Vievis Jonines švęsti pradėjo anksčiausiai

Vievis Jonines švęsti pradėjo anksčiausiai

Ineta BRICAITĖ

Vievyje Joninės buvo švenčiamos bene anksčiausiai visoje Lietuvoje – penktadienį. Jau nuo 6 valandos vakaro garsi muzika miestelėnus kvietė į stadioną. Kadangi šventė vyko darbo dieną, ji siūbavosi pamažu. Tik apie 8 valandą vakaro stadione pasirodė daugiau žmonių. Šios Joninės buvo kitokios nei įprasta – nuolatinį lietų šiemet pakeitė alinantis karštis.

Šventinė programa buvo skirta pirmiausia vaikams. Jie varžėsi netradicinio futbolo ir tinklinio užduotyse: futbolo kamuolį įspirti reikėjo į didelės padangos vidurį, o tinklinio kamuolį pakeitė vandens pripildytas balionėlis, kurį reikėjo gaudyti rankšluosčiais. Čia pat galima buvo ir iš lanko pašaudyti, tik šįkart tradiciškai ir be jokių variacijų – į taikinį arba balionėlį.
Kai muzikuoti pradėjo kapela „Pylimėlis“, susirinkusieji buvo pakviesti išbandyti šį tą tradiciško – ant berželio šakų užmesti vainikėlius. Toliau sekė galiūnų ir galiūnių varžytuvės. Organizatoriai nemenkai užsimojo – be tradicinės 200 kilogramus sveriančios sunkvežimio padangos vertimo šventės dalyviams pasiūlyta dar ir tamprią virvę, prikabintą prie sunkvežimio priekabos, kuo labiau ištempti ir prizus pasiekti.
Moterims buvo skirta atskira užduotis – kuo toliau numesti „meilužio“ batus. Nors organizatoriai planavo, kad dalyvaus 7 – 10 moterų, susirinko tik 4. Neaktyvūs buvo ir vyrai: virvei traukti susibūrė dvi komandos po 5 žmones, o sunkvežimio padangą vartė tik vienas vyras. Tiesa, nors ir tik vienas, tačiau rungtis nesibaigė ilgai – Giedrius Vaskresenskis padangą apvertė net 40 kartų.
Po stipriųjų varžytuvių į sceną pakilo vakaro svečiai – grupė „Dinamika“. Muzikinę vakaro programą taip pat papildė ir Silvijos ir Antano Bielskių dainos. Žinoma, nepamiršta buvo ąžuoliniais vainikais apdovanoti visą būrį Jonų ir Janinų. Vainikus nupynė moterys iš sambūrio „Ieva“. Vakarą baigė naktiniai šokiai aplink didžiulį laužą.
Joninių metu pasveikintas buvo ir Vievio seniūnas Zenonas Pukėnas. Jis tądien šventė gimtadienį. Su jubiliejumi pasveikinta ir renginio vedėja Silvija Bielskienė.
Pagrindiniai šventės organizatoriai – Vievio kultūros centras ir Vievio seniūnija. Partneriai – sporto ir pramogų klubas „Vievio žiedas“, sporto klubas „Vieviečiai“, Vievio bendruomenės santalka. Organizatoriai ypač dėkoja prie renginio organizavimo savomis lėšomis prisidėjusiems Tarybos nariams Vaidui Ratkevičiui, Aldonai Kirkliauskienei, Rimantui Edvardui Sabučiui ir Vytautui Dalinkevičiui. Jonas Grybauskas renginiui paskolino scena virtusią priekabą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų