendinti po kelis senjorus, kad kiekvienas sulauktų dėmesio ir galėtų lengviau adaptuotis naujoje aplinkoje.
Įsibėgėjus veiklai, planuojama sukurti apie 100 darbo vietų. Be administracijos darbuotojų naujuosiuo­se senjorų namuose dirbs gydytojai, bendrosios praktikos slaugytojai, slaugytojų padėjėjai, socialiniai darbuotojai, individualios priežiūros darbuotojai, užimtumo specialistai, valytojai, virtuvės darbuotojai ir kiti specialistai.
Paslaugų kainos „Gemma“ „Vievio namuose“, priklausomai nuo gyventojo sveikatos būklės, papildomų sveikatinimo paslaugų ir komforto elementų, kambario tipo bei kitų pasirinkimų, svyruos nuo 1600 iki 3000 eurų.
Projekto plėtotoja – bendrovė „Care Investments“ – valdo 100 proc. įmonės „Gemma sveikatos centras“, teikiančios slaugos paslaugas, akcijų. Vilniuje, Antakalnyje, jau 15 metų veikia pirmasis ir vienintelis privatus slaugos centras „Gemma“.
„Baltcap fondas“, investavęs į bendrovę „Care Investments“, Estijoje šiuo metu valdo keturis senjorų namus, Latvijoje – dvejus senjorų namus. Ilgametė patirtis teikiant slaugos ir reabilitacijos paslaugas lei­do geriau suprasti ir būsimų „Vievio namų“ gyventojų poreikius.

https://svrb.no/

Justė Juškevičiūtė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų