Vėjo gaudytojai Elektrėnuose rudenį pasitiko su atnaujintu inventoriumi

Vėjo gaudytojai Elektrėnuose rudenį pasitiko su atnaujintu inventoriumi

Elektrėnų buriuotojų klubas „Poseidonas“ jau kelintus metus iš eilės suteikia galimybę regiono vaikams išbandyti burinius laivus. Visą vasarą ir šiltą rugsėjį reguliariai vyko treniruotės su patyrusiais buriavimo instruktoriais ir treneriais. Vaikai buvo supažindinti su saugiu elgesiu prie vandens telkinio, saugumo priemonėmis bu­riuojant. Pirmieji buriavimo žingsniai pasidarė tvirtesni buriuotojų klubui laimėjus Sporto rėmimo fondo paramą. Projekto metu įgytas inventorius atvėrė horizontus naujų jachtų rs tera ir rs feva pažinime.
Su jaunaisiais buriuotojais bend­ravo ne tik sportininkai, meteo­­ro­loginėmis žiniomis pasidalino garsus meteorologas Naglis Šu­lija. Elektrėnų savivaldybės sporto centro treneris vaikus ir paauglius supažindino su sveikos mitybos ypatumais. Po treniruočių buvo organizuojami specialūs užsiėmimai, kurių metu vaikai mokėsi patys pasigaminti sveiką maistą, buvo akcentuota energinių ir daug cukraus turinčių gėrimų žala.
Olimpinės pamainos sportininkas ir Lietuvos sporto universiteto studentas Jurgis Jurgelionis jaunuoliams ne tik parodė, kaip valdyti mažuosius laivelius, bet ir papasakojo apie sveiką gyvenseną ir alkoholio bei narkotikų žalą. Ir pajuokavo, „jei buriuosite, narkotikams neliks laiko ir pinigų, nes buriavimas ir yra geriausias narkotikas“.
Vaikai ne tik buriavo su optimist jachtomis, jie turėjo progą išbandyti ir vandenlentę, kuri suteikia puikias galimybes ne tik lavintis fiziškai, bet ir geriau pažinti Elektrėnų marias, irkluojant aplankyti salas, įspūdingas įlankas ir kt.
Projekto metu daugiau nei 20 vaikų įgijo naujos patirties, o keli net nusprendė pasirinkti buriavimą ir papildė buriuotojų gretas Elektrėnų savivaldybės sporto centre.
Klubo vadovas Vaidas Bernotas pasidžiaugė: „Vaikai visada yra variklis, gausus jaunimo būrys įkvepia renovuoti jachtklubo infrastruktūrą pritaikant jauniesiems buriuotojams, o įgytas inventorius užtikrina kokybišką ir sau­gų buriavimą, klubas ir ateityje tikisi skirti daugiau dėmesio vaikų ir jaunimo laisvalaikio užimtumui, buriuodami vaikai įgyja žinių, kurios leis saugiai leisti laisvalaikį prie vandens telkinio, sveikos gyvensenos seminarai atgraso nuo žalingų įpročių. Šiais metais labiau patyrę klubo nariai parvežė Europos čempionų titulą ir pasaulio bronzą, tikiu, kad ir tie, kurie pabandė pagaut vėją, pasieks dar ne vieną laimėjimą, o įgytas inventorius pasitarnaus dar ne vienus metus pritraukiant jaunuolius aktyviam laisvalaikiui buriuojant“.
Jaunasis buriuotojas Domantas Urbonas atskleidė savo svajonę, kuri tapo realybe: „Aš labai norėjau plaukti su tera jachta, nes ji graži ir labai greita, man tai patinka, svarbiausia nereikia semti vandens kaip iš seno optimist“.

Darius Gerasimavičius

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų