Teisėjai nori būti teisingai suprasti

Teisėjai nori būti teisingai suprasti
Julija Kirkilienė
Teismai, atrodo, išgirdo Prezidentės raginimą dorai tarnauti Tėvynei ir žmonėms, tik apie tą dorumą mažai žino visuomenė.

Teismuose viena pusė visada pralaimi ir jos nuomonė dažniausiai patenka į informacijos šaltinius, klaidingai formuodama visuomenės nuomonę apie teismus. Be to, žiniasklaidos atstovai, norėdami kuo daugiau pritraukti auditorijos, kartais net  iškraipo informaciją, nesusimąstydami, kad visuomenės pasitikėjimas įstatymu, demokratinėmis vertybėmis, nepriklausomais teismais yra būtina valstybės išlikimo sąlyga.
Teismai, kaip ir dauguma kitų Lietuvos Respublikos valdžios institucijų, pastaruoju metu patiria visuomenės pasitikėjimo krizę.  Apie tai  kalbėta gruodžio 10 d. naujoje Trakų apylinkės teismo posėdžio salėje, kur Trakų rajono apylinkės teismo pirmininkė Jolanta Malijauskienė organizavo teismų ir žiniasklaidos atstovų apskritojo stalo diskusiją „Teismų atvirumas žiniasklaidai ir visuomenei“. Diskusijoje dalyvavo  Apeliacinio teismo pirmininkas Egidijus Žironas, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininkas Ričardas Piličiauskas, Aukščiausiojo teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Algis Norkūnas,  Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė Alma Urbanavičienė, Trakų rajono apylinkės teismo pirmininkė Jolanta Malijauskienė, Nacionalinės teismų administracijos atstovai. Pasak renginio iniciatorės, Trakų rajono apylinkės teismo pirmininkės Jolantos Malijauskienės, šio renginio tikslas – diskusijos metu teismų ir žiniasklaidos atstovams išsiaiškinti, kokią įtaką visuomenės nuomonei apie teismų darbą turi žiniasklaida, su kokiomis problemomis žurnalistai susiduria bendraudami su teismais, ką galima padaryti, kad informacija apie teismų darbą ir teisėjų priimtus sprendimus visuomenei būtų pateikiama operatyviai ir objektyviai.
Diskusijoje buvo pasikeista nuomonėmis, ko teismai tikisi iš žiniasklaidos, kaip žiniasklaida gali gauti informaciją ir ją pateikti visuomenei įdomiai, bet ne tendencingai.  
Pasak Aukščiausiojo teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjo Algio Norkūno, teisėjų  ir žurnalistų  profesijos panašios: jei piktnaudžiaus savo teisėmis, bus pasmerkti. Todėl šių profesijų atstovai privalo gerbti ne tik visuomenę, bet ir vieni  kitus.  
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininkas Ričardas Piličiauskas baigiantis susitikimui sakė tikįs, kad tokie principai, kaip skaidrumas, viešumas, atvirumas, padės atnaujinti administracinių teismų sistemą, atkurti gyventojų tikėjimą teisingumu, tikėjimą, kad teisingumą vykdo skaidrūs, atviri bei profesionalūs teismai, kad gyventojams yra užtikrinta konstitucinė teisė į teisingą teismą.  Ir pažadėjo užtikrinu, kad Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme ypatingą dėmesį skirs tam, kad administraciniai teismai visada būtų institucijos, įkūnijančios pagarbą žmogaus teisėms, demokratijai ir šiuolaikinės atviros visuomenės vertybėms.
Susitikimą vainikavo laikraščio „Trakų žemė“ redaktoriaus Juozo Vercinkevičiaus ir Trakų rajono apylinkės teismo pirmininkės Jolantos Malijauskienės apsikeitimas gerosiomis naujienomis. J. Vercinkevičius pagyrė Trakų teismo pokyčius, prieš metus pradėjus vadovauti pirmininkei J. Malijauskienei, o ši pagyrė rajoninę spaudą, tapusią objektyvesne ir intelektualesne nei respublikiniai leidiniai.
Panašius susitikimus teismo atstovai pažadėjo organizuoti dažniau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų