Vieviečiui verslininkui dėl tikslo – statyti daugiabučius – nebaisios nei inspekcijos, nei teismai

Vieviečiui verslininkui dėl tikslo – statyti daugiabučius – nebaisios nei inspekcijos, nei teismai

Julija KIRKILIENĖ

 

Vieviškis Irmantas, nerasdamas niekur kitur pagalbos, dar kartą kreipėsi į laikraštį „Elektrėnų kronika“: „Vievyje ir toliau buvu­sios katilinės teritorijoje, Semeliškių gatvėje, vyksta statybos ir  daromi pažeidimai. Savininkui Vidmantui  Babrauskui, matyt, jokios taisyklės nebegalioja. Prašome  pagalbos sutramdyti piktybišką pažeidėją, kol dar neatsitiko nelaimė.“ Ir atsiuntė pluoštą nuotraukų, kur užfiksuoti pažeidimai. 

Apie statybas be tinkamo leidimo ir kontrolierių nustatytus pažeidimus jau rašyta liepos 28 d. Tomo Loibos straipsnyje „Vasarą Vievyje plytomis lyja“. Straipsnyje cituotos Statybos inspekcijos patikrinimo išvados, kurio­mis nustatyta, kad Statybą leidžiantis dokumentas išduotas neteisėtai, Inspekcija kreipėsi į teismą dėl Statybos leidimo panaikinimo. 

V. Babrauskas laikinai darbus buvo sustabdęs, nes neva pastatus nusipirkęs be žemės. Bet rudenį darbai vėl užvirė. Dar kartą kreipėmės į tikrintojus, norėdami sužinoti, ar kas nors gali sustabdyti pažeidėją. Valstybinės teritorijos planavimo ir statybos inspekcijos Konsultavimo skyriaus specialistė Asta Kazickienė redakcijai atsiuntė atsakymą, kaip bando sutramdyti neleistinas statybas: „Informuojame, kad Elektrėnų savivaldybė vykdo statybinių atliekų šalinimo kontrolę pagal „Elektrėnų savivaldybės miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisykles“, patvirtintas Elektrėnų savivaldybės tarybos 2012 m. birželio 27 d. sprendimu Nr. TS-197. 

Inspekcijos specialistai 2017-06-20 tikrino vykdomus statybos darbus adresu Semeliškių g. 109, Vievio m., Elektrėnų sav., teritorija buvo aptverta. Gavus naują informaciją apie statybvietę, esančią Semeliškių g. 109, Vievyje, Elektrėnų sav., bus atliktas pakartotinas Inspekcijos patikrinimas“.

Taip pat Inspekcija dėl Elektrėnų savivaldybės administracijos išduoto rašytinio pritarimo  „Katilinės pastato kapitalinio remonto ir paskirties keitimo, rūsio, kamino griovimo projektui“ kreipėsi į Trakų rajono apylinkės teismą prašydama:

1. Pripažinti negaliojančiu Elektrėnų savivaldybės administracijos 2016 m. gruodžio 15 d. išduotą rašytinį pritarimą statinio projektui;

2. Įpareigoti atsakovą Vidmantą Babrauską per 6 mėnesius nuo tei­smo sprendimo įsiteisėjimo dienos pagal reikiamai parengtą projektinę dokumentaciją, gavus naują statybą leidžiantį dokumentą, pertvarkyti statinį, esantį adresu Semeliškių g. 109, Vievyje, Elektrėnų sav., taip, kad jis atitiktų teisės aktų reikalavimus ir teritorijų planavimo dokumentų sprendinius.

3. Per nustatytą terminą neatlikus 2 punkte nurodytų veiksmų, įpareigoti Vidmantą Babrauską  per 6 mėnesius savo lėšomis pašalinti pagal 2016-12-15 rašytinį pritarimą projektui atliktų statybos darbų padarinius, sutvarkyti statybvietę.

4. Teismo sprendime nustatyti, kad Vidmantui Babrauskui neįvykdžius 3 punkte nurodyto reikalavimo, atsakovas Vidmantas Babrauskas privalės mokėti baudą po 30 Eur į ieškovo sąskaitą LT477300010126228899, esančią AB „Swedbank“, banko kodas 73000, už kiekvieną uždelstą įpareigojimo neįvykdymo dieną, skaičiuojant nuo termino, per kurį turės būti pašalinti statybos padariniai, pasibaigimo.

Apie objekto patikrinimo rezultatus ir Trakų raj. apylinkės teismo sprendimą informuosime papildomai“.

Primename, kad verslininkas vietoj senosios katilinės planuoja statyti daugiabutį gyvenamąjį namą. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų