Vievio žiedo futbolininkai – KAAF mėgėjų lygos nugalėtojai

Vievio žiedo futbolininkai – KAAF mėgėjų lygos nugalėtojai
Ieva Raudžiūtė

Pramogų ir sporto klubo „Vievio žiedas“ futbolininkai iškovojo 2010 metų Kauno apskrities futbolo federacijos (KAFF) 7×7 mėgėjų lygos pirmenybių I grupės nugalėtojų titulą.

Jiems šių pirmenybių vyriausiasis teisėjas Saulius Dirda spalio 21 d. Nacionalinėje futbolo akademijoje įteikė čempionų taurę bei medalius.
Sutikimas namuose
Po apdovanojimų ceremonijos Nacionalinėje futbolo akademijoje Kaune „Vievio žiedo“ futbolo komanda prabangiu „Hummer“ limuzinu skubėjo į verslininko Edvino Virpšos kaimo turizmo sodybą Kazokiškėse. Ten sportininkų pergale pasidžiaugti susirinko ne tik jų artimieji ir draugai. Meras Arvydas Vyšniauskas, atvykęs su žmona Vida, reiškė padėką nugalėtojų taurę namo parvežusiems futbolininkams, kiekvienam spaudė ranką, įteikė po knygą „Elektrėnų kraštas“. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Stasys Voveris, sveikindamas, prisiminė mokytojo duoną. Pasirodo, didesnė dalis nugalėtojų – buvę jo mokiniai. Sportininkams S. Voveris linkėjo eiklių kojų, tvirtų kaulų, daug įvarčių ir naujo futbolo stadiono Vievyje. Klubo „Vievio žiedas“ vadovas Saulius Girčys džiaugėsi, jog komanda garsina miestelį visoje apskrityje bei savo entuziazmu gali pasiekti daugiau nei iš jos tikimasi. Prie nuoširdžių valdžios sveikinimų taip pat prisidėjo futbolo treneris Vladimiras Fedotovas, o Vievio seniūnas Zenonas Pukėnas sportininkų pasveikinti neatvyko.
Pirmi
Į kovą dėl KAFF 7×7 mėgėjų lygos praėjusio sezono turnyro nugalėtojų vardo stojo net 30 komandų iš Kauno, Jonavos, Vievio, Kruonio ir kitų rajono miestų. Futbolininkų ekipos, pagal pajėgumą suskirstytos į tris grupes, varžėsi dviejų ratų sistema. I grupės vienuolikos komandų turnyro nugalėtojais tapo „Vievio žiedas“, per 20 rungtynių surinkęs 51 tašką. Taure už antrąją vietą džiaugėsi Kauno „KTU-United“ su 44 taškais, trečioji vieta atiteko kitai laikinosios sostinės komandai „Bumbulas“, sukaupusiai 38 taškus.
Vievio futbolininkai šiose pirmenybėse į varžovų vartus paleido daugiausiai, net 85 taiklius smūgius. Komanda pasižymėjo ir stipria gynyba – į savo vartus praleido 42 įvarčius. Prie „Vievio žiedo“ rezultatų labai prisidėjo turnyro naudingiausiu I grupės žaidėju pripažintas gynėjas Arvydas Korsakovas, daugelį sezonų praleidęs Kauno „Bangos“, „FBK Kauno“ komandose. Vidutiniškai po vieną įvartį per susitikimą pelnydavo saugo pozicijoje žaidžiantis Artūras Kupčinskas, tapęs trečiu rezultatyviausiu grupės žaidėju. Nemenkesnis komandos vadovo Ruslano Ščerbos, puolėjų Vytauto Apanavičiaus, žaidusio už garsiausius šalies klubus, Mariaus Postnovo, vartininko Virginijaus Zdanevičiaus, gynėjų Dariaus Gražio, saugų Ryčio Endriukaičio ir Visvaldo Ašmenos indėlis į komandos žaidimą. Neliko nepastebėtas ir vartininkų Manto Tokano, Sauliaus Seliutos, saugų Aliaus Navicko, Vladislavo Balabanovo, puolėjo Donato Jankausko, gynėjų Eligijaus Ašmenos, Nerijaus Dambrausko bei Viktoro Ratiuko darbas aikštėje.
Turnyro staigmena
Vievio futbolo komanda, skaičiuojanti trečius gyvavimo metus, Kauno apskrities futbole yra naujokė. Ar „Vievio žiedas“ išsiskleis KAFF 7×7 mėgėjų lygoje, bandyta prognozuoti dar prieš pirmenybes – vieviečiai vadinti stipriais vidutiniokais, jiems žadėta 4-8 vieta. Vis dėlto komanda, grupėje žaisdama su dešimt stipriausių Kauno apskrities futbolo ekipų, sau kėlė nemažus reikalavimus – bent pusę jų įveikti, kovoti ir dėl prizinės vietos.
„Vievio žiedo“ futbolininkai jau pirmose rungtynėse balandžio 25 d. pranoko savo varžovus, o pirmąjį ratą baigė triuškinančia pergale prieš Kauno „II Fortą“ ir grupėje liko treti. Likus sužaisti dvejas antro rato rungtynes, vieviečiai tapo realiais pretendentais nuskinti lygos nugalėtojų laurus – artimiausius persekiotojus jie lenkė keturiais taškais. Įveikę ir Kauno „Aleksotą-2“, tapo vienvaldžiais grupės lyderiais. Spalio 16 d. paskutiniame susitikime su Kauno „Bumbulu“ „Vievio žiedas“ šventė septynioliktą pergalę iš dvidešimties galimų ir tapo 2010 metų KAFF 7×7 mėgėjų lygos pirmenybių I grupės nugalėtojais.
„Vievio žiedo“ futbolo komandos vadovas Ruslanas Ščerba teigė, jog sunkiausių rungtynių tikėjosi su Kauno „KTU-United“ (2 v.), Kauno „Feniksu“ (4 v.), Jonavos „Lankesa“ (5 v.) ir Kauno „Viči“ (8 v.). Pasak R. Ščerbos, rungtynėse su jonaviškiais vyko aršiausia kova – vieviečiai, pralošdami 1:3, per paskutines 10 minučių atsitiesė ir išplėšė pergalę rezultatu 4:3.
Ant laurų nemiega
„Vievio žiedo“ futbolo komandai po pergalės ilsėtis nėra kada. Sportininkai intensyviai ruošiasi Lietuvos II lygos salės futbolo čempionatui, kurį lapkričio 15 d. pradės rungtynėmis namuose. Jie KAFF Žiemos 7×7 turnyre nugalėtojų titulo ginti neketina, kadangi turnyro rungtynės vyktų tik išvykoje, o čempionato kovas bus galima stebėti ir Vievyje. R. Ščerbos teigimu, „Vievio žiedo“ futbolininkai žaidžia ne tik savo malonumui, bet ir dėl savo miesto. Komandai svarbu, kad futbolas Elektrėnų savivaldybėje gyvuotų, todėl būsimomis kovomis futbolo aikštėje bandys pritraukti daugiau futbolo žaidėjų ir aistruolių.
„Vievio žiedo“ futbolininkai apie turnyrą:
Artūras Kupčinskas, saugas: Puikiai surengtas turnyras. Puiki aikštė ir atmosfera, žaidžiant vakare, įjungtoms šviesoms. Ačiū visai komandai ir organizatoriams.
Vytautas Apanavičius, puolėjas: Nugalėti kauniečius – didelis pasiekimas. Komanda per trejus metus subrendo pergalei, tad ji pasiekta neatsitiktinai. Kas mažiau, kas daugiau prisidėjo prie laimėjimo, bet visi vyrai vienodai atidavė save aikštelėje. Ir vis dėlto pergalė prasideda ne aikštelėje, o už jos ribų.
Marius Postnovas, puolėjas: Turnyre žaidė daug stiprių komandų, pirmame rate dėl kai kurių rungtynių teko pasinervinti, tačiau antrame rate visus nušlavėm nuo kelio. Man buvo garbė žaisti su tokiais žaidėjais kaip Vytautas Apanavičius, Arvydas Korsakovas, Ruslanas Ščerba.
Nerijus Dambrauskas, gynėjas: Turnyras patiko ir komandos rezultatais patenkintos. Tikiuosi, pasieksime gerų rezultatų ir salės futbolo čempionate.
Visvaldas Ašmena, saugas: Visų pirma patiko tai, kad kreiptas didelis dėmesys į higieną, kadangi kituose čempionatuose, kur teko dalyvauti, nebuvo normalių rūbinių persirengti, ką jau kalbėti apie dušus. Aikštelės, kuriose malonu žaisti, iškart nuteikia žaidimui ir jo kokybė kitokia. Gera kompanija taip pat svarbus faktorius. Organizuotumas buvo aukšto lygio, todėl rekomenduočiau ir kitoms komandoms dalyvauti rengiamuose turnyruose Kauno futbolo manieže.
Rytis Endriukaitis, gynėjas: Manau, reikėtų padėkoti organizatoriams už puikų turnyrą, be abejo, labai ačiū ir komandai.
Rytis Buividavičius, vienas ištikimiausių komandos aistruolių: Komandos rungtynes pradėjau stebėti ne nuo pat pradžių, girdėjau ir apie jų pralaimėjimus, ir apie pergales. Nuvažiavęs pažiūrėti vienų runtynių, įsitraukiau. Malonus sutapimas, kad nuo to laiko, kai pradėjau palaikyti komandą, ji nepralaimėjo. Klimatas komandoje prieš rungtynes tikrai geras, žaidėjai užveda vieni kitus ateinančioms rungtynėms. Komanda nemiega tiek aikštelėje, tiek už jos ribų. Lauksim ateinančių pergalių.
Ruslanas Ščerba, „Vievio žiedo“ futbolo komandos vadovas: Didžiuojuosi savo vyrais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų