Vieneri metai – daug ar mažai?

Vieneri  metai – daug ar mažai?
Elektrėnų regiono profesinė sąjunga „Solidarumas“ (Elektrėnų RPS „Solidarumas“) egzistuoja šiek tiek daugiau nei metus.

Paklausus atsakymo į  pateiktą klausimą „Vieneri  metai – daug  tai  ar mažai ?“ seminaro, vykusio Elektrėnuose, dalyvių, pirmiausiai sulaukėme Kristinos Krupavičienės, Lietuvos Profesinės sąjungos „Solidarumas“ (LPS „Solidarumas“) atsakingosios sekretorės, pamąstymo. Jos žodžiais, vieneri metai kūdikiui, atėjusiam į žemę, yra labai mažai. Net ir dešimt metų dar nėra daug. O visuomeninės organizacijos svorį deklaruoja jos nuveikti darbai. Kadangi kalbame apie profesinę sąjungą, kurios pagrindinė funkcija yra ginti dirbantį žmogų, tai pagal tai, kas gero padaryta žmonėms, ir vieni metai gali būti nemažai.
Šių eilučių autorė kartu su RPS „Solidarumas“ pirmininke Birute Grybauskiene trumpai apžvelgė profesinės sąjungos nueitą neilgą kelią:  
– Šiais laikais, kai žmogus bijo būti profesinės sąjungos nariu, kad netaptų potencialiu darbdavių priešu, mes sugebėjome sukviesti tiek žmonių, kad galėtume įregistruoti teritorinę pavienių žmonių profesinę sąjungą. O reikėjo 30 steigėjų. Daugiausiai entuziazmo, širdies įdėjo pirmininkė B. Grybauskienė – nuoširdžiai ačiū jai už tai. Dabar savo gretose turime jau 60 narių.
– Darbo pradžioje labai svarbu buvo kontaktų užmezgimas su Elektrėnų savivaldos valdžia. Mero, kitų savivaldybės specialistų geranoriškumo dėka pavyko susikurti gerą erdvę sprendžiant dirbančių ir mokesčius mokančių bei socialiai remtinų žmonių problemas. Nors, žinoma, ne viskas savivaldybės rankose – mūsų situaciją valdo įstatymai, inicijuojami Vyriausybės ir priimami Seime. Malonu, kad visada padeda Meras (ir šis seminaras vyko socialdemokratų būstinėje). Pagal tai  sprendžiame, kad mūsų Merui ne vistiek, kaip gyvename mes, paprasti savivaldybės žmonės.
– Kai  tarp mūsų yra žmonių, kuriems gaunamų pajamų neužtenka net maistui, ir dauguma yra viskuo nusivylę, pirmiausiai labai norėjosi pradžiuginti  vargstančius kraštiečius nors per šventes, todėl:
– Organizavome  Velykinę gerumo akciją. Suradę rėmėjų – didžiausią dalį lėšų šiam kilniam reikalui paaukojo Bronius Bradauskas – visoms mūsų regiono vargingiausioms šeimoms prieš Velykas išvežiojome po būtiniausių maisto produktų krepšelį, kad bent kiek pradžiugintume vargstančius;
– Šiuo, prieškalėdiniu periodu, užmezgėm kontaktus su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija, kuri be kitų veiklų, organizuoja vargstančiųjų aprengimą dėvėtais rūbais. Vieną siuntą jau gavome.  Remiantis užmegztais kontaktais, dėvėtų rūbų galėsime gauti periodiškai.
Dar viena veiklos sritis – augančios kartos ugdymas! Manome, kad ir šioje srityje padėjome  ir toliau dėsime pamatus ateičiai:
–  mūsų vaikai išdidžiai dalyvavo Elektrėnų 50-mečio šventėje;
–  jie labai aktyviai dalyvavo švarinimosi akcijoje „Darom 2010“;
– su dideliu džiaugsmu vaikučiai siautė tik jiems skirtoje šventėje „Sudie vasarėle“ Elektrėnų atrakcionų parke. Ant jų  krūtinių tądien švietė užrašai „Aš būsiu profsąjungietis!“
O daugiausiai dėmesio, aišku, skyrėme mūsų narių problemų sprendimui. Mums, neturintiems profsąjunginio darbo patirties, labai padėjo LPS „Solidarumas“ centro specialistai. Pavykdavo išspręsti net su darbo santykiais nesusijusius klausimus. Tuo mes labai džiaugiamės ir esame dėkingi už nuolatinę mūsų centro paramą ir pagalbą mums.
Esam labai dėkingi Elektrėnų merui Arvydui Vyšniauskui. Iš jo visada sulaukiam pagalbos bei paramos.
Meras labai šiltai, nuoširdžiai sveikino mus susirinkusius į seminarą, jau šį tą nuveikusius, siekiančius žinių, kad toliau galėtume sėkmingai dirbti. Jo žodžiais, ir vieneri metai yra nemažai, jei jų dienos prasmingos, darbingos… Meras linkėjo mums ir toliau kuo geresnės sėkmės. Ir toliau žada kiek galėdamas mums padėti.
Taigi, pradžia yra. O toliau reikia kaupti patirtį, ugdyti drąsą, tikėjimą vardan savo teisėtų interesų apgynimo. Visam tam reikia tobulėti, tobulėti, tobulėti…
Į seminarą „PINIGINĖ SOCIALINĖ PARAMA NEPASITURINČIOMS ŠEIMOMS IR VIENIEMS GYVENANTIEMS ASMENIMS“ susirinkome siekdami žinių ir trokšdami padėti tiems, kuriems reikia pagalbos, taip pat ir sau, nes retas mūsų gyvenam gerai…
Moderatorės pareigos patikėtos atsakingajai sekretorei Kristinai Krupavičienei. Po nedidelės  įžangos ji suteikia žodį Elektrėnų savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos pavaduotojai Vilijai Kaškelevičienei. Belieka tik džiaugtis, kad mero patarėja Danguolė Kliucevičienė pasiūlė kviestis būtent šią specialistę! Ji labai profesionaliai kalbėjo šia jautria tema, konkrečiai atsakė į klausimus, kaip reikia elgtis įvairiose situacijose, kad išspręstum savo problemas. Teisinės informacijos pateikė LPS „Solidarumas“ vyr. juristas  Petras Grėbliauskas.
Toliau vyko darbas grupėse. Ypač įdomiai prisistatė svečias iš Kaišiadorių RPS, pirmininkas Edvinas. Jo pirmoji frazė buvo: Geru žodžiu galima daug pasiekti, bet geru žodžiu ir ginklu galima pasiekti daugiau. O ginklas – nebūtinai šautuvas. Ginklu gali būti mūsų žinios, tikėjimas savo teisumu, atkaklus siekimas teisingo gėrio paprastiems žmonėms.
Susitikimą užbaigėme šventine vakariene, skirta Elektrėnų regiono profesinės sąjungos I-osioms metinėms. Čia vaišinomės, toliau labai šiltai bendravome. Turėjome net mus linksminančias atlikėjas. Tai buvo mažosios Smiltė ir Gerda. Gaila, kad tarp mūsų nebuvo šių metų Vaikų Eurovizijos dalyvės Dominykos – ji, pasirodo,  mūsų profsąjungiečių dukrytė.  
Pabaigai norisi prisiminti filosofo Jaroslavo Melniko žodžius apie šiuolaikinę mūsų visuomenę, kurią būtina gydyti. Jo žodžiais, valstybės galvoms, vedančioms tautą į niekur, vien apie asmeninę gerovę temąstančiam elitui ir visiems mums suaugusiems, veiksniems Lietuvos piliečiams, šou tuštybei pardavusiems augančių vaikų sielas, NEBUS ATLEIDIMO! Filosofas sako, kad didžiausia šios dienos krizė Lietuvoje – dvasinė. O iš to kyla visos kitos krizės. Juk tai labai neteisinga, kad vieni maudosi turtuose, o kiti skursta…
Žmonės, atsibuskim ir nuplaukim Tautos sielą savo meile Tėvynei, Žmogui!

Zita Teresė Cibulskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų